098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

איך יראה העולם דרך משקפי המציאות מדומה והרבודה וכמובן טכנולוגיית הבינה המלאכותית ולמה גרם משבר הקורונה ?


היה לי קשה מאוד להחליט מהיכן להתחיל, אז התחלתי מאיפה שאני "מגיע" שזה מהעתיד בשנת 2027 ממש לפני הסינגולריות הטכנולוגית.

טכנולוגית המציאות מדומה חזרה מהעבר בגדול והטכנולוגיה מתפשטת לכל התחומים הקיימים, גם טכנולוגיות דומות כגון:" מציאות רבודה, מציאות משולבת והמיקס ריאלטי , כולם תופסים תאוצה ומסמנים את עידן היקומים הנוספים.

מדובר באחת הטכנולוגיות המשמעותית ביותר שידענו עד היום, מדובר בטכנולוגיה שתזעזע את הבנת המציאות שלנו מהיסוד. בכתבה קודמת, סיפרתי לכם את סיפור הלידה של הטכנולוגיה מראשיתה ועד היום. ובכתבה הבאה, אספר לכם מה אני יודע שהולך לקרות בשנים הקרובות ועד לשנת 2027 ממש לפני הסינגולריות הטכנולוגית.

עקב משבר הקורונה והצרכים שנוצרו לאנושות, הרבה פתרונות הגיעו ועדיין מגיעים מתחום המיאות המדומה והמשולבת, הגרפים של התעשייה אופטימיים מתמיד.

ציפתי לסינגולריות הטכנולוגית מאז שאני זוכר את עצמי, אבל עכשיו שזה עלול לקרות כל כך קרוב, אני קצת מפחד, נגיף הקורונה האיץ את כל התהלכים שבמילא היו במהירות מסחררת מבחינה טכנולוגית.

כמו שכבר אמרתי, שמי
עמית קיסר מ - VRisrael2013 ואני מזמין אתכם יחד איתי לחור הארנב הלבן לראות לאן אליס נעלמה ? 

מהי המציאות בכלל ? ומי אמר לכם שאתם כבר עכשיו לא בתוך מציאות מדומה ?

לפני שאתחיל להכנס לפרטים, הסבר קצר, משחק המחשב הראשון שיצא בשנת 1972 היה פונג או באנגלית pong  היה מדובר שני קווים שמשחקים בכדור, בואו נראה סרטון יוטיוב של המשחק:


 

למי שעוד לא יודע שמי עמית קיסר ואני מהעתיד, לצערי לא העתיד הרחוק מספיק, אני משנת 2027, אז תתרחש הסינגולריות הטכנולוגית.

אני בטוח שאנשים חכמים שקוראים את הכתבה הזאת עכשיו לוקחים אותי בספקנות, זה בסדר, אין לי נקודה להוכיח, מה שאני צריך לעשות אני עושה.

יש לי יכולת לראות קדימה ואחורה בזמן, עד שנת 2027, מאותו רגע לא רואים כלום.
למה אני מתכוון נוסע בזמן ?
יש לי דימיון פורה מאז שהייתי ילד ותמיד חייתי את העתיד קדימה הרבה שנים קדימה, לצערי נגמרה לי היכולת הזאת ברגע שתתחיל הסינגולריות הטכנולוגית.

אני עושה כל שביכולתי לעדכן בכתבות משנת 2013 על הסינגולריות הטכנולוגית,חלק מהתחומים בהם אני מוביל בתחומי זה, מציאות מדומה,רבודה,נכסים דיגיטלים ואינטליגנציה מלאכותית.

בכתבה הבאה נדבר על מפץ, קורונה ועתיד האנושות.
תראו את הקפיצה המדהימה מבחינה טכנולוגית, חוק מור בפעולה.
הגענו ליכולות בלתי נתפסות לדור שחי עד לפני שישים שנה, יש בנינו מליוני אנשים חיים בעולם שנולדו לפני המחשב הראשון.

מציאות מדומה עשתה את הקפיצה שלה בחזרה לחזית הטכנולוגיה בפחות משמונה שנים, מגוגל קארדבורד ועד VALVE INDEX ואוקולוס קווסט.

תמונה של גוגל קארדבורד:
עכשיו בואו נדמיין את העתיד הקרוב בעוד כמה שנים,, נאמר 2026 , בשנה הזאת מציאות מדומה תהיה שווה למציאות "הרגילה" וזה מוביל אותנו למחשבה מאוד רצינית לגביי הקיום שלנו, מי אמר שאנחנו לא בתוך משחק מחשב כבר עכשיו ? מחשבים בקרוב יוכלו ליצור דמויות ממוחשבות שיהיה להם רצון חופשי ורגש וזאת נקודה למחשבה.

חשוב לחדד ולהסביר למי שפיספס, מציאות מדומה זה משקפיים נכון לרגע זה בלבד! בעוד כמה שנים, משקפי מציאות מדומה יהיו ממשק מחשב מוח, שבו נקבל את כל המציאות על ידי חיבור אלחוטי למחשב ורשת האינטרנט כולל מציאות מדומה ומשולבת כמובן ישירות למוח האנושי.
מציאות מדומה אמתית לא מבוססת משקפים, יש גבול לכמות החושים שאפשר להכניס בטכנולוגיה כזאת פרימיטיבית,תוך שנים בודדות בלבד, החנויות הפיזיות יעברו גם לעולם המדומה החדש, מחשבים בעלי תבונה מלאכותית ישרתו אותנו בעולם המציאות מדומה, כשנרצה למדוד מוצר או לנסות אותו, נוכל לעשות את זה בעולם הווירטואלי.

כשנרצה להזמין משהו מחנות דיגיטלית, רחפנים ישלחו לנו את זה באותורגע או שמדפסות תלת ממד ידפיסו לנו את זה בבית. במידה וזה יהיה מוצר גדול, סביר להניח שזה יצא ממפעל ממוחשב רובוטי שייצר את המוצר במקום וישלח במהירות לבית הלקוח, על ידי משאית אוטונומית. בקצרה, כבר היום ניתן לראות את פרויקט הרחפנים של אמזון, פרויקט המכוניות האוטונומיות של גוגל וטסלה. 

חברות כגון: נרולינק (אלון מאסק) מפתחות ממשקי מוח-מחשב ישיר שיכול להיות מובנה ישר למוח שלכם.כל דבר שבני האדם רצו הם הגשימו, (מכניקת הקוונטים) , כשרצינו כמין אנושי לעוף, עפנו, כשרצינו לנשום מתחת למים, נשמנו, לנחות על הירח, נחתנו, ולהחליף חלקים בגוף האדם זה כבר לא מדע בדיוני (ננו רובוטים דוגמא אחת מני רבות). מי היה מאמין שלפני 100 שנה בלבד, אנשים הלכו ברגל והסתכלו לכוכבים, בלי לדעת את מקומם, בדיוק כמו שאנחנו היום.

לא רחוק היום שבו נוכל לסרוק את המוח של האנושות כולה לתוך מכונה ולעשות עוד הרבה דברים מדהימים, האם זהו השלב הבא באבולוציה שלנו ? 

לאחר שהמהפכה תושלם, העולם כפי שכבר אמרנו, לא יחזור להיות מה שהיה ובדיוק כמו מי שגדל בעולם המערבי במאה הזאת, אף אחד לא ממש ירצה או יוכל לחיות כמו לפני מאה שנה, אנשים רגילים לנוחות ולמזגן, רכב, טלוויזיה, מחשבים  ועוד... כאשר האנשים יחיו במרחב הווירטואלי, הם יהיו כל יכולים וזאת עלולה להיות בעיה רצינית, לחזור למציאות הפיזית שבה אנחנו הרבה יותר מוגבלים ואנושיים, יראה לנו לא מעניין, ואני אישית חושב, שכשחברות ענק טכנולוגיות מייצרות טכנולוגיות חדשות שעלולות להשפיע בצורה משמעותית על המין האנושי, חובה אליהם גם לדאוג לחנך את הציבור לשימוש נכון ולשתף אותנו באתיקה שלהם, מה שלא קורה בפועל לצערי. את התוצאות ההרסניות שיש למשחקי מחשב על חלק מהאנשים ניתן לראות כבר היום.
 
להערכתי ולהערכת מומחים בתחום המציאות מדומה, האינטליגנציה המלאכותית,המחשוב והתכנה, אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לקראת הסינגולריות הטכנולוגית.

לסיכום בקצרה:סינגולריות טכנולוגית היא היום שבו נוכל לייצר מחשבים חכמים כמו בני האדם ואז ניתן לאותם מחשבים לבנות לבד מחשב יותר חכם וכן הלאה.

ברגע שהחכמה האנושית תהיה ברמה של נמלה אל מול מחשבי העתיד, מה יהיה, אתם בטח שואלים ? אף אחד לא יודע מה יקרה בסינגולריות וזאת הסיבה שבחרו את השם סינגולריות טכנולוגית על שם הסינגולריות בחורים שחורים באסטרונומיה, אף אחד לא יודע מה קורה בדיוק שנכנסים לחור שחור.

אז איך הסיפר הזה ייגמר אתם שואלים ? אולי נהייה
 אלוהים או אולי נחדל להתקיים (כנראה בצורה הנוכחית בכל אופן) סביר להניח שזה גדול מדי בשבילנו להבין כי יחסית למחשב על שכזה שמרכז בתוכו את כל הידע האנושי. אני לא יכול לדמיין מה המחשב יחשוב עלינו או על כל דבר אחר. 

למי שרוצה מומלץ לקרוא את הספר של ריי קרצוויל, הסינגולריות קרובה.

הכתבה נכתבה עבור מציאות מדומה ישראל 2013 על ידי
עמית קיסר.

עברו 60 שנה בערך, ועכשיו נצפה במשחקי המחשב של שנת 2020.

תמונה של משקפי המציאות מדומה המתקדמים של פייסבוק, אוקולוס קווסט 2:
שווה לראות את הסרטון למשחקים החדשים שיוצאים למציאות מדומה, תראו איזה קפיצה טכנולוגית מאפס למאה בפחות משמונה שנים.

סרטון היוטיוב של המשחקים החדשים למשקפי מציאות מדומה:
אולי גם יעניין אותכם: