098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

הסטרטאפ שמנסה להעביר מציאות מדומה עם רזולוציה ב"גובה העיניים"

חברת
Varjo Technologies היא סטרטאפ שיושב בהלסינקי, שעכשיו כבר חשוף לציבור. לאחרונה החברה הוכיחה את מה שהיא קוראת לו התצוגה הראשונה של רזולוציה של עיניים אנושיות בעולם המציאות המדומה. מכוונים לתוצרים שלהם, המשקפיים של חברת Varjo, התצורה של התצוגה החדשה שלהם מבטיחה "רזולוציה חסרת תקדים של תכנים של מציאות מדומה ומציאות רבודה, מוגבל רק על ידי התפיסה של העין האנושית עצמה".  

 

לדברי מומחה ב Tech Crunch, יש בסט המשקפיים תצוגה של רזלוציה גבוהה של סוני MicroOLED שנמדדת ב 0.7 אינץ' אלכסוני, ומספקת תצוגה של 3,000 פיקסלים לאינץ' (PPI) - קפיצה רצינית ביחס ל- Oculus Rift ו- HTC Vive עם 447-461 PPI. תצוגות במסכים קטנים בדרך כלל לא מאפשרות שדה ראייה סביר למטרות של מציאות מדומה, אבל Varjo משלבת מספר מתודות שונות על מנת לאפשר תמונה עם פיקסלים גבוהים בשביל שדה ראייה של 100 מעלות.   

VIVE TRACKER פלא גדול
מה זה ALICE VR ?
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו.
אולי גם יעניין אותכם:

כמו שדווח ב Tech Crunch, התצוגה למסכים קטנים "ממלאת כ-20 מעלות של שדה ראייה, שמשתקף ממראות במשקפיים כאשר סצינה רחבה יותר מוצגת ברזולוציה נורמלית יותר ברקע". עם שם הקוד 20|20, Varjo (בפינית משמעות השם היא "צל") בנו את התרשים הראשון שלהם בתוך Oculus Rift שנפרץ, על ידי קבוצת מדענים אופטיים, יוצרים ומפתחים, שהיו לפני כן מועסקים במשרות הבכירות ביותר במיקרוסופט, נוקיה, אינטל, נבידיה ורוביו.

 

מוכרים כ"תצוגה ביונית", התרשים שראו ב Tech Crunch מציג "תצוגה בפוקוס מלא" שנבנתה בנקודת המרכז של נקודת המבט של המשתמש, אבל החברה אומרת שהמערכות שהיא בונה כעת יתאימו את עצמן באופן דינמי להשתקפות התמונה בתצוגה קטנה למבט שלך, הודות לתוספת העתידית של מעקב עין שישולב בטכנולוגיה.

נכון לעכשיו, המשקפיים מיועדים למשתמשים מקצועיים, כיוון שהטכנולוגיה ללא ספק תדרוש מחשב מוביל ביותר בשל הצורך הגרפי של עיבוד תמונה שיכול להשתמש בריכוז גבוה של פיקסלים בתצוגה. קשה גם לומר איך הפתרון שמבוסס על חומרה יעמוד בשימוש יומיומי, כיוון שהוא דורש עדשות שיכולות פיזית לזוז כל פעם שהעין משנה מיקום.

 

שדה ראייה

רזולוציה

השוואת מתחרים

100 מעלות

70 MP

Varjo 20|20

100 מעלות

1.2 MP

Oculus, Vive

140 מעלות

16 MP

VR in 5 years *

32 מעלות

1 MP

HoloLens

50 מעלות

2 MP

ODG R9

100 מעלות

1.8 MP

Meta II

*הערכה מ-2016 על ידי מייקל אברש, המדען הראשי ב- Oculus, בכנס Oculus Connect 3

 

"ההמצאה של Varjo בתחום התצוגה, דוחפת את הטכנולוגיה של המציאות המדומה 10 שנים קדימה מהמצב הנוכחי של הפיתוח, איפה שאנשים יכולים לחוות רזולוציה חסרת תקדים של מציאות מדומה ומציאות רבודה, המוגבלת רק על ידי התפיסה של העין האנושית עצמה", אומר אורחו קונטורי, המנהל והמייסד של טכנולוגיות Varjo. "הטכנולוגיה הזו, יחד עם טכנולוגיית VST של Varjo, מקפיצה את המיחשוב התלת מימדי של המציאות המדומה בין לילה - מציאות מדומה כבר איננה סקרנות, אלא יכולה כעת להיות כלי מקצועי לכל תחומי התעשייה".

הטכנולוגיה של התצוגה ברזולוציה גבוהה תהיה נוכחת במוצרים של Varjo במיוחד למשתמשים מקצועיים ולאפליקציות החל מהרבעון הרביעי של 2017.

המאמר מתורגם במילים שלי מאנגלית: לארי סינגול, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.