098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

דרכים לשחק משחקים שאינם מציאות מדומה ב-OCULUS S או ב- HTC Vive
משחקים שפותחו במיוחד למציאות מדומה, תמיד יראו ויתפקדו הכי טוב עם משקפי מציאות מדומה, אבל בוא נודה בזה, כנראה שלכולנו יש ספריות ענקיות של משחקים מוכרים, ובטח אתם תוהים לעצמכם: "האם אנחנו יכולים גם לשחק משחק רגיל ב- Oculus Rift, או HTC Vive?" והתשובה היא כן, לפניכם שני דרכים שבהן אתם יכולים לעשות זאת.

VIVE TRACKER פלא גדול
מה זה ALICE VR ?
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו.
אולי גם יעניין אותכם:

מכשיר VorpX (החוויה הכי דומה לתלת מימד)

מכשיר VorpX תוכנן עבור הכנסת תלת מימד של מציאות מדומה שהופך משחקים שאינם מציאות מדומה לכאלה שאפשר לראות דרך מציאות מדומה. התוכנה תומכת גם ב-  Rift וגם ב- HTC Vive ועובדת עם "יותר מ-150 משחקים של DirectX 9, 10, 11 עם תלת מימד סטריאוסקופי והרבה אחרים בלי". הרשימה הזו מציגה משחקים פופולאריים שידועים בכך שהם יכולים לעבוד עם VropX.

 

במשחקים נתמכים, התוכנה מביאה לך מבט תחת מימדי דרך המשקפיים ומעקב הראש (כולל מעקב מיקום), מה שגורם להרגשה שאתה מסתכל מסביב בתוך המשחק. חלק מהמשחקים לא תומכים מעקב מיקום, מה שאומר שהם עוקבים רק אחרי תזוזת הראש.

 

למרות שזו יכולה להיות דרך נפלאה לשחק את המשחקים האהובים עליך שאינם מציאות מדומה, חשוב לדעת שהרבה תלוי במשחק, זה לא יהיה מהנה כמו לשחק במשחק שמיועד למציאות מדומה, בשל שתי סיבות עיקריות.

 

ראשית, משחקים שלא נועדו מראש למציאות מדומה, יציגו אלמנטים מוכרים של תנועה באופן מסורתי, כמו ריצה עם מקלדת וסיבוב עם העכבר. עבור משתמשים רבים, הסוג הזה של התנועה יכול לגרום לסחרחורות, למרות שרגישות היא דבר שמשתנה מאדם לאדם וממשחק למשחק.

 

שנית, משחקים שלא נועדו למציאות מדומה, יעשו דברים למצלמה של המשחק, שאינם נוחים כשהמצלמה היא על הראש שלכם (הודות לסט המשקפיים): משחקים רגילים ייקחו הרבה פעמים את השליטה על המצלמה כדי להתקרב ולהסתכל מסביב במהלך סצינות מסוימות, או שהם "יעיפו" את המצלמה בנפילה או סיבוב מהיר כשאתם מתים.

משחקים שאינם מציאות מדומה לעתים גם יצמידו תצוגת מידע עילית (כמו תפריטים) למצלמה או לעתים כלי נשק, מה שירגיש כאילו האלמנטים האלה מחוברים לנו לראש, וכאשר נסובב את הפנים, הנשק מסתובב איתנו.


אומנם אפשרי שתהיה לכם חוויה מעולה במשחקים רבים בדרך הזו, במיוחד אם אתם מקדישים קצת זמן לשנות את האפשרויות השונות של VorpX (יש הרבה מדריכים שונים שיכולים לעזור לסדר את ההגדרות באופן מתאים למשחקים ספציפיים), אבל תהיו מודע לעובדה שמשחקים שלא נועדו למציאות מדומה יכולים להיות פחות נוחים ונעימים כאשר משחקים אותם עם משקפי מציאות מדומה.

 

קולנוע וירטואלי (החוויה הכי נוחה)

במקום לעטוף את זווית הראייה מסביבכם לגמרי, כאילו שאתם עומדים בתוך המשחק, ישנה אפשרות אחרת והיא, לשחק משחקים רגילים במסך קולנוע וירטואלי. זה ממש מעולה למשחקים רגילים שלא נוחים למשחק או שפשוט לא מתאימים למצב של מציאות מדומה (כמו משחקים שמשחקים אותם מפרספקטיבה של מלמעלה-מלמטה או גלילה מהצד). במצב כזה אתם תראה את המשחק שלכם כאילו שהוא משוחק על מסך טלוויזיה גדול, מה שיכול להיראות כמו תלת מימדי, תלוי בכמה המסך שלכם גדול.
 

חווית קולנוע של VropX 3D

ל- VorpX יש חוויה של קולנוע וירטואלי שכלולה במכשיר, שהיא נחמדה כיוון שזה אומר שיש לכם את האפשרות לשחק משחקים רבים במצב של מציאות מדומה מלאה ובאופן שנוח יותר במסך וירטואלי, הכל בחבילה אחת.

 

מכשיר Steam VR (חינם)

למכשיר SteamVR יש את הקולנוע הוירטואלי שלו שכלול בו, מה שמכונה על ידי Vavle כקולנוע נייח. בפנים תוכל לראות תצוגה וירטואלית גדולה שאתם יכולים לשנות את הגודל שלה. על מנת לאתחל את המשחקים בקולנוע הוירטואלי הנייח של Steam VR, פשוט הפעילו את steam vr, הפעילו את המשחק לא מציאות מדומה מהספריה שלכם(אתם גם יכולים להשתמש בממשק של ה- VR בשביל להתחיל את המשחק). ככל שאנחנו יודעים, רק משחקים שתומכים ב- Steam Broadcasting יכולים להיות פעילים באופן הזה.

 

מכשיר Bigscreen (חינם)

מכשיר Bigscreen הוא אפשרות נוספת של קולנוע וירטואלי עם הבדל מגניב. בנוסף לכך שאתה יכול לראות את המחשב הנייח שלך ולשחק בו משחקים במציאות מדומה, ב Bigscreen אתה יכול להזמין שחקני מציאות מדומה נוספים למרחב הוירטואלי שלך כך שאתם יכולים לדבר אחד עם השני ולראות את המסכים אחד של השני, כאילו שאתם מבלים יחד במסיבה מדומה מקומית.  Bigscreen זמין גם בחנויות Steam וגם בחנויות Oculus, מה שאומר ששחקני Rift ו- Vive יכולים לשחק ביחד.

המאמר מתורגם במילים שלי מאנגלית: לארי סינגול, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.