098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

אוקולוס גו סוני נגד HTC מי מנצח ?
עשינו השוואה בין htc vive לאוקולוס,(שאפשר לקרוא כאן) הגענו למסקנה שהרבה אנשים אולי יבחרו באוקולוס בגלל המחיר, והעלנו גם כתבה על ה- playstation vr (כאן), העלתי לכם את כל היתרונות והחסרונות שבמכשירי ה- PS4, וגם כתבתי לכם בכתבה קודמת, שיש בסוני יתרון שהופך את כל החוויה להרבה יותר נגישה לקהל הרחב, אבל המשקפיים שלהם לא באמת עומדות במבחן המציאות, עד לרגע זה מבחינה טכנולוגית המציאות מדומה של החברות האחרות בתחום יותר מתקדמות.

מערכת הקליטה
אחד מהדברים המרכזיים שמפרידים בין המשקפיים היקרות יותר, לאלו המופעלות על ידי סמארטפונים, הוא מערכות הקליטה המתקדמות יותר שלהן, שנותנות זמני תגובה נמוכים יותר, ומפחיתות (או בעצם מעלימות) בחילות תנועה וכאבי ראש שעלולים להופיע כתוצאה משימוש לאורך זמן, לכן, זה יכול להיות חלק די מכריע בהחלטה, ובנוגע לשלושת המשקפיים האלה, אפשר להגיד שכל אחת מהן לוקחת גישה טיפה שונה.
ראשית, יש את ה- אוקולוס ריפט, שהיא פחות או יותר מבושלת מבחינה טכנולוגית , וזה משהו שאנחנו מצפים לראות כשאנחנו רוכשים משקפי מציאות מדומה.
לדוגמא: במשחק הסנוקר באוקולוס ריפט ,ניתן לראות את שולחן המשחק ואת המקל, סרגל, שמודד את המרחק של השחקן מהשולחן בכל זמן נתון, ומשנה את התמונה בהתאם לכך, זה מספק חוויה נקייה וברורה שמתאימה לסוג משחק קונבנציונלי שאנחנו מכירים כיום, ומוסיף אליו את המציאות המדומה.
ה- htc vive עושה משהו טיפה יותר מעניין ונותן לכם 4 מלבנים, שסורקים את המרחב בחדר, וכך בעצם, אתם יכולים ללכת בסביבה ( חדר, משרד, חצר) ולבצע אינטרקציה, עם דברים תוך כדי שאתם במשחק. הרבה יותר מלהיב, אבל אולי פחות מושך לאנשים מסוימים, וכרגע דורש חדר די ריק כדי שלא יהיו הפרעות לחיישנים.
ה- playstation vr, קצת נשאר מאחורה בקטגוריה הזאת, המשקף כרגע משתמש במצלמה שיצאה עם ה- playstation4 ב- 2014 שלא מותאמת מספיק למציאות מדומה. המערכת של HTC VIVE, מאפשרת גם משחק על הספה וגם תזוזה בחדר, על מנת שזמן התגובה באמת יהיה אופטימלי ושלשחקן לא יהיו סחרחורות, החדר צריך להיות מואר כמה שפחות והאורות על הקונסולה חייבות לפנות למצלמה.


דרישות המערכת
ה- htc vive, נשארה טיפה פחות תובענית על הנייר, אבל בסופו של דבר, גם היא, וגם האוקולוס ריפט, דורשים מחשב בינוני כדי להריץ את המשחקים, ובינתיים ה- playstation vr רק מבקש מכם שיהיה לכם Playstation 4, (שעולה הרבה פחות כסף ממחשב ראוי לאוקולוס). 
אבל, למרות שה- playstation 4, יכול להריץ את כל המשחקים שיצאו בינתיים ל-  playstation vr, הם רובם רק דמואים ומשחקים בסיסים ועדיין לא משחקים מלאים, וה- playstation 4 pro החדש, כבר מקבל שדרוגים גרפיים לרוב המשחקים ב- Playstation vr. בהתחשב בזה ש- הplaystation 4 pro נוצר במיוחד ל- playstation vr, הייתי אומר שאם עדיין אין לכם playstation 4 כבר יהיה עדיף לכם לקנות מחשב, ובמצב הזה, הרבה יותר כדאי לכם להוסיף את הכסף למחשב חזק שיצליח כנראה לעשות הרבה יותר.
גם חשוב לציין, שבעקבות ההגבלה של ה- playstation 4 לרזולוציה של 1920x1080, זוהי הרזולוציה המקסמלית של ה- playstation vr, וגם ה- playstation 4 pro לא שינו את זה, כי זה המסך שהמשקפיים מגיעות איתו, שביחס למסך של המשקפיים האחרות (ברזולוציה של 2160x1200) יביא תמונה הרבה פחות חדה וברורה.

תמיכה במשחקים

אז HTC VIVE, נהנית מהתמיכה הרחבה יותר של valve וסטים, ובאוקולוס בנו אימפריה לבד, , למרות שהפער בהחלט הצטמצם.

אבל playstation vr, יש כמה כותרים בלעדיים. עם התמיכה של סוני, וכל מפתחות הבת שלה, ל- playstation vr, יש כבר הרבה משחקים כבר, משחקים כמו batman: arkham vr ובראש ובראשונה rasident evil החדש.

שלטים
שעשינו את ההשוואה בין HTC VIVE לאוקולוס, החלק הזה במציאות מדומה נראה הרבה פחות מעניין, אך ככל שהחברות דוחפות אותו יותר, יותר משחקים שתומכים יוצאים.

אז נתחיל עם ה- playstation vr, אותן בעיות שציינו במערכת הקליטה נשארות, רק שכאן הן אפילו יותר בעיתיות בהתחשב בזה ששלטי ה- move, הן בכלל מאביזר כושל ל- Playstation 3 שניסה לנצח את הקינקט.

למרות שאין בהכרח בעיה עם השלטים הם הרבה פחות מדויקים מאלו של אוקולוס ו-
HTC VIVE ומספקים הרבה פחות חופש.

אוקולוס בינתיים, כנראה מציעים את השלטים הכי טובים בין שלושת המשקפיים, העיצוב העגול שלהם ממש נותן לכם להחזיק ולתפוס דברים בעולם הוירטואלי ולהוזיז את האצבעות, בצורה שבה הכפתורים שלהם מחולקים בצורה טובה שמרגישה טבעית, כל גיימר יאהב את הדיוק.

ב-
HTC VIVE, לעומת זאת השלטים הם קצת הזדמנות מפוספסת, בהשוואה לשלטים של אוקולוס S, הם הרבה פחות חזקים ונותים להתקלקל ופשוט חבל, שלמשקפיים שבהן השלט הוא חלק כל כך חשוב ונחוץ, יש שלטים ממוצעים לגמרי, לא רעים, פשוט ממוצעים.

והחלק האחרון בהשוואה, הוא האחד שמכניס את הכל לפרספקטיבה של מחיר

מחיר

נתחיל בזה שהמשקפיים הרבה יותר זולות כיום, החוויה שהן מספקות גבוהה בהרבה מזאת של ה- DAY DREAM או ה-gear vr, אבל בכל מקרה, יש הבדלים במחירים והם יכולים להיות הסיבה המרכזית לצרכן מסוים לבחור במשקפיים מסוימת.

אז נתחיל בזה שהאוקולוס ריפט אס, QUEST ו- htc vive, לא רחוקות אחת מהשנייה במחיר בכלל' כשהאוקולוס ריפט S עומד על 3499 שקל לערכה ו- htc vive על 3600 שקל בישראל.

חשוב לזכור שה-
HTC VIVE והאוקולוס ריפט , מגיעים עם שלטים (שנהיים יותר ויותר חיונים מיום ליום) ובסופו של הדבר המחיר שלהן יוצא כמעט זהה. ההבדל במחירים באמת נמצא רק מול ה- playstation vr.

בסופו של דבר, אולי יש לכם כבר playstation 4, ואתם מעדיפים את המחיר הזול, והנוחות במשהו שכבר יש לכם, אולי אתם רוצים לשחק בעמידה ולרוץ, או שאתם עדיין מעדיפים לשבת עם קונטרולר רגיל של xbox, ורק להנות מהאפקט של ה- 360 מעלות, המשקפיים מאוד דומות ויש להן כמה הבדלים, אבל אף אחת לא בדיוק נחותה ואנשים מסוימים נמשכים לקונסולות שונות ולכל אחד יהיה את הבחירה שלו.

ההבדל הגדול ביותר במחירים הוא ש- Playstation vr לא מבקש מחשב חזק ועוצמתי, אלא playstation 4 או pro playstation 4, קונסולה שלהרבה אנשים כבר יש בבית,  זה יכול להוריד להרבה אנשים את הצורך לקנות מחשב יקר, שעד עכשיו היה הסיבה העיקרית לצמיחה האיטית של המציאות המדומה, כמובן שי את האוקולוס קווסט, אבל זה משהו אחר.

אין ספק שהקסדה של סוני זולה יותר, אבל זה בא עם מחיר מסוים, כי למרות של- playstation vr יש הרבה שותפים למשחקים, ומשקפי מציאות מדומה למחשב יותר טובים נקודה. אבל אולי זה ישכנע אותכם, הכוח הגרפי, גם ב- playstation 4 וגם ב- playstation 4 pro, הרבה יותר חלש ממחשבים רבים וכתוצאה מכך גם המשקף, וכמו שאמרתי מקודם, אני ממליץ שעדיף יהיה להשקיע עוד טיפה על משקפי מציאות מדומה יותר איכותים.נושאים נוספים שיעניינו אתם:
1. משקפי מציאות מדומה מסקנות לשנת 2021
2. קבלו את המקור הקליני בחינם למציאות מדומה
3. מה זה מציאות מורחבת XR?
4. אם פוגשת את ביתה שנפטרה במחשבות המומחה
5. איך לומדים שפות וכישורים חדשים במציאות מדומה?
6. ספרים שאתם חייבים לקרוא על מציאות מדומה
7. 20 משחקי מציאות מדומה לשנת 2021
8. איך עמית קיסר רואה את העתיד הקרוב במציאות מדומה עבודה?
9. HTC משיקה משקפי AR ראשונות​​​​​​​
10. כיצד מציאות מדומה מגדירה מחדש אימון מיומנויות רכות
11. משקפי מציאות מדומה מומלצים מאמזון
12. משקפי מציאות מדומה מומלצים מאיביי
13. משקפי מציאות מדומה מומלצים אליאקספרס


חזרה לעמוד החדשות הראשי​
הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021.

רובי מציאות מדומה
star vr בקרוב בבתי הקולנוע
כל מה שצריך לדעת על מצלמות 360
אולי גם יעניין אותכם: