098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

איך לעשות שימוש במציאות רבודה בהוראה וחינוך ?
מציאות רבודה או באנגלית (Augmented Reality) הינה טכנולוגיה חדשה יחסית שמאפשרת לנו ללמד הרבה יותר מידע בזמן אמת. על ידי תוכנות לימוד או משחקים ניתן לגרום לתלמידים להיות יותר מעורבים בשיעור ולקבל את המידע גם בצורה ויזואלית. דרכי העבר בחינוך כבר לא מתאימים למאה העשרים ואחת, הורים שרוצים להעביר לילד מסר, עושים זאת פעמים רבות דרך סיפור, על ידי השילוב של סיפור וחינוך ניתן להגיע להישגים הרבה יותר גבוהים מבעבר.

 

המציאות הרבודה מאפשרת לעבוד בחללים קימיים ולסדר אותם כמרחב ווירטואלי נוסף., מחקרים שנעשו בילדים הוכיחו שמציאות רבודה יכולה לסייע לתלמידים לפתור בעיות מורכבות. 

אז איך אפשר לשלב מציאות רבודה בחינוך ?

כיום אפשר להוריד בחינם או לרכוש תוכנות מחשב ומשקפי AR ולהראות לילדים איך ניתן להגיע לפתרון תהליכים מסובכים, למשל, איך דברים מתרחשים מחוץ לכדור הארץ או בכוכבי לכת האחרים,מה זה כוח צנטריפוגלי ? איך פועל כוח המשיכה ?, איך מטוס טס ?, מי נלחם במי לאורך ההיסטוריה ?, איזה חלק תופסת היבשה מכדור הארץ , איך עובד גוף האדם ? ועוד ועוד.

 

במה מציאות רבודה תורמת לחינוך ?

1.        בעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה\Augmented Reality יכולים התלמידים לנתח בצורה ביקורתית את הרעיון שעולה בתוכנה עצמה ולדבר עליו

2.        בעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה\Augmented Reality ניתן להעביר רעיון שקשה מאוד להסביר במילים ולפשט אותו

3.        בעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה\Augmented Reality ניתן להפוך את הלמידה של הילדים מפסיבית להרבה יותר אקטיבית

 

אילו תוכנות קיימות מאפשרות לימוד בתחום המציאות הרבודה\Augmented Reality ?

ובכן יש המון סוגים של תוכנות ואפליקציות חלקם הגדול בחינם, באמצעותן ניתן ללמוד ולהעשיר את הידע שלנו ושל התלמידים. למשל אפליקציה בשם inbody בחנות גוגל PLAY מאפשרת לנו להכיר את האנטומיה של גוף האדם מבפנים כאשר לגולש מועברת התחושה שהוא מנווט בין מערכות הגוף השונות. בנוסף, ניתן להנות מסיור מודרך במערכת השמש באפליקציה שנקראת מערכת השמש VR. באמצעות טכנולוגיית המציאות הרבודה אפשר להבין המון אירועים ותהליכים הקשורים בתחומים שונים כמו רפואה, פיזיולוגיה, כימיה, ביולוגיה, מדעים, טבע ועוד..

חשוב להבין כי אפליקציות חינוכיות למציאות רבודה הן הדרך הטובה ביותר להתחבר עם הנוער ועם הילדים של היום, ובמידה ולא מצאתם תוכן מסוים, פשוט אפשר ליצור לכם אותו, וזה לא מחייב השקעה כספית גדולה

הטכנולוגיה שינתה את חיינו מן הקצה לקצה בכל תחום ותחום בחיינו. ישנה משמעות אדירה לכל פיתוח טכנולוגי שמשפיע  לא רק על הכלכלה הגלובלית כי אם גם על רמות ואיכות החיים שלנו. ולכן חשוב מאוד שנחנך מגיל צעיר את ילדינו לעשות שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שקיימת. ברגע שנחנך את ילדנו לכך נוכל להיות בטוחים כי כאשר הם יהיו בוגרים הם יעשו שימוש רב בטכנולוגיה וזהו דבר משמעותי ביותר. כך מציאות רבודה בחינוך היא הדרך שלנו להבטיח כי הילדים שלנו יאמצו את הטכנולוגיה ולא ישארו מאחור, מציאות רבודה גם מצמצמת פערים בחינוך.

מציאות רבודה בחינוך – מדוע המדינה לא מתקצבת זאת יותר?

המציאות הרבודה גדלה משנה לשנה בקצב גידול אקספוננציאלי, בקרוב לא רק שנראה את זה בכל מוסדות הלימוד, נראה את זה גם בחיי היום יום, בעבודה, בנופש, בלימודים ועוד...

על פי נתונים כלכלים ותחזיות של אנליסטים, אנחנו מדברים על שוק מציאות רבודה של טריליונים בשנת 2022 ויעד של לפחות מליארד בני אדם שמשתמשים במציאות רבודה.

הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021, כתב ספר על חווייתו עם מציאות מדומה, אינטליגנציה מוגברת ומלאכותית.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.

oculus go כל מה שרציתם לדעת
הסדרה העולם המטורף כל מה שגיימינג
oculus santa cruz בקרוב ?