098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
משקפי ה-oculus rift הידועות יותר כבר יצאו למזמינים המקדימים, אבל יש עדיין הרבה משקפי מציאות מדומה בשוק שאתם כנראה אף פעם לא שמעתם עליהן ושבאות עם אופציות מגניבות שפשוט אין ב- oculus rift
המשקפיים הראשונות שאני רוצה לדבר עליהן, star vr ויכול להיות שנתקלתם בחברה שיצרה אותן לפחות פעם אחת. לחברה קוראים star breeze והם אחראים על משחקים כמו syndicate ןbrothers - a tale of two sons. בימים האלה החברה עובדת על משחק משלהם של the walking dead והוא יגיע מוכן ומותאם למשקפיים האלה.
אז מה יש במשקפיים האלה שמעניין כל כך? שדה ראייה מוגבר, או יותר לדיוק שדה ראייה של 210 מעלות. מה זה אומר? תשארו איתי

 
עדיין לא נחשף שום תאריך יציאה רשמי למשקפיים וגם שום דרישות מהמחשב (שניתן לצפות שיהיו אפילו יותר גבוהות מהדרישות הענקיות של oculus) אבל בגלל שהמשקפיים עד עכשיו היו שותפות קרובות של המשחק the walking dead שצפוי לצאת במהלך 2017 הייתי אומר שעד יציאת המשחק אנחנו אמורים לצפות לפחות לגרסה לתומכים ומזמינים מקדימים, וגם אנחנו נוכל לנסות את המשקפיים.
*כל השוואה שעשיתי במהלך הכתבה ל- oculus rift חלה גם על הhtc vive, יש להם את אותה רזולצייה ושדה ראייה.
אז האם אני אומר שה- oculus rift לא מראה ב360 מעלות? לא. אבל איך הoculus מייצר זווית של 360 מעלות במשחק כמו batman arkham knight? הוא לוקח את המצלמה של המשחק והופך את הראש שלכם למצלמה הזאת, כך שאם אתם זזים המצלמה תזוז איתכם, ואם תעשו מעגל שלהם, תזוזו ב360 מעלות. אבל בכל זמן נתון המשקפיים מראות לכם שדה ראייה של רק 110 מעלות, כך שאם תשימו את המשקפיים במרכז העין שלכם תוכלו לראות בנוח את כל המסך, וזה למעשה לא כזה שונה מלהסתכל על מסך טלויזיה גדול ותלת מימדי שזז איתכם.
אבל משקפי ה- star vr (שהם למעשה שני מסכים אחד ליד השני) מראים לכם שדה ראייה של 210 מעלות (שמכסות 75 אחוז משדה הראייה האנושי). מה זה אומר, אתם כבר לא משחקים רק עם הראש שלכם, אתם משחקים עם העיניים, התמונה לגמרי מקיפה אתכם באופן שכרגע לא ממש עושים עם משקפי מציאות מדומה ונותנת לכם להסתכל לאן שאתם רוצים גם בלי לסובב את הראש, אתם עדיין יכולים לסובב את הראש ולראות ב360 מעלות כמובן, אבל בכל זווית שאתם מסתכלים עליה יש לכם הרבה יותר מה לראות וטווח שלם להסתכל עליו.
 
זה שינוי משמעותי מהoculus ולפי אנשים שניסו את המשקפיים זה האחד שמרגיש הכי מציאותי (כי נסו לא להזיז את הראש אבל להזיז את העיניים, מן הסתם תראו הרבה דברים שונים) ואף השוו את החזרה ל- oculus אחרי משחק במשקפיים האלה כ"להרגיש כאילו איבדת את הראייה". 
חוץ מזה המשקפיים מציעות איכות גבוהה בהרבה משל ה- oculus עם שני מסכים שביחד מציגים ברזולוציה של 5120x1440 מאזר ב- oculus שמציגים ברזולוציה של 2160x1200.
שני ההבדלים האלה ממש משמעותיים והמשקפיים נשמעים ממש מבטיחים, בעיקר כי נדמה שלא יהיה צורך בשום אופטימזציה נוספת למשחקים שoculus יכול להריץ, הבעיה היחידה היא שהם לא כל כך קרובים.
כותב המאמר: רועי אלבז מציאות מדומה ישראל.
 
 
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?