חפש
התגוננות מפני קורונה,קניית מסכות אונליין וציוד הגנה, מה ההבדלים בין המסכות ? מה ההבדל בין N95 ל- KN95 ?

הקורונה כבר מכה בגל שני בעולם, היא כאן להשאר. קניית מסכות קורונה אונליין עבור התגוננות מפני הנגיף שכולם מדברים עליו. 

אתם מוזמנים להתגונן מפני נגיף הקורונה בצורה נכונה כלכלית ואחראית, ,ההמלצה הגורפת היא לא להזמין מסכות מחו"ל, לוקח חודשים, לוירוס לא איכפת והווירוס לא מחכה למשלוחים.

מה קיים אצלינו במלאי בישראל בכמות מוגבלת לצערי.
מסכות קורונה לכל המשפחה
מסכות לילדים הגנה מפני קורונה
מסיכות וירוסים מתקדמות 
אמצעי הגנה כמו ספריי משמיד חיידקים
חליפות הגנה מלאות מפני קורונה
מסיכות מקצועיות עם מסנני פילטר פחם פעיל ועוד

מפני שכרגע לאף אחד אין באמת עצות מועילות. זאת, משום שאנחנו יודעים מעט מאוד על המחלה. מה שאנחנו יודעים, זה שחובה עלינו להתגונן. 

מסכות הגנה מקורונה – אז מה ההבדל בין שלל הסוגים? והאם הן עוזרות? מה ההבדל בין מסיכות פנים רפואיות רגילות?
מסכות פנים נשימתיות כמו N95, מגיני פנים, ומסיכות פנים מבד?

חשוב לציין כי יש רופאים וחוקרים שאינם בטוחים ביעילות חבישת המסיכות, אולם אין ספק שמסיכות חדשות העומדות בתקן, יעילות בהגנה לפחות לפרק הזמן הראשוני ובתנאי שמקפידים על כללי היגיינה ואופן החבישה.

מסכות הפנים N95 / KN95 / FFP2
למעשה כל המסיכות האלו הן  בעצם אותו דבר: הן עוצרות  95% מהחלקיקים בגודל של עד 0.3 מיקרון . ה N95 הוא תקן למסיכות בארה”ב. ה KN95 הוא שמו של התקן הסיני בעוד התקן הקוריאני נקרא KF94. האיחוד האירופאי קרא לתקן שלו  FFP2.

האם מסיכת פנים רפואית רגילה יכולה להגן מפני וירוס קורונה?
הוירוס מתפשט על ידי העברה טיפתית . מסכות פנים רגילות (רופפת) יכולות להגן במידה חלקית ומתאימות לחולים או נשאים (עוצרת את רוב ההתעטשויות, השיעול והנוזלים), היא מיועדת לשימוש חד פעמי. היא יכולה גם לשמש כמסיכה חד פעמית לשימוש בהליכה ברחוב (עד 100 מטר מהבית) ובתנאי שלא נפגשת עם אנשים נוספים.


מסכות רפואיות
האם מסכת פנים נשימתית יכולה לעצור את נגיף הקורונה?
מסכות פנים נשימתיות הן בעלות תקן כפי שהוסבר בתחילת הכתבה. הן עברו מבחני תקן ועוצרות כ 95% מהחלקיקים. מסיכות פנים N95 יכולות להגן מפני הנגיף אם לובשים אותן ומשתמשים  בהן נכון.  יש  להתאים אותן  בצורה נכונה כך שהן יהיו צמודות אל הפנים, סביב האף והפה עם מינימום רווחים .

מסכות אלה עבות יותר ממסיכה רפואית רגילה. עם זאת, יש צורך להתאים אותן כראוי, והן אינן מתוכננות  לשימוש לטווח מאד ארוך. הזמן הממוצע הכולל ללבישה הוא כ- 30 דק’. כמו כל משטח גם המשטח של המסיכה עלול לצבור עליו את הוירוס במידה ולא מקפידים על הגיינה. המסיכה היא לבנה בכוונה כדי להבחין כאשר היא קצת מתלכלכת או נרטבה ואז היא כבר אינה אפקטיבית.  מסכת פנים טיפוסית לנשימה תחזיק בממוצע קצת יותר משבוע. להגנה מירבית יש להשתמש במסיכה חדשה כשאתה קרוב לאנשים אחרים, למשל במשרד או בזמן קניות.
אין אפקטיביות בחבישת מסכות N95, KN95 ו- FFP2 אם יש לך זקן

האם מגן פנים יכול לעצור את נגיף הקורונה?
כן, הם מונעים מנוזלים ונתזים להגיע לעיניים, לאף ולפה מפני שיעול, עיטושים ונוזלים אחרים.

מגן פנים מיוצר מפלסטיק ויעצור הדבקה מטיפות (שיעול, עיטושים ונוזלים אחרים) להיכנס לפה, בעיניים ובאף. כך מתפשט וירוס הקורונה. בשילוב עם מסיכה חד פעמית זו ההגנה הטובה ביותר לצוותים רפואיים.

חשוב לציין מסכה קבועה גם הכי טובה, גם קלה לנשימה, גם זולה לטווח הקרוב, אז תתרגלו המסכה היא פריט לבוש, תעשו מזה אופנה בטוחה.

לרכישת מסכות נגד קורונה