נורא התרגשתי שהיום השני של E3 כולו כמעט היה מוקדש למציאות מדומה. בניגוד ליום הראשון שהיו בו רק אזכורים קטנים לטכנולוגית המציאות מדומה, ביום השני (שכלל את מסיבות העיתונאים של מיקרוסופט, חברות המחשבים אישיים, יוביסופט וסוני) כל הכנסים והחברות הציגו את הטכנולוגיה שלהם בתחום המציאות מדומה והחברות הראו שהעתיד כבר כאן וגם הוכיחו את זה מול מליוני אנשים.
אז מה היה לנו שם ? ונתחיל בחברת מיקרוסופט, למרות שהם לא דיברו על שום משחקים ספציפים למציאות מדומה, הם הכריזו על שני גרסאות חדשות לקונסולת ה- xbox one שלהם (xbox one s  -  project scorpio). בעוד ה- xbox one s הוא רק גרסא קטנה יותר של ה- xbox one עם טיפה יותר כוח גרפי, פרויקט סקורפיו נוצר במיוחד בשביל מציאות מדומה. כבר מההתחלה היה ברור שהקונסולות של הדור הנוכחי לא היו חזקות מספיק עבור מציאות מדומה, בעולם שבו רוב העולם כבר מכיר את מסכי ה- 4k הקונסולות הנוכחיות בקושי יכלו להריץ משחקים ב- 1920x1080 עם קצב רענון יציב, בעבר אומנם זאת לא הייתה בעיה, אבל כשרוב המחשבים בעולם כרגע לא יכולים בכלל לעבוד עם ה- htc vive או אוקולוס ריפט חברות המחשבים הציגו מחשבי דור הבא שיתמכו במציאות מדומה במחירים שפויים.
כמו שכבר אמרתי, פרויקט סקורפיו נוצר במיוחד למציאות מדומה. במהלך סרטון הדגמה שהסביר על הקונסולה החדשה הגיע טוד האוורד (שהיה הבמאי של fallout 4 שלאחרונה הוכרזה לו גרסת מציאות מדומה) שדיבר על איך הקונסולה החדשה תהיה בטכנולוגיה חזקה שתתמוך בחזון שלהם, מציאות מדומה לכולם.
אחרי חברת מיקרוסופט הגיעו חברות המחשבים האישיים, שבאופן בכלל לא מפתיע, גם הוא עסק הרבה במציאות מדומה. בתחילת הפרזנטציה החברות הציגו משחקי מציאות מדומה חדשים ברמה גבווה ביותר של משחקי מחשב ואתם יודעים מה ? אני מתקן את עצמי כמות ענקית של משחקים, כגון: משחק חדש של serious sam, משחק חדש של killing floor, והאהוב עליי, גם הדבקתי קישור לסרטון הדגמה מדהים, גרסת חדשה של של superhot, משחק יריות מיוחד ומאתגר מהשנה האחרונה שבו העולם זז רק כשאתה זז.
בנוסף הגיעה גם המנכלית של AMD שסיפרה על הקו החדש של כרטיסי המסך שלהם ובמיוחד על אלה שנוצרו במיוחד למציאות מדומה. מנכלית החברה amd גם סיפרה בכנס שהחברה כרגע מתמקדת בייצור וכמה שיותר מהר, בנוסף היא סיפרה שמחירי הכרטיסים החדשים למציאות מדומה יהיו הרבה יותר זולים, על מנת שכולם יוכלו לרכוש כרטיס במחיר שפוי.
אלו היו שני מסיבות עיתונאים נהדרות, מיקרוסופט מתחילים לשתול את שתילי הטכנולוגיה בכדי שהקנסולה שלהם תוכל להפוך למכונת מציאות מדומה ובינתיים גם שמענו שחברות המחשבים האישיים מבטיחות לנו משחקים נהדרים שיוכלו לעבוד באופן מושלם עם הטכנולוגיה המדהימה הזאת. כשצפיתי בתערוכה של חברות המחשבים השונות, הופתעתי כל פעם מחדש כשהכריזו על משחק מציאות מדומה נוסף ואת האמת לא ציפיתי לכמויות כאלו, אני מצפה שעד e3 שנה הבאה (ובמיוחד בe3 שנה הבאה) אנחנו נשמע על הרבה יותר כאלה.
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?