098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

נכתב על ידי עמית קיסר

המשקפיים החכמים הניסיוניים של פייסבוק משתמשים באותו חיישן מצלמה כמו ה- Oculus Quest 2.

עברה כמעט שנה מאז שהכריזה פייסבוק לראשונה על פרויקט אריה, פיתוח של משקפיים חכמים חדשות (מציאות רבודה,מציאות משולבת), לא היו עדכונים ציבוריים רבים על הפרויקט בחודשים האחרונים, מלבד הגשת פטנטים ב- FCC שהוגשו למשקפי Project Aria מוקדם יותר השנה וכעת, אנו מקבלים מבט ראשון על אופן פעולתן של משקפי המציאות המשולבת Project Aria, הודות למסמכי רגולציה שפורסמו לאחרונה וכוללים את הוראות השימוש במכשיר.

החומרה של פרויקט אריה ידועה בשם תאומים. המכשיר נקרא "Gemini EVT" באנגלית. EVT זה למעשה בדיקת הערכה הנדסית, בראשי תיבות בתעשיית החומרה עבור הרצה ובדיקה של מוצרים והפונקציונאליות שלהם לפני היצור ההמוני.

ממה שאפשר ללמוד מהמסמך, אין רכיב מציאות משולבת חזותי, פרויקט אריה עוסק באיסוף נתונים, לא בהצגתם. בנוסף לחיישני מצלמה, המדריך מזכיר גם חיישן קרבה בתוך המשקפיים.

ניתן יהיה להשיג משקפי תאומים עם עדשות מרשם. "המשקפיים אינם מיועדים למשתמשים שלא ניתן לתקן את ראייתם בעזרת עדשות מתקנות סטנדרטיות." תהיה אפליקציה נלווית לנייד בשם Ariane שניתן להשתמש בה כדי להגדיר את המכשיר, לחבר אותו לרשת Wi-Fi, לבדוק את מצב הסוללה ולהעלות נתוני חיישנים שנאספו. יש גם אזכור להתראות דרך ואפליקציה לנייד, אך לא ברור כיצד התראות אלו עשויות להיראות.

המדריך מציג גרסת iOS של אריאן, אבל לא רשום במסמך האם תהיה גם אפליקציה נלווית לאנדרואיד.
המשקפיים מצוידים בארבע מצלמות המסוגלות להקליט תמונות וסרטונים כאחד, פייסבוק השתמשה באותם חיישני מצלמה כמו אלה המפעילים את Oculus Quest 2. קטעי וידאו מוקלטים בפורמט קובץ VRS, המכיל צילומים של כל ארבעת זרמי המצלמות בו זמנית.

ממשק החומרה מנותק למדי. יש כפתור תריס, לחצן הפעלה ומתג השתקה, אשר "מפעיל/כבה מצב פרטיות", על פי המדריך. יש לו גם מספר נוריות LED לאותת ללובש שהן בהקלטה והן לכל מי שצופה.
משקפי ג'מיני משתמשים בערכת שבבים של קוואלקום ומפעילים גרסה מותאמת של אנדרואיד שנקראת Oculus OS. כבל הטעינה מסוג USB, המתחבר למשקפיים באמצעות יציאה מגנטית, משמש גם לפונקציונליות ADB של Android.

משקפי התאומים של Project Aria הם עדיין ללא ספק מכשיר ניסיוני, ואינם מיועדים לצרכנים. עם זאת, קיומו של מצב פרטיות, ממשק משתמש פשוט יחסית והאפליקציה הניידת הם כל הדברים שעשויים למצוא את דרכם למוצרי צריכה עתידיים, כולל המשקפיים החכמים שפייסבוק בונה בשיתוף עם Ray-Ban.

 

המאמר נכתב על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה ומציאות רבודה.