לא סתם מוכרים, מומחים. התקשרו עכשיו 09-8320333
חפש
סטודיו אנימציה העובד עם אוניברסיטת ציריך עובד על תוכנה ל- oculus rift בשם VR human anatomy, שמטרתה היא לאפשר לסטודנטים לרפואה להתנסות עם חלקים שונים בגוף האנושי (באמצעות בקרי התנועה של oculus) וללמוד על האנאטומיה האנושית תוך כדי.
עולם הרפואה צועד בצעדי ענק לעולם המציאות מדומה
כבר מההתחלה היה ברור שלטכנולוגית המציאות מדומה יהיו שימושים מועילים ונרחבים בתחומים כמו רפואה ובלימודי הרפואה, אבל נדמה שזה קורה מהר מהצפוי.  אוניברסיטת ציריך מימנה פיתוח של תוכנת רפואה מדויקת וגדולה מאוד עם הרבה מידע וחופש למשתמש ב- VR.
לפי הקצב המהיר נראה כי כבר עוד פחות משנתיים בתי ספר ברחבי העולם יוכלו ללמד בעזרת התוכנה הזאת או תוכנות דומות ולפי הפשטות שלהן, גם לא נראה לי שהמעבר יהיה כל כך קשה.
כותב המאמר: רועי אלבז מציאות מדומה ישראל.
 
 
דבר מעניין נוסף (שלא ממש מתקשר לנושא הרפואה), הוא ההסבר של המפתחים ללמה הם בחרו להשתמש ב- oculus rift במקום במשקפי מציאות מדומה שונים כמו ה- htc vive. לפי המפתחים התוכנה נועדה לשימוש הספציפי של לימוד סטודנטים, ובשביל אוניברסיטאות htc vive לא יהיה פרקטי בגלל שהוא דורש חדר שלם, ולדעתם זה לא יהיה פרקטי להקים הרבה עמדות קטנות של oculus לכמויות גדולות של סטודנטים.
יהיה מאוד מעניין לראות כיצד יצליחו לשלב את עולם הרפואה ב- oculus (שנוצר לגיימרים קודם כל).
בינתיים נשאר רק לצפות ליציאה של התוכנה המדוברת ולראות אם היא באמת תוכל להוריד את הרתיעה של אנשים מלימוד רפואה (והזמן הדרוש לכך) כפי שהמפתחים רוצים.