לא סתם מוכרים, מומחים. התקשרו עכשיו 09-8320333
חפש
מה צריך לדעת לפני שקונים משקפי מציאות מדומה ?
לפני שרצים לקנות משקפי מציאות מדומה, חשוב שתדעו כמה דברים, משקפי מציאות מדומה זה למעשה משקפיים שדרכם רואים תמונה או סרט בתלת מימד בשלוש מאות שישים מעלות. השינוי הגדול בטכנולוגית התלת מימד במקרה הזה, זה שהמסך נמצא ממש קרוב לעיניים של המשתמש.
הדברים שצריך כל אדם שרוכש משקפי מציאות מדומה לשאול זה מה לגביי קרינה ? או האם זה מזיק לעיניים ? ומכיוון שמדובר בנושא מאוד חשוב אני אסביר במדויק.

לגביי שאלת הקרינה במשקפי מציאות מדומה, יש דגמים של משקפיים שיש להם מגן קרינה, במידה ואין מגן שכזה ניתן בקלות לפתור את הבעיה על ידי הדלקת מצב טיסה בסמארטפון, וכך רמת הקרינה במכשיר יורדת לרמה מאוד נמוכה ולא מזיקה.

לגביי העדשות, פה זה ממש לא משחק, מדובר בעיניים שלכם או של ילדכם ולכן צריך לשים לב שמדובר בעדשות באופטיקה טובה על מנת לא לגרום לנזק.
חשוב לציין שבדגמים הזולים העדשות שיותקנו יהיו עדשות פלסטיק זולות, העלולות לסכן את בריאות המשתמש במשקפי מציאות מדומה.

עוד דבר שצריך לבדוק, זה שמשקפי מציאות מדומה נוחים, יושבים טוב על האף, לא לוחצים על הפנים ושלא נכנס אור משום מקום במשקפי המציאות המדומה שלכם, אור יגרום לכך שלא תראו את המסך בצורה הטובה ביותר.

דבר נוסף וחשוב שצריך לבדוק, זה שהמשקף יהיה מרופד בבד ספוגי נוח ונושם, שנותן לאוויר מתוך משקפי המציאות מדומה לצאת החוצה, בכדי שלא ישארו אדים על העדשות מה שיפריע לכם לראות בעדשות, בנוסף חשוב שהספוג ידע לקלוט אוויר קר מבחוץ על מנת שלא יהיה חם בתוך משקפי המציאות מדומה, חשוב לציין שבחלק ממשקפי המציאות מדומה משתמשים בסיליקון ולא בספוג פשוט לא להתקרב.

עכשיו נשים דגש על רצועת הראש, רצועת הראש היא למעשה מה שמחזיק את משקפי המציאות המדומה על הראש שלנו, חשוב שהרצועה תדע לתמוך בצורה הטובה ביותר ותתלבש על הראש בצורה נוחה, לכן תבדקו שהרצועה מתאימה לכל המידות לא לכולנו ראש זהה.

כמו כן חשוב לבדוק שלמשקפי המציאות המדומה יש פוקוס שבו נוכל להשתמש על מנת לקרב או להרחיק את המסך, בנוסף חשוב שיהיה ניתן לכוון את מרחקי העיניים שמאלה וימינה כי לכולנו מרחק עיניים שונה.

תבדקו גם שלמשקפי המציאות המדומה שלכם יש כפתור מגנטי של פרוייקט משקפי המציאות המדומה של גוגל קארדבורד, על מנת שתוכלו לשחק בכל המשחקים, לא תמיד כיף לשחק בג'ויסטיק ורוצים לשחק בנוחות ובפשטות מה שגם לא צריך ג'ויסטיק בכל המשחקים.

ולא פחות חשוב, תמיכה במוצר, תשאלו את עצמכם, במידה ויש לכם משקפי מציאות מדומה  איך מפעילים ? תדעו להפעיל סרטים ללא הדרכה ? תדעו לחבר את משקפי המציאות המדומה למחשב בכדי לשחק משחקי מחשב ? תדעו לצלם סרטונים ותמונות בשלוש מאות שישים מעלות ? ועוד...
בשורה התחתונה, לאדם הממוצע אין ידע רב בתחום הטכנולוגי החדש ולכן חשוב שתהיה תמיכה או פורום, פשוט על תקנו משקפי מציאות מדומה ללא תמיכה.

אני מקווה מאוד שהמאמר הזה עזר לכם לעשות קצת סדר, לנו "במציאות מדומה ישראל" עומד לרשותכם פורום פתוח לכולם וגם פורום v.i.p עבור לקוחות האתר.


המאמר נכתב על ידי עמית קיסר מאתר "מציאות מדומה ישראל" וכל הזכויות שמורות.