098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
מהו מעקב אחר עיניים VR ? ואיך זה עובד ?
המציאות הווירטואלית נותנת לנו כלים לחוות עולמות שלא היו יכולים להתקיים. יכולת זו מגדילה באופן משמעותי את היקף הניסיוניות שיכולים לבצע חוקרים. ניסויים אינם צריכים להיות כפופים עוד לגורמים שבדרך כלל מנעו מניסויים מסוימים להתקיים, לדוגמא - זמן, בטיחות, תקציב (או אפילו: חוקי הפיזיקה). אפשר לדמות כל דבר במציאות מדומה - VR.

לצד היכולת של מפתחים ליצור עולמות וירטואלים חדשים גדל גם הצורך בטכנולוגיות נוספות שיוכלו למדוד ולבדוק תגובות של הגוף כמו העיניים למשל ובמידה ורוצים למדוד את תשומת הלב למשל של טייסים בזמן שהם חווים סימולציה חדשה של טיסה, יש צורך במידע נוסף לדוגמא, לאן הם מסתכלים ובאיזה מהירות ? מעקב עיניים נותן מענה ופתרון לנושא הזה במציאות מדומה.

כיצד פועל מעקב עיניים במציאות מדומה ?
מעקב עיניים פועל בדרך כלל על ידי מדידה של המרחק בין מרכז האישון לבין השתקפות הקרנית - המרחק משתנה בהתאם לזווית העין. אור אינפרא אדום, בלתי נראה לעין האנושית, יוצר השתקפות זו בזמן שהמצלמות מתעדות ועקבות אחר התנועות. אלגוריתמים לראיית מחשב מסוגלים להסיק מזווית העיניים לאן המבט מופנה.

במסגרת יומיומית, אם ניתן היה לצייר קו ממרכז כל עין, שניהם היו פוגשים את אותו צומת - האובייקט שאליו הסתכל האדם. במציאות מדומה VR, התצוגה ממוקמת כל כך קרוב מול העיניים שהעיניים לא בהכרח מציגות יציבות, אך עדיין יש כמובן תפיסת עומק בשל המידע התלת -ממדי המוצג. לכן מעקב אחר עיניים ב- VR משתמש באיטליגנציה מלאכותית על מנת להבין מה העינים עושות ולמרבה המזל, למרות שמיקום העיניים אינו מספר את כל הסיפור, יש לנו את הנתונים החסרים. על ידי שילוב מידע אודות עומק האובייקטים הווירטואליים בסביבת המציאות מדומה אפשר לבנות מודל שמסביר לאן העיניים מסתכלות וניתן לעקוב אחר קו וירטואלי מכיוון העיניים אל העולם הווירטואלי.

מהם היתרונות של מעקב עיניים במציאות מדומה ?
מכיוון שעיבוד של סביבות וירטואליות שלמות הוא תהליך יקר מבחינה חישובית, יש צורך למצוא דרכים להפחית את הנטל הזה, כך שניתן יהיה לבזבז את כוח העיבוד בדרכים אחרות (למשל כדי להבטיח חוויה חלקה, הרחבת פונקציונליות או גרפית).

על ידי שימוש במידע ממעקב עיניים במציאות מדומה - VR, ניתן לבצע מה שמכונה "עיבוד קפדן" - בו רק אותם אלמנטים של הסביבה שבהם מסתכלים מוצגים. מה שמפחית את כוח העיבוד הנדרש ולא פוגע בסביבת העבודה הסוחפת שבה העולם הווירטואלי מייצג את העולם האמיתי.

למאמר המלא ליחצו על הקישור