מציאות מדומה ישראל - מה זה מציאות רבודה ?
מצא
098320333
מה זה מציאות רבודה ?
מציאות רבודה (באנגליתAugmented Reality, ובקיצור AR) היא טכנולוגית מחשוב המשמשת כהעתק של המציאות. בAugmented Reality זאת משולבים אלמנטים וירטואליים אשר מתמזגים עם הסביבה האמיתית בזמן אמת ובאופן אינטראקטיבי. השימוש באלמנטים של צליל ואיורים על המרקע הופכים את המציאות לאינטראקטיבית. לעומת זאת, בניגוד למציאות רבודה, המונח מציאות מדומה, מתייחס להחלפה מוחלטת של העולם האמיתי בעולם מדומה.
טכנולוגיית ה-AR יכולה להיות מוצגת באמצעות אמצעי דמויי משקפיים. על עדשות המשקפיים יכולים להיות מוצגים נתונים כדוגמת שעה מקומית, מיקום ג'י פי אס מצפן ועוד או אפילו, ישויות ה"מעוגנות" לסביבה הפיזית כמו למשל דמויות הניצבות על רהיטים בחדר. אחת החברות המתקדמות בעולם שיש לה טכנולוגיה מתאימה ליישומים כאלה היא חברת "לומוס"[3] מישראל[4] . חברות העוסקות בפיתוח מוצר שלם לעולם הצרכני הן "סמסונג"[5], סוני[6] וככל הנראה גם גוגל שבמהלך אוקטובר 2014, החליטה, ככל הנראה, על השקעה של כ-500 מ"ד בחברת "מציאות רבודה" מקליפורניה בשם Magic Leap[7].
יישומים מסוג מציאות רבודה פועלים בכמה שיטות. בשיטה הראשונה, המשתמש מסתכל על המציאות דרך תווך שקוף למחצה, סוג של "זכוכית חצי שקופה". היישום מקרין על גבי התווך פריטי מידע וירטואלים המפוקסים לאינסוף כך שמנקודת מבטו של המשתמש - הוא רואה גם את המציאות הפיזית וגם את פריטי המידע הווירטואליים, באותו מבט.

המאמר נלקח מאתר וויקיפדיה וכל הזכויות שמורות להם.