098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
עד ממש לא מזמן מציאות רבודה (AR) הייתה כמעט מדע בדיוני. כיום מציאות מדומה ורבודה ממלא תפקיד מרכזי בכל ענף - אולי החשוב ביותר הוא הבריאות. בתי החולים מסתמכים יותר ויותר על פתרונות AR לסיוע כירורגי, למטופלים, ואפילו להכשרת רופאים. במאמר זה נחקור את היכולות הללו תוך הדגשת דוגמאות מעשיות למציאות מוגברת בתחום הבריאות.

דוגמאות למציאות רבודה בתחום הבריאות והכשרות בתחום הרפואה
אחת הדוגמאות הטובות ביותר למציאות רבודה במסגרת הבריאות היא השימוש בה ככלי חינוכי. בעזרת מציאות רבודה - AR, רופאים ופרופסורים יכולים לייצר ייצוגים תלת ממדיים של טיפולים פוטנציאליים בבתי חולים באוניברסיטה ובמכללה, ולצפות בדוגמאות והדמיות. חוץ מסטודנטים לרפואה, למציאות רבודה AR יש גם מרכיב מרכזי בהדרכות, היכולת לדמיין את ההשפעות של תרופות וניתוחים ולהבין תהליכים רפואיים ואנטומיה היא רק דוגמה אחת להתקדמות בחינוך הרפואי המונע על ידי מציאות רבודה - AR. פלטפורמה זו מסייעת למדריכים לדמיין ולייצג כל היבט של האנטומיה האנושית, כולל מערכת הלב, כלי הדם, איברים בודדים ועוד. תלמידים יכולים להרכיב משקפי מציאות רבודה במסגרת כיתתית כשהמדריך מנחה אותם בהרצאות תלת מימד בעיצוב אישי, עם תמונות חזותיות של האנטומיה האנושית ותפקידים בקני מידה שונים.

ניווט בבתי חולים
בתי חולים מודרניים הינם מתקנים מורכבים וגדולים ולכן חולים וצוותים חדשים יכולים להתקשות בניווט. פונקצייה שימושית אחת במציאות רבודה היא עיצוב כלי ניווט וכיוון להתמצאות בסביבה החדשה. כלים אלה הם בעלי ערך עבור חולים חדשים ומקלים על צוות התמיכה.
ברמת המטופלים, כלי זה נותן הנחיות למחלקות המבוקשות ויכול גם להמליץ על דרך ההגעה למקומות המבוקשים על ידי שמירה על שיטות ריחוק חברתיות ומניעת עומסים וברמת הצוות, הצוותים הרפואיים מקבלים סקירה מלאה על המתקן לסייע ליחידות תגובה מהירה בזמן אמת.
חוץ מניווט רגיל, למציאות הרבודה יש פוטנציאל מציל חיים בזמן אמת בתרחישי חירום. כאשר מתרחשת שריפה, רעידת אדמה או אסון אחר, ייתכן שצוות בית החולים יצטרך לפנות את החולים במהירות האפשרית ומציאות רבודה יכולה להפנות את החולים והצוותים הרפואיים ליציאות בשביל להמנע מאזורי סכנה וצפיפות.

ניווט לתחנות מכשירי החייאה
בתי חולים רבים מתקינים תחנות למכשירי החייאה (דפיברילטור) במקומות מרכזיים לגישה בשעת חירום ובעזרת מציאות רבודה גם הצוותים הרפואיים וגם החולים יכולים להגיע בשעת חירום למכשירי ההחייאה. אפליקציות מותאמות מאפשרות לסמן דפיברילטורים חיצוניים ויחידות AED בתוך מסד נתונים שאליו המשתמשים יכולים לגשת גם מהסמארטפונים שלהם וניתן ליישם את העקרונות על כל סוג של ציוד או מכשירים רפואיים.

סיוע תוך ורידי וגילוי ורידים
ישנם אפליקציות למגוון רחב של טיפולים רפואיים כגון: סיוע תוך ורידי, על פי הערכות 7 עד 21% מהניסיונות הראשונים לאתר וריד ייכשלו, גם כאשר הם מבוצעים על ידי אנשי מקצוע רפואיים. הכנסת IV דורשת הכשרה ותרגול ומציאות רבודה יכולה לסייע לאחיות וטכנאים להפוך ליעילים יותר וחוסך זמן יקר שבו אפשר לטפל בעוד חולים. בעזרת מכשירי AccuVein (מכשיר למציאת וורידים) ניתן לסרוק את כף היד ולהשתמש במציאות מדומה כדי להפוך את החדרת IV לקלה בהרבה עבור כל המעורבים - במיוחד לחולים. המכשיר מקרין ישירות על זרועו של המטופל מסלולי ורידים שבהן אפשר להשתמש.

אוטומציה חכמה של בתי חולים
בניינים חכמים הם מתקנים המשתמשים במערכות טכנולוגיות משולבות כדי להגדיל את היעילות ולסייע לדיירים בתפעול יומיומי. הם נפוצים ביותר במרחבים מסחריים, אך ארגוני בריאות מתחילים לראות את הערך של "בתי חולים חכמים" המרחיבים את העיקרון לציוד רפואי. כאשר התקנים אלה מקושרים, מנהלי המתקנים יכולים להפוך את המערכות לאוטומטיות, לנהל מערכות בקרה מרחוק, לייעל את צריכת האנרגיה ולהפחית משמעותית את עלויות התפעול. בית החולים קורטלוצ'י ווהאן באונטריו, קנדה, הוא בית חולים חכם שהוקם בשנת 2021. מתקן זה משתמש במרחבים החכמים לשיפור יעילות הצוות ולספק למטפלים יותר זמן לסייע למטופלים. לדוגמה, צוות התגובה המהירה עונד תגי מיקום בזמן אמת העוקפים את מערכות המעליות כדי לתת להם עדיפות. בינתיים, כאשר המערכת מזהה אירוע של דום לב, היא מעדכנת אוטומטית את הצוות הרפואי על מנת שיגיע מוכן למיטת החולה על מנת שיוכלו להגיב בצורה הטובה ביותר. מציאות רבודה מאפשרת ליצור גם מרחב וירטואלי מדוייק של מתקן שלם, מה שמאפשר לעשות סימולציות של תרחישי חירום מדוייקים ולקשר בין החיישנים בבניין לצוותים הרפואים בזמן אמת.

איך אנחנו יכולים לסייע לכם ?
המציאות הרבודה - AR ראתה כבר אימוץ משמעותי בתחום הבריאות, אך לכל מתקן יש צרכים ייחודיים. בתי חולים להוראה דורשים כלים חינוכיים, בעוד שבתי חולים חכמים נהנים מסיוע בניווט וסימולציות, בכדי לענות על הצרכים בתחום הרפואה הרבים והמגוונים אנו ב- VRisrael2013 יוצרים ומפתחים פתרונות ופלטפורמות מציאות רבודה בהתאמה אישית לאנשי מקצוע מהתחום.

במידה ואתם רוצים לשפר את הניווט בבתי חולים, לעצב חוויות ברמת המטופל, לסייע לצוות המענה המהיר שלכם אנחנו ניתן לכם את הפתרון הדרוש לכם, צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 09-8320333, מעונינים לקבל את  הספר הדיגיטלי שלנו בנושא רפואה חכמה בחינם ? הירשמו ונשלח לכם אותו במייל.
כבר מההתחלה היה ברור שלטכנולוגית המציאות מדומה, הרבודה והמיקס ריאליטי יהיו שימושים מועילים ונרחבים בתחומים כמו רפואה ולימודי רפואה, אבל נדמה שזה קורה מהר מהצפוי.

אוניברסיטת ציריך מימנה פיתוח של תוכנות רפואיות מדויקת עם הרבה מידע וחופש למשתמש ב-
VR.

לפי הקצב המהיר נראה כי כבר עוד פחות משנה בבתי ספר ברחבי העולם יוכלו ללמד בעזרת התוכנה הזאת או תוכנות דומות ולפי הפשטות שלהן, בהחלט יהיה מדובר בשיפור החוויה בשיעור פי כמה וכמה פעמים.