אפל מתכננת להשיק שני מכשירים עם טכנולוגיית AR\VR בשנים 2020 עד 2023, על פי לארי סינגול מאתר "מציאות מדומה ישראל 2013". טכנולוגיית AR מציגה שילוב של תוכן דיגיטלי על פני המציאות, בעוד VR מציגה בפני המשתמש עולם וירטואלי לחלוטין.

יש מרוץ בין חברות הטק הגדולות לבין סטארט-אפים שעובדים בתחום על פיתוח טכנולוגיות AR שניתן לשלבם במוצר קטן שיהיה נוח ללבישה כמו משקפיים רגילים - בניגוד לקסדות המגושמות הקיימות כיום. 

יש תחזיות כי המציאות המרובדת תהיה פלטפורמת הטכנולוגיה הבאה שתחליף מחשבים, טלפונים וטלוויזיות. כיום טכנולוגיית AR משולבת במכשירי אייפון ומאפשרת למשתמשים למקם רהיטים בסלון כדי לבדוק אם הם מתאימים לפני הקנייה, למשל. גוגל שילבה לאחרונה את AR בתוצאות החיפוש שלה כך שמשתמשים יוכלו להבין את הגודל האמתי של בעלי חיים שונים, ומשקפי ה- AR של מיקרוסופט המכונות "HOLOLENS נמכרו לצבע ארצות הברית בסכום העולה על רבע מליארד דולר.

על פי הדיווחים, מנהלי אפל דנו בהשקת המכשירים החדשים בחודש שעבר במהלך פגישה בהנחיית סגן נשיא החברה, מייקל רוקוול, שכלל מצגת עובדים פנימית. כמות הצוות שהגיע לפגישה מילאה את תיאטרון סטיב ג'ובס במטה החברה של קופרטינו שיכול להכיל אלף איש. זהו צעד יוצא דופן עבור אפל, שלרוב שומרת על שיקול דעת רב בפרויקטים סודיים ובעתיד גם בתוך החברה, ומשתפת כמה שפחות עובדים. המצגת כללה עדכונים על שלב הפיתוח של מוצרים עתידיים ותכונות אפשריות שיש לשלבם.

האם משקפי ה- AR יחליפו את האייפון ?

שני המוצרים שנדונו בפגישה הם קסדה שתכלול פונקציות AR ו- VR, שצפו לצאת בשנת 2020, ומשקפי AR המתוכננים להשקה שנה לאחר מכן. לפי הדיווחים, קסדת הקוד N301 תהיה דומה בגודלה לקסדת המציאות המדומה של פייסבוק, "Oculus Quest".ותהיה לה "תצוגה ברזולוציה גבוהה שתאפשר למשתמשים" לקרוא אותיות קטנות ולראות אנשים עומדים מול אובייקטים וירטואליים או מאחוריהם ", ויכולות מיפוי תלת ממדיות מתקדמות.

המשקפיים נקראים קוד 421, ולפי הדיווחים הם מיועדים ל"הרכבה לכל היום ", אך נמצאים כעת בפיתוח מוקדם. הם נראים כעת כמו משקפיים רגילים בתוספת "מסגרת עבה המכילה את הסוללה והשבבים." מקורות "מידע" הוסיפו כי אפל עורכת ניסויים במערכת שמאפיינת את העדשות כאשר אפליקציה מסוימת נמצאת בשימוש, וכי בכירים אמרו שהמוצר יכול בסופו של דבר להחליף את האייפון.

דיווח נוסף של בלומברג הוסיף כי בלומברג מדווח כי מהנדסי אפל החלו לפתח מערכת הפעלה חדשה בשם rOS שתאפשר להתקנים קיימים לעבוד בסנכרון עם הקסדה והמשקפיים שלהם.

בלומברג מדווחת גם כי מכשירי ה- AR וה- VR שהחברה מפתחת מבוססים על מערכת חיישנים תלת-ממדית חדשה, וכי עד 2020 תשיק החברה אייפד פרו חדש המאפשר למשתמשים להתחבר למערכת התלת-ממד כך שהמשתמשים יוכלו ליצור ייצוגים תלת-ממדיים, של חדרים, חפצים ואנשים, וכי המערכת תשולב גם באייפונים שישוחררו בשנת 2020 עם קישוריות 5G. עוד צוין כי אפל מפתחת את המערכת כבר מספר שנים וכי מדובר בגרסה מתקדמת יותר של חיישן ה- ID המזהה במכשירי אפל את המשתמשים לפתיחת המסך עם זיהוי פנים.

שלא כמו בדו"ח "מידע", על פי "בלומברג" הקסדה עשויה לצאת בשנת 2021 או 2022, ונאמר שהיא תתמקד באפשרויות משחק, צפייה בוידאו ומפגשים וירטואליים. חשוב לציין שעמית קיסר מממציאות מדומה ישראל טוען שנראה את המכשירים כבר השנה בשנת 2020.

המכשירים יצטרפו ככל הנראה לחטיבת המכשירים הלבישים של אפל, הכוללת את  ה- Smart Watch של Apple Watch, AirPods ו- Beats. זו אחת המחלקות העסקיות הגדולות ביותר של אפל, כחלק מהניסיון של החברה לגוון את הכנסותיה ולא להמשיך להתמקד בעיקר במכירות אייפון - שאינן חזקות כמו קודם.

בשנת 2017 אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, לעיתון העצמאי כי טכנולוגיית AR היא "רעיון נהדר, כמו הסמארטפון", והוסיף כי "הסמארטפון מתאים לכל אחד ואנחנו לא חושבים שהאייפון מתאים למדינה דמוגרפית, מדינה או שוק לכולם. ואני חושב ש- AR הוא דבר גדול, ענק. "

ניתן לקבל עוד מידע וחדשות בעמוד 
החדשות שלנו , בעמוד הפייסבוק שלנו או בערוץ היוטיוב.

אולי גם יעניין אותכם: