098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
בהרבה מובנים, משקפי המציאות מדומה oculus rift ומשקפי המציאות מדומה htc vive יכולים להיראות מאוד דומים.
לשניהם גם ל- אוקולוס וגם ל- htc יש את אותה איכות מסך ושדה ראייה והם נוצרו למטרה עיקרית של משחקי מציאות מדומה מרשימים. אבל, בין שני דגמי המשקפיים ישנם כמה הבדלים גדולים וברורים, חשוב מאוד לדעת את ההבדלים האלה כשרוצים לבחור בין הדגמים ועל זה נשים דגש בכתבה הבאה.
אז מה ? htc vive או oculus rift ?
זיהוי חדר על ידי גלאים
אחד מהפלוסים הברורים והגדולים ביותר של ה- htc vive הוא שהמשקפיים באות עם סט של גלאים מרובעים קטנים, את אותם גלאים תולים בצדדים שונים של החדר והם בעצם יכולים לסרוק את החדר ולזהות את המיקום שלכם בתוכו. הרעיון בעצם, הוא שאתם תוכלו ללכת ולהסתובב בחדר וגם המשקפיים יוכלו לעקוב אחרי התנועה שלכם וגם ימנעו מכם להתנגש בחפצים וליפול. לדעתי האישית יש לזה רק מינוס קטן והוא שצריך חדר יחסית פנוי ורוב האנשים כנראה יצטרכו לפנות כמה דברים מאזור המשחק שלהם לפני שהם יוכלו להתחיל.
ל- oculus rift אין גלאי זיהוי חדר אבל חשוב לציין שהוא כן מגיע עם גלאי קטן ששמים על השולחן שעליו משחקים, המטרה של הגלאי היא לכוון את הגודל והמרחק של חפצים לפי המיקום של הראש שלכם במרחב, מה שמונע את אפקט הבחילה אצל חלק מהשחקנים.
בהיבט הזה הדבר היחיד שבאמת צריך להיות חשוב לכם זה ההעדפה אישית, זה מאוד תלוי איך אתם אוהבים לשחק ומה יותר חשוב לכם במשקפי המתיאות מדומה.

דרישות המערכת מחשב של הדגמים
כמו שאתם יכולים לראות ב- כתבה הזאת ל- htc vive יש דרישות מערכת מחשב טיפה פחות תובעניות מלאוקולוס ריפט, במידה ולא אכפת לכם כל כך מההבדלים בין הדגמים אבל יש לכם רק 4gb ram ומעבד בינוני אז מן הסתם כבר עדיף לבחור ב- htc vive על מנת שתוכלו להנות מחווית משחק חלקה ככל האפשר, בלי להוציא עוד כסף לשיפורים במחשב הקיים שלכם (במידה וכמובן יש לכם מחשב שעומד בדרישות.

 
כותב המאמר: רועי אלבז מציאות מדומה ישראל.
 
 
תמיכת במשחקים
למרות שיש כמה תוכנות מוכרות לרכישת משחקים כגון: google play, apple store, oculus וכדומה מי שמעדיף משחקי מחשב אולי יעדיף את התוכנה הפופולרית steam שעובדת בשיתוף מלא עם htc vive. 
ה- htc vive נוצר בעזרת valve (החברה מאחורי steam) והם כבר הרבה זמן עובדים קשה על מנת להעלות את התמיכה של משחקים ב- htc vive בעוד שבחברת oculus כחברת אינדי טורחת יותר כרגע בלפתח את הקונסולה שלה.
נכון לרגע זה 30.06.16 יש 323 משחקי מציאות מדומה בסטים ורק 23 משחקים שווים ל- oculus, ובסך הכל יש לאוקולוס בחנות 150 משחקים באופן כללי (חצי מכמות המשחקים שזמינים ל- htc vive) ולפי מה שאני עוקב באתרי המפתחים נראה שכמות המשחקים המפותחים ל- oculus מתחילה לרדת עם הזמן כי הרבה מפתחים מעדיפים את טכנולוגית זיהוי החדר של ה- htc vive, ואת הבונוסים השמנים שהחברה משלמת להם על פיתוח משחקים ל- htc vive
אז האם זה אומר שאין משחקים ל- oculus rift? ממש לא.
חוץ מזה שיש 150 משחקים כרגע, זה עדיין הרבה לטכנולוגיה חדשה וכנראה הרבה משחקים של htc vive הם משחקים שאתם כנראה לא ממש תאהבו לדעתי האישית, לשני המשקפיים האלה יש פלוס גדול נוסף הם מתחברים לכל מכשיר או קונסולה באמצעות כבל hdmi, אתם תוכלו לשחק כל משחק שתרצו עם ה- oculus שלכם (כולל לראות סרטים וכו') והמשחקים שבחנות האוקולס הם משחקים שנוצרו במיוחד למציאות מדומה.
אני ממליץ לפני שאתם מקבלים החלטה זה פשוט לעבור על רשימות המשחקים של הקונסולות ורק אז לקבל החלטה, תבדקו האם באמת יש משחקים שאתם חייבים שיהיו לכם שזמינים רק לקונסולה אחת ותעקבו גם על המשחקים שעומדים לצאת, זאת החלטה שאתם יכולים לעשות רק בעצמכם.


מחיר
זה הפרט האחרון אבל הוא די קריטי כי בין האוקולוס ריפט (600$) לוייב (800$) יש הפרש מאוד משמעותי של 200 דולר (בערך 800 שקל). רוב ההבדלים בין שני המשקפיים הם דברים שאפשר להתגבר עליהם אם חייבים לוותר ותמורת הפרש של 200 דולר הoculus rift הופך להיות להרבה יותר אטרקטיבי

 
ולמרות שעל הנייר כמעט בכל ההיבטים נראה כאילו ה- htc vive הוא הבחירה הברורה אני עדיין אעדיף בכל יום את ה- oculus rift, אני מודה שחלק מזה הוא כי אני מעדיף להמשיך לשחק על כיסא כמו שתמיד שיחקתי, חשוב לציין שלי בתור אחד שמעדיף את אוקולוס ריפט אני מוכן לשלם טיפה יותר על כרטיס מסך מתאים, (למשל אם כרטיס המסך שלך חלש מדי אבל אתם מעדיפים oculus rift, ניתן למצוא אחד חדש בסביבות ה- 800 שקל שמשלימים את הפער ל- htc vive בכל מקרה).
ברור לי ש- htc vive נראה כרגע יותר מתקדם ושהוא אולי ישרוד את מבחן הזמן יותר אבל אני עדיין נמשך יותר לסגנון הנקי והפשוט של ה- oculus וכן יש לו מלא בונוסים והרבה תמיכה מהמפתחים. ואולי אתם לא מסכימים, אבל זה בסדר, כי בסופו של דבר כולנו נהנה ממציאות מדומה בבית שלנו, כל אחד בדרך שהוא מעדיף.
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?