098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

ובעוד ש OmniVision ו Bosch הם השחקנים העיקריים שיעשו שימוש במעקב המיקום של inside-out במשקפי Daydream standalone, אנחנו חושבים שאלגוריתם המעקב המרשים מפותח לחלוטין על ידי גוגל.

 

בין המסמכים והדיונים שלנו עם Qualcomm אנחנו מצפים לראות גם את משקפי ה-Daydream של HTC וגם את של Lenovo עם טכנולוגיה של מסך AMOLED של 2,560 על 1,440 ב- 90Hz, למרות שהייצור עוד לא ברור. לגבי העדשות, הפרטים מועטים, אבל נכון לעכשיו אנחנו רואים עדשות שאינן פרנל עם ה VRDK, ש Qualcomm אומרים שיש להם שדה ראייה של 100 מעלות.

  

משקפי המציאות המדומה של HTC Vive ו- Lenovo יהיו מבוססים על העיצוב של Qualcomm

הדבר היחיד, פחות או יותר, שאנחנו יודעים על הפיתוח החדש של משקפי מציאות מדומה של Daydream standalone ביוזמת HTC ו- Lenovo, זה שהם… בפיתוח. אולם עכשיו דברים לגבי המכשיר מתחילים להתבהר קצת יותר: הפיתוחים של שתי החברות יהיו בנויים סביב עיצוב משקפי המציאות המדומה של Qualcomm.   

 

פיתוח ה VRDK של Qualcomm הוא התקן הפנייה שהחברה עיצבה כדי לתפקד כבסיס עבור יוצרי אלקטרוניקה ללקוחות, על מנת ליצור את המשקפיים הייחודיים שלהם שמבוססים על משקפי המציאות המדומה של Qualcomm בשם Snapdragon. כשהם פיתחו את התכנון הראשון של משקפי  Stanndalone Daydream, גוגל ביססו את העבודה שלהם על ה VRDK של Qualcomm וכעת גם משקפי ה-Stanndalone Daydream של  HTC ו- Lenovo נבנים על אותו בסיס.

ps vr נגד אוקולוס
איך יראה העתיד הקרוב ?
המטריקס קיים כבר במציאות מדומה
אולי גם יעניין אותכם:

כאשר ראיתי את התכנונים של משקפי ה-Stanndalone Daydream של גוגל I/O במאי, נאמר לי שהמשקפיים עושים שימוש בחומרה שנבנתה לפני שנה, כנראה גרסה ישנה יותר של VRDK שמבוססת על Qualcomm. Qualcomm’s Snapdragon 820 chip אומרים שהמשקפיים של HTC Vive ו- Lenovo יהיו בנויים על הגרסה החדשה ביותר של VRDK שעושה שימוש בטכנולוגיה חדישה הרבה יותר של Snapdragon 835 chip.

 

השבוע Qualcomm חשפו פרטים חדשים על המרכיבים הספציפיים ב VRDK האחרון.

הראשון מביניהם הוא Bosch BMX055 IMU בשביל מעקב מעגלי, כולל השלישייה הקלאסית של מד תאוצה, גירוסקופ ומגנטומטר. על מנת להשיג מעקב מיקום, ה- VRDK מציג מצלמות מקומיות שמגובות על ידי חיישן תמונה גלובלי של OmniVision OV9282 שיכול לצלם תמונות  של 1,280 על 800 ב- 120Hz או 640 על 480 ב- 180Hz. המומחיות של OmniVision מציבה את  חיישני התמונה של OV9282 כאידאל עבור משקפי מציאות מדומה, הודות להסתרה הנמוכה שלהם.

סביר להניח שכל אחד מהמרכיבים של עיצוב  ה- VRDK יכולים עדיין להשתנות או להיות מוחלפים על ידי מרכיבים אחרים, אבל עם המהירות שבה HTC ו- Lenovo מביאים את משקפי ה- Daydream Standalone שלהם לשוק, זה לא ברור עד כמה הם ירצו לשנות מרכיבים בעיקר במה שקשור לעיקרי החומרה.   אני לא מומחה במה שקשור לתהליך של הפיכת העיצוב למוצר מסחרי, אבל אני מנחש שהתצוגה והעדשות יהיו בין המרכיבים שיש סיכוי רב ביותר שישתנו, כיוון שהם הגורם העיקרי בחוויית המשתמש.

 

עם מרכיבים דומים (אם לא אפילו זהים) במשקפיים שלהם, שאלה אחת גדולה היא מה יבדיל בין שני המוצרים המתחרים. בהתחלה היה נראה שההבדלים יהיו בעיקר חיצוניים (בדומה לשני טלפונים של אנדרואיד שמבוססים על אותו Snapdragon chip).

 

התמונות הראשונות שראינו מכל אחד מהפיתוחים הראו שתי גישות מאוד שונות לרצועת הראש. באופן מעניין, אף לא אחד מהעיצובים כולל עד עכשיו אוזניות מחוברות (מה שהוא לגמרי נקודת שיא בעיצוב). מוצרים נלווים - מה ש HTC היו די אגרסיביים לגביו במשקפיים של Vive למחשב הנייח - יכולים להיות משהו שמבדיל בין השניים.

 

כשמשקפי מציאות מדומה של Standalone יבשילו יותר בשוק מבחינת תוכן וחומרה, אנחנו מצפים שההבדלים בין מכשירים שונים יהיו גדולים וברורים יותר, במיוחד ככל שיותר יצרני חומרה יכנסו לזירה.  

המאמר מתורגם במילים שלי מאנגלית: לארי סינגול, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.