יותר ויותר חברות מוכנות להשקיע כסף למען מוצרים חדשים וחידושים בתחום המציאות המדומה. אבל זה חייב להיות אחד מהמקרים היותר מעניינים. 
ב- 12 למאי חברת השקעות של חברת אדידס השקיעה 40 מיליון דולר בחברה בשם 360fly בבורסה, החברה מייצרת מצלמת 360 מעלות שיש לה רק עדשה אחת

ההכרזה הזאת מאוד מעניינת משני סיבות עיקריות
הסיבה הראשונה היא פשוטה מאוד, המצלמה. כל מי שיצא לו לראות מצלמת 360 מעלות יגיד לכם שהטכנולוגיה היא במספר העדשות. לדוגמא, המצלמה של lg המגיעה עם 2 עדשות בצדדים שונים שכל עדשה מצלמת 180 מעלות, לאחר מכן אפליקציה 'תופרת' את התמונות ויוצרת תמונת 360 מעלות גדולה.
אך המצלמה הזאת מתכננת לדלג על תהליך התפירה ובכך להימנע מהבעיה העיקרית במצלמות של שני מצלמות, מה שלפעמים גורם לתמונה אחת לעלות על השניה.
התפירה זה לא משהו שכל כך שמים אליו לב במצלמות 360 אבל הרעיון עדיין מדהים. לאנשים קצת קשה להאמין שעדשה אחת במצלמה שלי מצלמת חצי מהתמונה אז זה שמפתחים עדשה אחת מצלמת את הכל? לא משנה עד כמה הטכנולוגיה מתקדמת מהר זה משהו שמעולם לא ציפיתי שיהיה אפשרי שיקרה, בעדשה שנראית כמו כל עדשה אחרת.
יש עוד כמה דברים מעניינים שנכנסים להכרזה הזאת, קודם כל אדידס.
כרגע משקפי תלת מימד זה כבר מוצר ידוע וברור לכולם שהתחום הולך להתפתח, אבל לא בכל יום שומעים על חברת ספורט כמו אדידס שמשקיעה במוצרים טכנולוגים כאלה ועוד בסכום של 40 מיליון דולר. האם אנחנו עומדים לצפות במשחקי כדורגל ב360 מעלות בקרוב ? כן!

למרות שזה לא לגמרי ברור מה עומד להגיע מהעסקה הזאת מבחינת אדידס, מצלמת 360 כזאת נשמעת כמו דבר מאוד מבטיח ואני מאוד מקווה שנשמע יותר על ההתקדמויות הגדולות כמו זאת בתחום. ושנזכה לשים את הידיים שלנו על המצלמה המטורפת הזאת בקרוב.