אינטל, חברת הענק הידועה בעיקר בתור יצרנית המעבדים הגדולה בעולם סוף סוף יצאה עם הכרזה על משקפי מציאות מדומה, רבודה משלה, תחת שם הקוד "פרויקט סגסוגת". למשקפי המציאות מדומה החדשים שלהם אינטל נתנה את השם המגניב realsense משקפי מציאות מעורבות (גם מציאות מדומה וגם מציאות רבודה) בין כל ההכרזות על משקפי מציאות מדומה שיוצאות זו בהחלט ההכרזה המעניינת ביותר שיצא לי לשמוע עליה עד עכשיו.

כשבאינטל אומרים מציאות מעורבת, למה הם בדיוק מתכוונים? טוב, כנראה גם באינטל מתרגשים בעיקר משני דברים גדולים בנוגע למשקפי מציאות מדומה שלהם שלדעתם מרכיבים את המושג החדש הזה.
1. למשקפיים כרגע אין שום צורך במאפיין חיצוני, המשקפיים לא דורשות שום מחשב שיתחבר אליהן או סמארטפון 
שיכנס אליהן ועל מנת להנות מהחוויה המלאה של המשקפיים לא צריך גם לחבר שום שלט או בקר.
2.מציאות רבודה, אין הרבה מה להרחיב על הנושא לכל מי שמכיר אותו, אינטל הכריזו כרגע על משקפי המציאות רבודה הכי מעניינים ששמעתי עליהן, עם הרבה מהפונקציות החיוניות שחסרות במקומות אחריםבשיתוף חברת מיקרוסופט, שכבר עובדת על משקפי מציאות רבודה.
באינטל הצליחו להשיג את האיכות הזאת של מציאות רבודה בכמה דרכים מאוד מעניינות.
החלק הכי מעניין הוא 
שאינטל השתמשו בטכנולוגייה קיימת שלהם בשם realsense.
realsense זו טכנולוגיה חדשה של מצלמות וחיישני תנועה שמאפשרים לכם לנוע (ולצלם כתמונה או סרטון) את העולם האמיתי ואז באופן חופשי לגעת ולשחק בו, להרים דברים ולהשתמש בהם על דברים אחרים להזיז אנשים ממקום למקום וככל שהטכנולוגיה תתקדם נראה הרבה יותר דברים מדהימים שניתן לעשות.
חוץ מלשנות את העולם האמיתי, בדומה לפרויקט טנגו של גוגל, המשקפיים נותנות לנו את האפשרות להציב עולם מדומה מעל העולם האמיתי ובאמצעות המצלמות ניתן להסתובב באווירה וירטואלית באופו חופשי תוך כדי שהיא הופכת את הקירות שלנו למכשולים במשחק, כדי שלא נרוץ ישירות אליהם.
למרות שאינטל לא עשתה עדיין שום הכרזה על המוצר וכרגע זה רק פרויקט בפיתוח הם אמרו שהם מתכננים לשחרר את פרויקט סגסוגת עד שנה הבאה הבאה כפרויקט open source על מנת לתת לחברות צד שלישי לעבוד עליו ולפתח לו רעיונות חדשים.
אני לא יודע כרגע מה בדיוק אינטל עומדים לעשות עם השאיפה המטורפת שלהם ועד לאן זה יגיע אבל מה שבטוח אינטל גם נכנסת בכל הכח לתחום המציאות מדומה שמשגע את העולם.
אפשר לראות בסרטון שאינטל שיחררה גרסא (כנראה יותר מתקדמת ממה שזמין להם כרגע) של המציאות הרבודה שלהן שמראה לנו כל כמה שניות בסרטון את ההבדלים שאינטל עושה עם המשקפיים שלה בהשוואה אינטאקטיבית בין ה- vr של היום (בעיקר מתמקד בקארדבורד) ל- vr של מחר (שמדבר על פרויקט סגסוגת שלהם מן הסתם), וכל מי שהתנסה בקארדבורד בטח יסכים שהעתיד הולך להיות פילוסופי מאוד עבור המין האנושי (את הסרטון ניתן לראות כאןכותב המאמר: רועי אלבז מציאות מדומה ישראל.
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?