לא סתם מוכרים, מומחים. התקשרו עכשיו 09-8320333
חפש

משחקים שפותחו במיוחד למציאות מדומה, תמיד ייראו ויתפקדו הכי טוב עם משקפי מציאות מדומה, אבל בוא נודה בזה, כנראה שלכולנו יש ספריות ענקיות של משחקים מוכרים, ובטח אתה תוהה לעצמך: "האם אני יכול לשחק משחק רגיל ב- Oculus Rift או HTC Vive?" התשובה היא כן (עם כמה הסתייגויות) והנה שתי הדרכים שבהן אתה יכול לעשות את זה.

שלום, נשמח לקבל את הערכתכם לכתבה ולכותבים שלנו באמצעות לחיצה קטנה על כפתור הלייק! תודה
VIVE TRACKER פלא גדול
מה זה ALICE VR ?
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו.
אולי גם יעניין אותכם:
המאמר מתורגם במילים שלי מאנגלית: עמית קיסר, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.
 
 

שתי דרכים לשחק משחקים שאינם מציאות מדומה ב- Oculus Rift או HTC Vive

מכשיר VorpX (החוויה הכי דומה לתלת מימד)

מכשיר VorpX תוכנן עבור הכנסת תלת מימד של מציאות מדומה שהופך משחקים שאינם מציאות מדומה לכאלה שאפשר לראות דרך מציאות מדומה. התוכנה תומכת גם ב-  Rift וגם ב- HTC Vive ועובדת עם "יותר מ-150 משחקים של DirectX 9, 10, 11 עם תלת מימד סטריאוסקופי והרבה אחרים בלי". הרשימה הזו מציגה משחקים פופולאריים שידועים בכך שהם יכולים לעבוד עם VropX.

 

במשחקים נתמכים, התוכנה מביאה לך מבט תחת מימדי דרך המשקפיים ומעקב הראש (כולל מעקב מיקום), מה שגורם להרגשה שאתה מסתכל מסביב בתוך המשחק. חלק מהמשחקים לא תומכים מעקב מיקום, מה שאומר שהם עוקבים רק אחרי תזוזת הראש.

 

למרות שזו יכולה להיות דרך נפלאה לשחק את המשחקים האהובים עליך שאינם מציאות מדומה, האמת היא שתלוי במשחק, זה לא יהיה מהנה כמו לשחק במשחק שמיועד למציאות מדומה, בשל שתי סיבות עיקריות.

 

ראשית, משחקים שלא נועדו מראש למציאות מדומה, יציגו אלמנטים מוכרים של תנועה באופן המסורתי, כמו ריצה עם המקלדת וסיבוב עם העכבר. עבור משתמשים רבים, הסוג הזה של התנועה יכול לגרום לסחרחורות, למרות שרגישות היא דבר שמשתנה מאדם לאדם וממשחק למשחק.

 

שנית, משחקים שלא נועדו למציאות מדומה, יעשו דברים למצלמה של המשחק, שאינם נוחים כשהמצלמה היא על הראש שלך (הודות לסט המשקפיים): משחקים רגילים ייקחו הרבה פעמים את השליטה על המצלמה כדי להתקרב ולהסתכל מסביב במהלך סצינות מסוימות, או שהם "יעיפו" את המצלמה בנפילה או סיבוב מהיר כשאתה מת. במציאות מדומה זה יכול להיות מאוד לא נוח למשתמש, דומה לאם מישהו היה לוקח לך את הראש ומנופף בו. משחקים שאינם מציאות מדומה לעתים גם יצמידו תצוגת מידע עילית (כמו תפריטים) למצלמה או לעתים כלי נשק, מה שירגיש כאילו האלמנטים האלה מחוברים לך לראש, שכאשר אתה מסובב את הפנים, הנשק מסתובב איתך.
זה אפשרי שתהיה לך חוויה מעולה במשחקים רבים בדרך הזו, במיוחד אם אתה מקדיש קצת זמן לשנות את האפשרויות השונות של VorpX (יש הרבה מדריכים שונים שיכולים לעזור לך לסדר את ההגדרות באופן מתאים למשחקים ספציפיים), אבל תהיה מודע לעובדה שמשחקים שלא נועדו למציאות מדומה יכולים להיות פחות נוחים ונעימים כאשר משחקים אותם עם משקפי מציאות מדומה.

 

קולנוע וירטואלי (החוויה הכי נוחה)

במקום לעטוף את זווית הראייה מסביבך לגמרי, כאילו שאתה עומד בתוך המשחק, אפשרות אחרת היא לשחק משחקים רגילים במסך קולנוע וירטואלי. זה מעולה למשחקים שאינם מציאות מדומה שלא נוחים למשחק או שפשוט לא מתאימים למצב מנלא של מציאות מדומה (כמו משחקים שמשחקים אותם מפרספקטיבה של מלמעלה-למטה או גלילה מהצד). במצב כזה אתה תראה את המשחק שלך כאילו שהוא משוחק על מסך טלוויזיה גדול, מה שיכול להיראות כמו תלת מימדי, תלוי בכמה המסך שלך גדול.
 

חווית קולנוע של VropX 3D

ל- VorpX יש חוויה של קולנוע וירטואלי שכלולה במכשיר, שהיא נחמדה כיוון שזה אומר שיש לך את האפשרות לשחק משחקים רבים במצב של מציאות מדומה מלאה ובאופן שנוח יותר במסך וירטואלי, הכל בחבילה אחת.

 

מכשיר Steam VR (חינם)

למכשיר SteamVR יש את הקולנוע הוירטואלי שלו שכלול בו, מה שמכונה על ידי Vavle כקולנוע נייח. בפנים תוכל לראות תצוגה וירטואלית גדולה שאתה יכול לשנות את הגודל שלה. על מנת לאתחל את המשחקים בקולנוע הוירטואלי הנייח של Steam VR, פשוט הפעל את Steam (בעזרת האייקון "VR" בפינה הימנית של Steam), התחל את המשחק שהוא לא מציאות מדומה מהספריה שלך כרגיל (אתה יכול גם להשתמש בממשק של VR בשביל להתחיל את המשחק). ככל שאנחנו יודעים, רק משחקים שתומכים ב- Steam Broadcasting יכולים להיות פעילים באופן הזה.

 

מכשיר Bigscreen (חינם)

מכשיר Bigscreen הוא אפשרות נוספת של קולנוע וירטואלי עם הבדל מגניב. בנוסף לכך שאתה יכול לראות את המחשב הנייח שלך ולשחק בו משחקים במציאות מדומה, ב Bigscreen אתה יכול להזמין שחקני מציאות מדומה נוספים למרחב הוירטואלי שלך כך שאתם יכולים לדבר אחד עם השני ולראות את המסכים אחד של השני, כאילו שאתם מבלים יחד במסיבה מדומה מקומית.  Bigscreen זמין גם בחנויות Steam וגם בחנויות Oculus, מה שאומר ששחקני Rift ו- Vive יכולים לשחק ביחד.