098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

חברת sony מאוד מעוניינת בבינה מלאכותית, כדי ליצור דמויות וירטואליות אמינות.

THE VOID ברוך הבא למטריקס

בדיוק כמו כל קסדת מציאות מדומה אחרות לחברת sony יש עוד הרבה מה לשפר בPSVR

ולמחלקת מחקר ופיתוח של חברת sony יש כמה רעיונות לאן לקחת את זה ברמת התוכנה וחומרה

 

דומיניק מאלינסון, סגן נשיא בכיר במחלקת מחקר ופיתוח של חברת sony

דיבר קצת על התחומים הנוכחיים של VR שאותם הקבוצה בוחנת

 

בסרטון שנמשך לפני מסיבת העיתונאים בE3

אפשר לראות את זה כאן בסרטון זה מתחיל בסביבות 43:20

 

https://www.youtube.com/watch?v=1wcIzn1sFE4&feature=youtu.be&t=43m20s

 

אולי גם יעניין אותכם:

כפי ששמענו בעבר , חברת sony מאוד מעוניינת בבינה מלאכותית, כדי ליצור דמויות וירטואליות אמינות.שיבינו ויבצעו את הדברים שנדבר איתם

 

דומיניק מאלינסון,דיבר על:הבנה בשפה טבעית" שאותה השווה לפלטפורמות המופעלות בקול כמו סירי של חברת אפל תארו לעצמכם שאתם יכולים להשתמש בזה כדי לדבר עם דמויות במשחק ולנהל דיאלוג הוא אמר.

 

על בסיס זה החברה גם מעוניינת להשפיע על עולמות וריטואלים עם מעקב אחרי המבטים

שימו לב לניסוח שהוא אומר בסרטון הוא לא אומר בפרוש שמדובר במעקב עין

אולי בטכנולוגיה אחרת שתדרוש שדרוג בחומרת המכשיר עצמו

 

דומיניק מאלינסון,לא שולל את שדרוגי החומרה והוא גם דיבר על מסך התצוגה שלPSVR ואת החשיבות של השילוב וריאציה שתדמה ראייה כמו העולם האמיתי שלנו

הוא גם הוסיף ואמר שהם גם רוצים לעשות נוסחה חדשה לקסדת למציאות מדומה

לדבריו בעתיד נוכל גם לספק וריאציה מיקוד תמונות 3D ושזה ייתן לנו את החוויה החזותית האולטימטיבית

 

לבסוף הוא הסתכל על העתיד הרחוק ואמר "כמעט כמו במדע בדיוני"

ודיבר על ממשק גלי מוח שיוכל לקרוא את הדחפים הבסיסיים ביותר של המוח שלנו

 

וכך סיכם דומיניק מאלינסון בסוף זה כל הרעיונות זה כל העתיד זה יכול להיות ממש מעבר לאופק ואולי נראה את זה ואולי לא

 
שידור ישיר וחי של מציאות מדומה מליגות הספורט המובילות בעולם, הופך יותר ויותר נגיש. שיתוף פעולה חדש ומשמעותי של שלוש שנים בין אינטל ו- MLB, הליגה העולמית המובילה בבייסבול, יעבירו שידורים ישירים של משחקי בייסבול דרך מציאות מדומה בחינם למכשירי מציאות מדומה של אינטל בטכנולוגיית  “True VR”.
היישר לאחר יצירת ההסכם לשידור של מספר תחרויות גולף של ה- PGA Tour במציאות מדומה, אינטל הודיעה כעת על השקת שיתוף הפעולה במשך שלוש שנים עם MLB הקושר שידור חי של משחקי בייסבול עם הרגעים הגדולים במציאות מדומה. 

בכל מקרה נכון לרגע זה סוני משיקה את ה- PS5.
עיצוב הקונסולה והשלט
אם האקס בוקס סדרה X מעוצב כמו קופסא שחורה, אז הפלייסטיישן 5 לחלוטין מרגיש כמו עב"מ. אני מניח שהמעצבים של סוני רצו כדי להפוך לשחקנים את התחושה שמדובר במוצר שהוא "לא מהעולם הזה" - והוא יעניק למשתמש חוויה שאף מכשיר אחר לא יצליח. אין ספק שהגימור מושקע, ומרגישים כי אנחנו מחזיקים מוצר איכותי. אני חושב שמדובר בטעם אישי - יש כאלו שמתלהבים מהעיצוב החייזרי, כי מצד אחד הקונסולה מעוצבת בצורה מאוד ייחודית ומבדילה.

מצד שני אי אפשר להת להתחם מהעובדה שהיא גדולה ותופסת הרבה יותר מקום מכל קונסולה אחרת שונה. לא נורא, כמו שאנחנו מכירים את סוני, היא תוציא גרסא רזה יותר בזמן. אישית, ברוב זמן אני שחקן מחשב, כך שהעיצוב פחות משמעותי עבורי. מה שבטוח - תתכננו את המדפים צריכים.

שלט ה- DualSense החדש קצת יותר גדול משלט ה- Dualshock של הדור הקודם, והעיצוב שלו הרבה יותר נקי וואלגנטי, בזמן שהחלק האחורי מחוספס על מנת לא מאפשר אחיזה טובה יותר. החידוש האמיתי בשלט הוא הפיצ'רים החדשים, והדרך שהפלייסטיישן 5 בוחר להדגים אותם משחקים היא מקסימה בהחלט: כל קונסולה מגיעים עם המשחק של חדר המשחקים של אסטרו מותקן - פלטפורמר פשוט שלמעשה מלמד את השחקנים על המבנה של הקונסולה והיכולות של שלט DualSense החדש, וידגים לכם מה הופך אותו לייחודי.

הראשון מבין הפיצ'רים אלה הוא ה- iPod Adaptive Triggers, שמגיב ומתאים את הרגישות של הטריגרים והג'יירו לצורך למתרחש על המסך, כך שבמקרים מסויימים שחקנים יצטרכו ללחוץ חזק יותר על הכפתרים בזמן מאמץ, או אפילו לנשוף לתוך המיקרופון של השלט בשביל לעשות את הפולה בתוך המשחק המשותורות לרוח. גדול.

הפיצ'ר השני הוא הסיוע של הפטיק, שמדמה רטט הרבה יותר מציאותי צריך למתרחש על המסך. זאת אומרת שהרטט הרבה יותר "נקודתי" ואימרסיבי שמכניס את השחקנים אל החוויה. הרטט באמת יחודי, והוא ידמה זרימת נחל מים, ובאמת שצריך להחזיק את השלט על מנת שתוכלו להרגיש את ההבדל בעצמכם.

מעניין לראות האם אלה פיצ'רים שבאמת יוטמעו לתוך משחקים בדור החדש, או שישכחו, כמו ה- Touchpad של הפלייסטיישן 4, שלא זכה לממש את הפוטנציאל שלו ולבסוף תיפקד בתור סתם עוד כפתור בשלט.

חדר המשחקים של אסטרו - המשחק שילמד אתכם על המבנה של הקונסולה ויציג את היכולות של שלט ה- DualSesnse החדש
חדר המשחקים של אסטרו - המשחק שילמד אתכם על המבנה של הקונסולה ויציג את היכולות של שלט ה- DualSesnse החדש

ברגע שחיברתי את הקונסולה לחשמל, ציפיתי לראות את אותו התפריט כחול בוהק שמעיר את כל החדר שהכרנו בדור הקודם, אבל לא. סוני הלכה הפעם על עיצוב הרבה יותר סולידי, עם תפריטים בצבעים כהים ואלגנטים. הקונסולה מבקשת להרשם או להתחבר עם שם המשתמש הקיים שלנו, והנה אנחנו מוכנים להכנס לדור הבא.

התפריטים של הקונסולה לא השתנו יותר מידי, אבל הם הרבה יותר מהירים ונגישים לשחקנים, ואין ספק שהם יכולים להרגיש את המהירות של כונן ה- SSD החדש. אחד מהפיצ'רים החדשים של הוא קלפי פעילויות, שמייצגים בעצם מטלות שונות או אתגרים שונים שאנו יכולים לבצע במשחקים. כל לחיצה על כל קלף תעביר אותנו ישירות לאותו אתגר או הבמה - ללא מסכי טעינה או זמן המתנה.

בין השאר הקלפים הללו גם מציגים טיפים לשחקנים שנתקעו במשחק, כך שאנחנו כבר לא צריכים להרים את הפלאפון ולחפש Walkthrough ברשת. שוב - אומר בפיצ'ר מדהים שינויים והמפתחים אפילו יאמצו אותו כראוי.

הפלייסטיישן 5 רוצה להיות הרבה יותר "חברתי", והוא מגיע מוכן ישר לסטרימינג ברשת עם צ'אט מובנה, ויאפשר לכם לשדר ישירות מהקונסולה עצמה. אבל בשביל זה שחקנים יצטרכו לרכוש קודם את המצלמה של ה- PS5. אומר באופציה הרבה יותר זולה ממחשב סטרימינג, זה בטוח.


משחקים וביצועים
בניגוד לאקס בוקס סדרה X, הפלייסטיישן כן כולל משחקי השקה, אבל נכון לעכשיו רק ספיידרמן: מיילס מורלס ונשמותיו של שד הם אקסקלוסיביים. בשביל להתחרות ב- Game Pass של מיקרוסופט, סוני מציעה שירות בשם ה- PS Plus Collection - שכולל 20 משחקים קלאסיים מהדור שעבר. אני קיבלתי את ספיידרמן: מיילס מורלס, ותוכלו לקרוא את הביקורת והחוויה שלי איתו כאן, אבל אי אפשר לומר שהמבחר עצום, בטח אם משווים למתחרה. לפחות לעכשיו, שחקנים צריכים להסתכל בספרייה הקיימת שלהם.

זמן העלאת המשחקים עומד על מספר שניות בודדות, והתפלאתי לגלות שבדור הנוכחי מסכי טעינה כמעט ולא קיימים בתוך המשחקים עצמם: לבצע נסיעה מהירה במשחק כמו ספיידרמן לק לי פחות מ -2 שניות, בזמן שבדור הקודם הזמנים עמדו על 15 שניות. God of War או The Last of Us II - מהכבדים של הדור הקודם, עלו תוך שניות ספורות. זה פשוט מטורף. אין ספק שבדור הזה אנחנו משחקים יותר ומחכים פחות.

בדור הקודם, הפלייסטיישן 4 הרעיש. מאוד. לא מעט שחקנים התלוננו שיש להם מטוס פרטי בבית. בדור החדש סוני דאגה להתקין מאווררים מפלצתיים על הקונסולה, ואני שמח לבשר כי אנחנו כבר לא צריכים לפחד שהקונסולה תתפוצץ מרוב מאמץ. גם לאחר כמעט 16 שעות משחק בספיידרמן (עם הפסקות קצרות באמצע, אני לא מכונה) הפלייסטיישן 5 נשאר שקט. מעניין אותי לראות מה יקרה עוד שנתיים-שלוש, לאחר שיצאו משחקים אפילו יותר כבדים שיסחטו את החומרה של הקונסולה עד הסוף, והאם זה עדיין יהיה המצב.

 אני קיבלתי את הגרסה גדולה 825 ג'יגה וכונן דיסקים, והתפלאתי כאשר ראיתי שבפועל רק 667 ג'יגה נשארו בתור מקום פנוי. זה אומר ששחקנים יצטרכו לבלות הרבה זמן בהתקנות ומחיקות של משחקים, שונה אם נתחשב בעובדה שגודל המשחקים רק עולה ועולה.

זה אומר שמערכת ההפעלה שוקלת יותר מידי, אבל אין מה לעשות - יש מחיר לכל הפיצ'רים המהירים שהקונסולה זו מציגה. שחקנים כן יכולים לאחסן משחקים על כונן חיצוני, אבל רק משחקים מהדור הקודם יעברו ויעבדו דרך אותו כונן. המשחקים של הדור החדש חייבים להיות מותגים על כונן ה- SSD של הקונסולה בשביל לעבוד. סוני כבר אישה כי היא תשחרר בעתיד כונני SSD חיצוני

אבל נכון לעכשיו אין יותר מידי מה לעשות בנידון.

לסיכום
מלחמת הקונסולות נגמרה, ואין באמת מנצחים. זה רק בדמיון. מעכשיו יש רק מה שכל שחקן מצפה לקבל בתמורה. לכל קונסולה יש את ההסדרים וההחסרונות שלה. אקס בוקס התחילה שירותים שירותים, וסוני תמשיך לשחרר משחקים אקסקלוסיביים שתמיד יסחטו את המיץ של הקונסולה, וזו בעצם הסיבה שרכשתי סוני לאורך השנים, למרות שאני בעיקר שחקן מחשב.

מי שמכורן, ירכוש את הסוני עם או בלי הביקורת שלי, אבל אני יכול להבטיח לכם שההחלטה הזאת ביורש ראוי לפלייסטיישן 4. הדור החדש מציג לא מעט חידושים ושידרוגים. כונן ה- SSD המהיר שלו מצמצם לנו את הזמן הטעינה, והיכולות של שלט ה- DualSense החדש אימרסיביות ועוזרות להכניס את השחקנים לתוך החוויה, והגורם לכל שלט אחר להרגיש מצועצע, וזה רק קצה הקרחון ממה שמצפה לנו. אמנם הקונסולה לא מכילה יותר מדי משחקי השקה ובעיקר מסתבר על הדורות הקודמים - אבל אפשר לומר את זה בדיוק על המתחרה.

ניתן לרכוש את המוצר בדרכים הבאות:

לרכישה באיביי


לרכישה באמזון


לרכישת סוני פלייסטישן 5 מאיביי, הדבקנו שלושה קישורים מהירים לישראל.

לינק לאיביי 3 מומלץ ומהיר

לינק לאיביי 2


לינק לאיביי 1

הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021, כתב ספר על חווייתו עם מציאות מדומה, אינטליגנציה מוגברת ומלאכותית.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.