בעולם שבו הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר, קשה מאוד להכיר ולהבין הכל ולכן אנחנו במציאות מדומה ישראל כתבנו מאמר שיעזור לכם להבין את ההבדלים בין משקפי המציאות המדומה של גוגל "גוגל קארדבורד", לבין משקפי המציאות המדומה של סמסונג "סמסונג גיר וי אר".
המאמר יחולק כך שתופיע השאלה ממגוון שאלות שהופנו אלינו ושאנו חושבים שיעזרו לכם להחליט ומיד אחריה גם התשובה לפי היכרותנו המעמיקה עם שלל המוצרים. בואו נתחיל!


שאלה:  היא היכן יש מגוון אפליקציות גדול יותר?
תשובה: נכון לרגע זה בתאריך 18.02.16 מכשיר הגוגל קארדבורד מנצח בגדול, במכשירי סמסונג גיר וי אר יש במקרה הטוב 40 אפליקציות לעומת גוגל קארדבורד שבה יש מאות.


שאלה: היא איזה משקפי מציאות מדומה זולים יותר ?
תשובה: השאלה הזאת קצת יותר מורכבת במידה ונשווה את סמסונג גיר וי אר לגוגל קארדבורד קרטון אז כמובן שסמסונג גיר וי אר רחוק שנות אור ומוביל בענק! אבל כיום ישנם דגמים רבים של גוגל קארדבורד ברמה מאוד מאוד גבוהה כמו Caesar2Playpro (גילוי נאות מוצר שלנו) או בפונג 3 "baofeng mojing 3" דגם סיני מצויין. הסיבה שאני מציין את הדגם הספציפי הזה, היא  כי הדגם החדש שלהם נחשב ממש ירידה ברמה. לא מבין איך הסינים הולכים אחורה J. בכל מקרה דגמים מתקדמים של גוגל קארד בורד יעלו לכם בערך כמו הסמסונג גיר אז לגביי מחיר נשאיר את זה בתיקו.


שאלה: איזה משקפי מציאות מדומה נוחים ביותר ?
תשובה: אז ככה, רוב משקפי המציאות מדומה בשוק לא נוחים אז זה יהיה קל. Caesar2PlayPro , סמסונג גיר וי אר, בפונג 3, או הדגם vr one של חברת זייץ הגרמנית. התשובה שלי מורכבת. דגם יקר של משקפי גוגל קארדבורד יהיה ברמת נוחות של סמסונג גיר וי אר אבל רוב הדגמים מפסידים בגדול לסמסונג גיר וי אר.


שאלה:  היא באיזה משקפי מציאות מדומה זמן הסוללה ארוך יותר ?
תשובה: בסמסונג גיר וי אר המשקפיים עצמם צורכים חשמל ולכן זמן הסוללה של סמסונג גיר וי אר נמוך משל משקפי המציאות מדומה של גוגל קארדבורד.


שאלה: איזה משקפי מציאות מדומה מתחממים יותר ?
תשובה: גם פה לצערי הסמסונג גיר וי אר לוקח בגדול בסמסונג גיר וי אר המכשיר מתחמם מאוד אחרי 20 דקות בערך והמכשיר מבקש לנוח עד שהמכשיר סמארטפון יתקרר, בגוגל קארדבורד לעומת זאת ניתן לשחק שעות ואין שום בעיה.


 
שאלה: היכן נמצאות העדשות הטובות ביותר ?
תשובה: העדשות הטובות ביותר כיום נמצאות בדגמים vr one של זייץ, סמסונג גיר וי אר וגםCaesar2Playpo . אבל המנצח הפעם בהפרש קטן הוא סמסונג גיר וי אר. אין ספק שמדובר בעדשות ברמה הכי גבוהה שראיתי עד היום.

שאלה: לאיזה סמארטפונים מתאימות משקפי המציאות המדומה ?
תשובה: כאן זה קל. משקפי המציאות המדומה של סמסונג גיר וי אר מתאימות רק לדגמים ספציפיים של סמארטפונים, כגון samsung 5, samsung 6, samsung 5s ומכשירי אדג' (המכשירים החדשים ביותר של סמסונג). בגוגל קארדבורד לעומת זאת, ניתן ברוב המקרים להכניס את כל סוגי הסמארטפונים..


שאלה: איזה דגם של משקפי מציאות מדומה מתחבר למחשב ?
תשובה: נכון לרגע זה רק גוגל קארדבורד מתחבר למחשב. הסמסונג גיר וי אר כרגע חסום לאופציה הזאת אולי בכדי לא לפגוע במשקפי המציאות המדומה אוקלוס ריפט שיוצא עוד כמה חודשים.


שאלה: באיזה דגם של משקפי מציאות מדומה יש משחקים ייחודיים ?
תשובה: גם לסמסונג גיר וי אר וגם לגוגל קארדבורד יש משחקים מקוריים משלהם שלא חצו מפלטפורמה אחת לשנייה, אבל שוב בגלל שכמות האפליקציות בגוגל קארדבורד גדולה יותר אז גם בתחום הזה אני נותן את אות הכבוד לגוגל קארדבורד.


שאלה: באיזה דגם של משקפי מציאות מדומה ניתן להתקין קודי ותוכנות נוספות ?
תשובה: מכיוון שמשקפי סמסונג גיר וי אר מופעלות על ידי מערכת ההפעלה של אולוקס ריפט, ניתן להוריד רק מה שבחנות מה שדי מוגבל נכון לכתיבת שורות אלה ולעומת זאת בגוגל קארדבורד אנחנו עובדים מול חנויות האפליקציות של מערכות ההפעלה השונות, אפל ואנדרואיד ולכן גוגל קארדבורד לוקח פה.


שאלה: היכן יותר אפליקציות עולות כסף במכשירי מציאות מדומה ?
תשובה: בסמסונג גיר וי אר רוב האפליקציות בתשלום, לעמות גוגל קארדבורד שתשעים אחוז מהאפליקציות חינם.


שאלה: איזה סמארטפונים ניתן לחבר למשקפי מציאות מדומה ?
תשובה: בגוגל קארדבורד זה לא משנה באיזה חברה אתם אפל, lg, סמסונג, הכל הולך. במכשירי סמסונג גיר ניתן להשתמש רק במכשירי סמסונג בלבד! אז גוגל קארדבורד בהחלט מנצחת במקרה הזה.


שאלה: היכן התמורה הגדולה ביותר עבור הכסף שלכם ?
תשובה: כיום התמורה הכי טובה לכסף שלכם נמצא בגוגל קארדבורד לסוגיו הרבים בגלל כמה סיבות, מחיר כמעט זהה לסמסונג גיר, ג'ויסטיק בלוטוס שמגיע בדרך כלל באריזות עבור משחקים (תלוי בדגם), פורום בעברית מלאה כולל הדרכות וסרטונים וכמות אפליקציות אדירה.
לסיכום, המנצח הגדול בשלב זה נכון לתאריך 18.02.16 בהחלט הגוגל קארדבורד, אומנם בסיבוב הזה גוגל קארדבורד ניצח אבל המלחמה רק מתחילה.


 

סמסונג גיר וי אר או גוגל קארדבורד ?

אולי גם יעניין אותכם: