עולם הרפואה צועד בצעדי ענק לעולם המציאות מדומה ומעורבת
סטודיו אנימציה העובד עם אוניברסיטת ציריך עובד על תוכנה ל- oculus rift S ומשקפי מציאות מדומה במיקס ריאלטי בשם VR human anatomy, מטרת התכנה היא לאפשר לסטודנטים לרפואה להתנסות בצורה מציאותית באיברים שונים בגוף האנושי באמצעות בקרי התנועה של ה- oculus S (ניתן לעשות שימוש בשלטים של כל ערכת מציאות מדומה למחשב) וללמוד על האנטומיה האנושית תוך כדי הצצה לתוך הגוף.
כבר מההתחלה היה ברור שלטכנולוגית המציאות מדומה, הרבודה והמיקס ריאליטי יהיו שימושים מועילים ונרחבים בתחומים כמו רפואה ולימודי רפואה, אבל נדמה שזה קורה מהר מהצפוי.

אוניברסיטת ציריך מימנה פיתוח של תוכנות רפואיות מדויקת עם הרבה מידע וחופש למשתמש ב-
VR.

לפי הקצב המהיר נראה כי כבר עוד פחות משנה בבתי ספר ברחבי העולם יוכלו ללמד בעזרת התוכנה הזאת או תוכנות דומות ולפי הפשטות שלהן, בהחלט יהיה מדובר בשיפור החוויה בשיעור פי כמה וכמה פעמים.
דבר מעניין נוסף (שלא ממש מתקשר לנושא הרפואה), הוא ההסבר של המפתחים למה הם בחרו להשתמש ב- oculus rift s במקום במשקפי מציאות מדומה שונים כמו ה- htc vive או סדרת המיקס ריאליטי של מיקרוסופט ושותפות, על פי המפתחים התוכנה נועדה לשימוש ספציפי של תרגול סטודנטים, ובשביל אוניברסיטאות ומעבדות קטנות במיוחד זאת הייתה הבחירה.

אני חושב שיהיה מאוד מעניין לראות כיצד יצליחו לשלב את עולם הרפואה ב- oculus rift s (שנוצר לגיימרים קודם כל).

אתם כבר עכשיו מוזמנים להוריד את התוכנה: 
VR human anatomy, חשוב לציין שההורדה חינם בחנות אוקולוס.
 
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?