098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
משקפי מציאות המדומה שלא שמעתם עליהן - fove vr
משקפי ה-oculus rift הידועות כבר יצאו למזמינים המקדימים אבל יש עדיין הרבה משקפי מציאות מדומה בשוק שאתם כנראה אף פעם לא שמעתם עליהן ושבאות עם אופציות מגניבות שפשוט אין ב- oculus rift.
הפעם המשקפיים שאנחנו עומדים להתעסק בהם הן משקפיים בשם fove. יש להן עיצוב לא כל כך מושך והן לא נראות כמו משקפיים ברמה גבוהה, אך הן באות עם אופצייה אחת מדהימה שאולי הופכת אותן למשקפיי מציאות מדומה השוות ביותר שיש כרגע.
אז מה היכולת המגניבה הזאת שfove לא מפסיקים להשוויץ בה? למשקפי fove יש חיישן מיקום עיניים (שלפי טענתם מדויק עד לחמישית מעלה) שיכול לחשב לאן העיניים שלכם ומסתכלות ולעשות, טוב, מאות דברים.

הדבר העיקרי והמובן שאפשר לעשות עם הטכנולוגיה הזאת הוא שבמשחקים שנבנים ספציפית למשקפיים אפשר לראשונה באמת לשחק עם העיניים, כי במשחקים לקארדבורד שאומרים לנו שהם מאפשרים לעיניים למה באמת מתכוונים, אנחנו יכולים להזיז את הראש לאן שאנחנו רוצים והמשחק מחשיב את מה שיש במרכז כמה שאנחנו מנסים ללחוץ עליו, אבל כאן כל מה שאתם צריך לעשות כדי, לדוגמא, לירות במטוס, הוא להסתכל ישירות על המטוס הזה, וישר אחר כך להסתכל על המטוס הבא.
אבל המשקפיים האלה עושות עוד כמה דברים שאחד מהם אני מבטיח יעזור בהרבה לרובכם.
יש לכם מחשב יחסית חלש שלא עומד בהגדרות מערכת של oculus rift או של הhtc vive? אתם לא היחידים, ולא שכחו מכם. כי אחד מהדברים המדהימים ש- fove עושים עם חיישן העיניים להם הוא להגיד למחשב לרנדר באופן מלא רק למקום שאתם מסתכלים עליו, לרנדר פחות את האזורים מסביב, וכמעט בכלל לא לרנדר את השאר (נראה מטושטש ומחוץ לפוקוס) כי הרי אתם לא תצליחו לראות שום דבר שאתם לא מסתכלים עליו ישירות, אתם באמת תראו אותו כמטושט בזווית העיניים שלכם, אז כשבמשקפיים כמו oculus המחשב שלכם יוצר תצוגה שלמה של מסך מחשב בכל פריים אין פלא שזה יכול להקשות עליו, אבל לפי fove, באמצעות הטכנולוגייה הזאת, כל משחק שאתם יכולים להריץ על המחשב שלכם כרגע תוכלו להריץ גם עם המשקפיים בלי בעיה, ואפילו לא תשימו לב להבדל.
חוץ מזה יש עוד כמה בונוסים קטנים ומגניבים שמתאפשרים באמצעות השימוש, כמו האפשרות ליצור קשר עין עם דמויות ולראות את התגובות שלהן לזה, או את היכולת לעשות דברים כמו לפתוח מפה על ידי להסתכל עליה ולשלוט בפונקציות במשחק כך. אבל בשביל זה זה ברור שצריך משחקים ספציפים שנבנו למשקפיים ואין יותר מדי כאלה אז אל תצפו לרוץ ברחובות לוס סאנטוס באמצעות העיניים, למרות שהאנשים ב- fove כן מבטיחים שאופטימיזציה תהיה קלה למפתחי משחקים, אז רק צריך לחכות לראות מה אנשים יהיו מוכנים לעשות בשביל זה (אבל המשקפיים כן מגיעים עם כמות גדולה של משחקי מציאות מדומה בממשק שלה, זה נהדר ויעזור לקונים אך לא תצפו למשחקים גדולים ומסובכים). 
חוץ מזה המשקפיים מגיעות עם שדה ראייה (הסבר לזה ניתן למצוא בכתבה על starvr) של 100 מעלות (10 מעלות פחות מבoculus וhtc vive) 
ומסך ברזולוצייה של 2560x1440 
חשוב רק לציין שבעיה גדולה במשקפיים כעת זה שהן לא מתחברות עם hdmi, אז על מנת לשחק עם המשקפיים זה חובה שלכרטיס מסך יהיה יציאת display port (שבהרבה כרטיסי מסך חדשים יש) לא ברור כרגע אם הם מתכננים להוסיף כניסת hdmi או לא.
כרגע, כמו ל- starvr, גם ל- fove אין תאריך יציאה רשמי אבל הציפייה היא לסתיו 2016.
משקפי fove נראים כמו משקפיים מאוד מבטיחים וזה נדמה שהם יוכלו לספק חידוש לתחום, ולדעתי זה באמת אפשרי שטכנולוגייה כזאת תהפוך לסטנדרט אצל משקפי מציאות מדומה, עכשיו כל מה שנותר זו השאלה האם זה יקרה אצל fove, או שנצטרך לחכות לחברה גדולה יותר שתאסוף את הרעיון.
כותב המאמר: רועי אלבז מציאות מדומה ישראל.
 
 
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?