098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה? האם כל משקפי המציאות מדומה המדומה מצריכים סמארטפון? מה היא העלות של משקפי מציאות מדומה? מה הם המוצרים הטובים ביותר למשקפי מציאות מדומה? כיצד ניתן לייצר משחקים למשקפי מציאות מדומה או סרטוני 360 ?

בשבועות האחרונים התחיל מפץ בעולם משקפי המציאות מדומה, השוק התרחב בצורה משמעותית והשיח סביב משקפי מציאות מדומה, מיקס ריאליטי ומציאות רבודה.

מה שהחל במוסך של פלמר (אוקולוס) והמשיך במשקפי קרטון של גוגל (google cardboard) ובנוסף תחום המציאות מדומה דחף אץ ץחום מצלמות ה- 360 מתקדמות, העובדות בשטח מדברות בעד עצמן, נדמה שהטכנולוגיה והאפשרויות הטכנולוגיות שבצידה, התפתחו מהר יותר מההבנה של רוב האנשים את הנושא.

במאמר זה נסקור את כל הדברים שחשוב לכם להכיר בכללי, על מנת להבין את התחום ואת האפשרויות הרבות שהוא מעמיד לרשותנו. מעבר למאמר הזה אנו מפרסמים מאמרים וכתבות רבות שיעזרו לכם להשאר מעודכנים, גם בעמוד הפייסבוק שלנו, וגם בעמוד החדשות שלנו

 

 

 

לאחר קמפיין מימון ההמונים ב- Head Start פאלמר לאקי הצליח מעל למצופה וגייס הרבה מעבר לשני מליון דולר וזה היה הרבה יותר ממש שביקש, ברשתות החברתיות ובמדייה נישא קולם של מעל לתשעת אלפים תורמים לקמפיין המוצלח והשמועה מצאה את דרכה גם למשרדיהם של כל החברות הגדולות אשר הבינו את פני השוק, למעשה את הקאמבק הרישמי של משקפי המציאות מדומה החל משנת 2012 בהחלט אפשר לזכות לזכותו של לאקי.

משקפי המציאות מדומה של לאקי נרכשו זמן קצר לאחר הגיוס המוצלח במחיר של 2 מליארד דולר לחברת פייסבוק.

המשקפיים שחברת פייסבוק השיקה היו דגמי האוקולס DK1 אוקולוס DK2 לגרסאות מפתחים ולא לצרכן הרגיל. 

הדגם שיצא לאחר מכן היה עבור הצרכן הביתי oculus cv1 משקפי מציאות מדומה ש
מתחברות למחשב גיימינג ויועדו בעיקר לגיימרים רציניים).

גוגל המשיכה את חגיגת המציאות מדומה, שיווקה את משקפי הקרטון שלה אשר הפכו כל סמארטפון למכשיר המייצר סוג של מציאות מדומה ומאז אותן משקפיים פשוטות, כבר הספיקו לצאת עשרות מוצרים שונים לשוק שמסוגלים לתת חווית מציאות מדומה בסיסית.
 

 

מה זה משקפי מציאות מדומה ?

המושג 'משקפי מציאות מדומה' נזרק די הרבה בתקופה האחרונה לאוויר ולעיתים קרובות השימוש בו לא מדויק, ההגדרה למציאות מדומה היא מושג המתייחס למכשיר המסוגל לייצר עולם ממוחשב שלם הסובב אותך.

זאת בניגוד למציאות רבודה, כאן מדובר בהוספת שכבות על העולם הפיסי שלך, כמו במשחק פוקימון גו לדוגמה. ישנם מכשירים המסוגלים לשלב בין השניים, בשנת 2020 נראה הבה נאוד דגמים של משקפי מציאות רבודה.

 

כיצד הטכנולוגיה של משקפי המציאות מדומה עובדת ?

מוחנו מעבד מסרים שמתקבלים מן העינים - ובעזרת רמזים ויזואליים והבדלים מינוריים בין התמונה שכל עין שולחת אנחנו מקבלים אפקט מייצר עולם תלת ממדי. בכדי ליצור עולם ממוחשב שירגיש עבורכם ממש מוחשי ותלת ממדי, מכשירי המציאות מדומה צריכות לשתול "רמזים" במוח שלנו כאילו מדובר "במציאות".
משקפי מציאות מדומה טובות, עושות שימוש בשילוב עדשות בזוית שונה לכל עין וכך נוצר פיצול מסך חכם בכדי ליצור האפקט תלת ממדי "אמיתי". הודות לטכנולוגיות שמתקדמות במהירות ולעלייה באיכות של המסכים הקטנים (חזרה למסכי LCD), יש גם את נושא המציאות מדומה לסמארטפונים שכמעט ונכחד, נכון לרגע זה 21/05/19

 

עלייתן של משקפי המציאות המדומה והמציאות הרבודה ?

לפני כחמש שנים, נער חביב העונה לשם פאלמר לאקי, שבעתיד נבין שהוא באמת

Very lucky, התחיל לבנות משקפי מציאות מדומה במוסך של הרכב של אבא שלו, פאלמר היה חולם ומגשים, הוא חלם על משחקים במציאות מדומה ועל עולם וירטואלי אין סופי, וזה הספיק לו, הוא כבר היה נורא עייף אז הוא הלך לישון. (בציניות) אז זהו שלא! הוא אמר לעצמו if i built it they will come, אז הוא עשה מה שכל ילד בימינו כבר יודע שצריך לעשות, וזה לא ללכת לבנק. הוא העלה את המשקפיים שלו לאתר גיוס המונים בשם אוקולוס. (חלון,צוהר,ועוד כמה פירושים כולל עין האלוהים, אולי בגלל זה בהתחלה הסמל של אוקולוס היה עין כזאת. 

 

 

לאחר קמפיין מימון ההמונים ב- Head Start פאלמר לאקי הצליח מעל למצופה וגייס הרבה מעבר לשני מליון דולר וזה היה הרבה יותר ממש שביקש, ברשתות החברתיות ובמדייה נישא קולם של מעל לתשעת אלפים תורמים לקמפיין המוצלח והשמועה מצאה את דרכה גם למשרדיהם של כל החברות הגדולות אשר הבינו את פני השוק, למעשה את הקאמבק הרישמי של משקפי המציאות מדומה החל משנת 2012 בהחלט אפשר לזכות לזכותו של לאקי.

משקפי המציאות מדומה של לאקי נרכשו זמן קצר לאחר הגיוס המוצלח במחיר של 2 מליארד דולר לחברת פייסבוק.

המשקפיים שחברת פייסבוק השיקה היו דגמי האוקולס DK1 אוקולוס DK2 לגרסאות מפתחים ולא לצרכן הרגיל. 

הדגם שיצא לאחר מכן היה עבור הצרכן הביתי oculus cv1 משקפי מציאות מדומה ש
מתחברות למחשב גיימינג ויועדו בעיקר לגיימרים רציניים).

גוגל המשיכה את חגיגת המציאות מדומה, שיווקה את משקפי הקרטון שלה אשר הפכו כל סמארטפון למכשיר המייצר סוג של מציאות מדומה ומאז אותן משקפיים פשוטות, כבר הספיקו לצאת עשרות מוצרים שונים לשוק שמסוגלים לתת חווית מציאות מדומה בסיסית.
 

 

איזה שאלות אתם צריכים לשאול לפני שקונים מציאות מדומה ?

רכישה של משקפי מציאות מדומה לאדם מהשורה יכול להיות עסק די מבלבל, איזה דגמים יש ? מה המחירים ? מה ההבדלים בין משקפי המציאות מדומה למחשב לבין משקפי המציאות מדומה לקונסולות השונות ויש עוד הרבה שאלות שחשוב לשאול חפני שרוכשים משקפי מציאות מדומה.

 

משפחות נוספות של משקפי מציאות מדומה ?

בימינו, כאשר שומעים על מציאות מדומה מקשרים באופן אוטומטי לשימוש בסמארטפונים לרוב ולמשחקים ברמת אפליקציות גוגל קארדבורד אך הדבר הוא רחוק מן המציאות ולאט לאט יותר ויותר מבינים מה זה באמת מציאות מדומה.

מציאות מדומה ברמה הרמה הגבוהה ביותר נכון לרגע זה 21/05/19, ניתן בדרך כלל למצוא בחדרי המציאות מדומה המפוזרים בכל הארץ.

מוצרי מציאות מדומה, בדומה לאוקלוס ריפט, מתחברים למחשב או לקונסולת משחקים ומשפרים בצורה משמעותית את חווית המשחק שלכם. ניתן למצוא אפילו משקפי מציאות מדומה שהם בעצמם קונסולה שלמה שכוללת כבר מסך ומחשב בתוך המשקפיים.

משקפי מציאות מדומה ניתן לחלק לכמה קבוצות:

משקפי מציאות מדומה 
אנאלוגים או דיגיטלים לסמארטפון, משקפי מציאות מדומה דיגיטלים לקונסולה. משקפי מציאות מדומה כגון: - HTC VIVE ואוקולוס S מראים את השיא שבשילוב בין התחומים והיא כוללת גם בקרי שליטה המכניסים את הידיים לסיפור - מה שפותח בפניכם עוד יותר את העולם המדומה.

 

 

צילום 360 מעלות במשקפי מציאות מדומה ?

לצד עליית הפופולאריות של משקפי מציאות מדומה, עלה הצורך ליצור באופן נוח תוכן פרטי אשר מסוגל להשתמש בפלטפורמה הזו. מצלמות 360 החלו לצאת לשוק באיכויות מדהימות של 4K ואפילו 8K, מצלמות אלו קולטות ומתעדות, בעזרת צילום היקפי, את כל המתרחש סביבן.

בצפייה בסרטונים לאחר מכן במציאות מדומה ניתן לשחזר במדויק מאורעות בצורה שאין דומה לה. השימוש במצלמות 360 הוא פשוט והיישומים של הסרטונים האלו לצרכים פרטיים ומסחריים הם עצומים.

 

 

מדוע מומלץ ג'ויסטיק בלוטוס נוסף למשקפי מציאות מדומה ?

לא צריך להיות גיימרים גדולים בשביל להבין את האפשרויות המשחקיות הנפתחות בפנייך כאשר אתם משולבים במציאות מדומה מדי פעם גם ג'ויסטיק וגם ברובים וחרבות. כבר יצאו לשוק משחקים רבים שמצריכים שימוש בג'ויסטיק בכדי ליהנות מהם באופן מלא, אף על פי שישנן משקפי מציאות מדומה מסוימות המגיעות עם מסך טאצ בצד, עדיין אין תחלופה טובה יותר מג'ויסטיק.

בחירת הג'ויסטיק יכולה להיות מעט בעייתית, בעיקר לאנשים אשר אינם משחקים הרבה או לא מכירים את תחום ציוד משחק. מצד אחד למרבית השלטים ובקרי השליטה יהיו את אותן האפשרויות ולעיתים קרובות הם גם ייראו די דומה ומצד שני טווח המחירים הוא גדול מאוד.

הדבר הראשון שמומלץ לוודא הוא שהשלט מתחבר באמצעות Bluetooth או חיבור אלחוטי אחר, חוטים יכולים לסרבל ולהפריע מאוד בעיקר כשמדובר במשחקי מציאות מדומה. מעבר לכך, חשוב לבדוק עם אילו משקפי מציאות מדומה, קונסולה או סמארטפנים מתחבר הג'ויסטיק , ג'ויסטיק שאינו מתאים למוצר שלך יכול לעבוד בצורה מאכזבת או לא לעבוד כלל.

 

מדוע ברצונכם במשקפי מציאות מדומה ?

זו השאלה הראשונה שתעזור לכם להחליט אילו משקפיים יהיו הנכונות ביותר עבורכם. האם ברצונכם לשחק בעזרת הסמטרטפון שלכם, קונסולת משחקים קיימת, מחשב אישי או לרכוש מערכת שלמה העומדת בפני עצמה ?

הגדרת השימוש עבור המשקפיים שתרצו תוכל לצמצם משמעותית את המבחר וטווח המחירים.

מובן שאנשים המשתמשים במשקפי מציאות מדומה למשחקים ברמה הגבוהה ביותר צריכים משקפיים המסוגלות לייצר את אשליית העולם המדומה בצורה הטובה יותר.

לשחקנים מתחילים ומתקדמים מומלץ לרכוש בכל מקרה בנוסף לערכת המשקפי מציאות מדומה גם ג'ויסטיק תואם או לפחות לוודא שמשקפיים יהיו מסוגלות להתחבר לג'ויסטיק בעתיד.

 

איזה סכום ברצונכם להשקיע במשקפי המציאות מדומה ?

כמובן שסכום הכסף אשר יושקע מצדכם במשקפי מציאות מדומה תלוי לחלוטין בתקציב האישי שלכם, אבל למרבה המזל ניתן למצוא משקפי מציאות מדומה במחירים המתאימים לכל כיס.

כאשר מתכננים תקציב לרכישת משקפי מציאות מדומה, עדיף ומומלץ תמיד להשקיע מעט יותר כדי לקבל משקפי מציאות מדומה אשר ישמשו אותכם במציאות מדומה לשנים הבאות. 

 

 

 

האם ברצונכם ליצור תוכן למשקפי מציאות מדומה ?

שאלה זו רלוונטית בעיקר לעסקים ולעיתים קרובות אם התשובה חיובית אז יש להשקיע לא מעט כסף והרבה יותר במצלמות 360, במתכנתים UNITY' UNREAL , במידה ואתם רוצים לצלם ולצפות לאחר מכן במציאות מדומה כתחביב מומלץ לקנות מצלמת 360 באיכות טובה, מצלמה טובה תקל עליכם בצורה משמעותית בעת יצירת התוכן על ידי תוכנות קלות לשימוש החובבני.

 

האם ברצונכם לרכוש משקפי מציאות מדומה ממותגות לאירועים עסקיים?

משקפי מציאות מדומה מפלסטיק ממותגים לכל אירוע, פתחו אפשרויות פרסומיות מדהימות עבור עסקים קטנים וחברות אשר מעוניינות לחלק מוצרים ממותגים. העלות הנמוכה של משקפי המציאות מדומה והעובדה שניתן להדפיס עליהם כל גרפיקה הופכים אותם למתנה המושלמת לעובדים וללקוחות שלכם.

 

חברת מציאות מדומה ישראל הוקמה בשנת 2013 וכיום מוכרת ציוד מציאות מדומה ורבודה בארץ ובעולם, משנת 2013 החברה גדלה והתפתחה ובנוסף לחנות מציאות מדומה ורבודה אנחנו גם מחזיקים פורום חינמי, אתר חדשות מוביל ומלאי גדול של מוצרים וחלקים בתחום המציאות מדומה והרבודה.
 

 

הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021, כתב ספר על חווייתו עם מציאות מדומה, אינטליגנציה מוגברת ומלאכותית.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.

אוקולוס קווסט 2 המשקף הכי חם בעולם