098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
מה זה, מציאות מדומה? סביבה מדומה (מציאות מדומה) משתמשת בטכנולוגיה כתצוגה המותקנת על הראש בצורת קסדה או משקפיים (HMD). 

השחקנים העיקריים בתעשייה כוללים את HTC Vive, Oculus Rift ו- PlayStation VR (PSVR)

מה זה מציאות מדומה ?
סביבה מדומה (מציאות מדומה) משתמשת בטכנולוגיה כתצוגה המותקנת על הראש בצורת קסדה או משקפיים (HMD). 
משקפי מציאות מדומה (VR) משתמשות במחשבים ליצירת סביבה מדומה (VR) משקפי המציאות מדומה מציבות את המשתמשים במרכז החוויה. במקום להמשיך ולצפות במסכים שטוחים 2D משתמשים במשקפי מציאות מדומה שלהם יש מסכי תלת מימד, המחשב מחקה כמה שיותר חושים כדי להפוך את הסביבה למציאות כמעט סינתטית. 

מה ההבדל בין מציאות מדומה (VR) למציאות רבודה (AR) ?
ישנם שני סוגים עיקריים של משקפי מציאות מדומה, שני הסוגים קשורים זה לזה, מציאות רבודה (מעורבת) עם רגל אחת בעולם הפיזי מדמה אובייקטים וירטואליים בעולם האמיתי

המשקפים עושים שימוש ב- GPS ובאלגוריתמים כדי לקבוע את מיקום המצלמה ואת כיוונה במערכת ואז משחזרת גרפיקה תלת ממדית מנקודת מבטה של ​​המצלמה ומציב אתכם בעולם אחר,יציר מחשב. 

מציאות מדומה משתמשת בחיישנים ובמתמטיקה דומה. אבל העיניים ממוקמות בעולם הווירטואלי ולא בסביבה הפיזית. אם הראש מסתובב, הגרפיקה הולכת בעקבותיו. במקום לדמות אובייקטים וסביבות שלמות, במציאות מדומהניתן לעשות הכל.

מה זה VR? (מציאות מדומה ידוע גם כ- VR)
VR זה ראשי התיבות של מציאות מדומה באנגלית, בני אדם הם יצורים חזותיים, וההבדלים בין ממשקים מבוססי אנוש ובין וירטואליים הם בדרך כלל הגדולים ביותר. כמו כן, למשל, במציאות הווירטואלית של CAVE יש סביבות וירטואליות המשתתפות באופן פעיל בבתי ספר ובתאגידים גדולים, התלמידים והעובדים נהנים יותר ומגיעים ליותר תוצאות.

פלייסטיישן VR, גוגל VR ואוקולוס קווסט מובילות את הענף,נכון לרגע זה, אך ישנם גם שחקנים כמו סמסונג, לנובו ואפל, שנכנסות לשוק בקרוב.

מציאות מדומה וחשיבות הסאונד
גרפיקה מדהימה היא רק קצה הקרחון. שמיעה טובה וראייה נפלאה הם המפתח לחוויה אמיתית יותר ומציאותית יותר, בני אדם מגיבים יותר לרמזי שמע מאשר לרמזים חזותיים. ללא צלילים סביבתיים מדויקים ומאפיינים מרחביים, מציאות וירטואלית לעולם לא תהיה שלמה. כדי לחוות מציאות מדומה אין ספק שאוזניות איכותיות זה חלק בלתי נפרד.

מציאות הווירטואלית מתוארת בצורה היעילה ביותר עם מידע אורקולי, תשומות מוחשיות, הליכונים רב-כיווניים, שמאפשרים למשתמשים להרגיש כאילו הם באמת הולכים בסימולציה. ההתקדמות האחרונה בתחום הטכנולוגיה ההאפטית עברה ממנועי רעש פשוטים לטכנולוגיית אולטרסאונד כעת ניתן לחוש ולדמות את המציאות מדומה והאודיו וגם במציאות הפיזית. .אוקולוס, HTC וסוני
נכון לשנת 2018, שלושת משקפי המציאות מדומה המובילים הן PSVR של סוני, Oculus Rift של פייסבוק ו- HTC Vive. אין זה מפתיע שאותן משקפי מציאות מדומה זכו להצלחה גם בשנת 2017 ובשנת 2021 נראה שוק גדול עוד יותר רווי בין היתר בגוגל, HP,לנובו ואחרים.

HTC VIVE Pro Eye
ה- HTC Vive היה אחד ממשקפי המציאות מדומה הכי טובים בשוק מאז שחרורו לצרכנים בשנת 2016משקפי המציאות מדומה של Vive היו הראשונות להשתמש ב- Steam VR. ולאחר מכן גם Oculus Rift, שני החברות הלכו אחרי אותה נישה בשוק חובבי המציאות מדומה. ה- Vive עמד במבחן הזמן לפתרונות ארגוניים תוך שהוא מציע חוויית צרכנים מהשורה הראשונה שכעת מגיעה עם מודול אלחוטי, גם ה- Vive Pro יצא בשנת 2018, וה- Vive Cosmos יצא ב- 2019, בשנת 2021 יושקו גם דגמים חדשים מבית HTC.

משקפי המציאות מדומה של סוני Psvr
משקפי המציאות מדומה של סוני נכנסו לשוק כמספר שלוש ברשימה, אך ל- PSVR היה יתרון משמעותי על פני Rift ו- Vive. מכיוון שהוא היה קשור לפלייסטיישן 4, יש בסיס משתמשים עצום של עשרות מיליוני גיימרים שרוצים לנסות משחקי מציאות מדומה. מכיוון שבסיס הלקוחות שלהם כבר היה ב- PS4, ה- PSVR היה הזול ביותר מבין מכשירי ה- HMD היוקרתיים. לפיכך, ה- PSVR הייתה מערכת המציאות הווירטואלית הנמכרת ביותר מאז שחרורה הראשוני, כלומר במידה וכלום לא ישתנה בשנת 2021, היא תהיה בסביבה במשך זמן רב.

משקפי מציאות מדומה לסמארטפון
יש תת מחלקה בתחום המציאות מדומה HMD בה משלבים את הסמארטפון בתוך משקפי מציאות מדומה זולים , כדי לספק סוג של חווית מציאות מדומה מאוד בסיסית, חשוב לציין שהתחום היום קפוא, אין פיתוחים למציאות מדומה בסמארטפונים.מצב התוכן והמשחקים במציאות מדומה 2021
תעשיית משחקי המציאות מדומה מובילה זאת השנה השלישית והחברות שמייצרות את התוכן מדווחות על רווחים  במשחקים רבים.

דוגמאות לתכנים ואפשרויות במציאות מדומה
הדמיית נתונים מדעית והנדסית, הדמיה מולקולרית, מודלים של מזג אוויר והדמיה אדריכלית.

מציאות מדומה בתעופה, בצבא וברפואה. טייסים מסחריים יכולים להשתמש בסימולטורי טיסה אמיתיים בעלי יכולת שימוש במציאות מדומה (VR). אימון מפעילי ציוד כבד,למנתחים בכלים וירטואליים, מה שיהפוך את הרופאים לטובים יותר שיעשו פחות טעויות בחדר הניתוח. כוחות מיוחדים מסוגלים לבצע פשיטות שמסכנות חיים ללא בסכנה בסביבה וירטואלית במשקפי המציאות מדומה שלהם.

טיפול נפשי עם מציאות מדומה
באופן ספציפי, מחלות נפש יכולות להפיק תועלת מתוכניות טיפול מציאות מדומה מתמשכות. בין אם זה עוזר לוותיקים להתמודד עם הפחדים שלהם בסביבה מבוקרת או להתגבר עליהם בשילוב עם טיפול התנהגותי, ישנם גם שימושים תעשייתיים ושיווקיים.

אם יש לכם חוויה אישית או סיפור על מציאות מדומה? ספרו לנו על כך:
שלחו לי אימייל: caesaramit@gmail.com


כותב המאמר מומחה למציאות מדומה, מציאות רבודה ובינה מלאכותית, עמית קיסר, מציאות מדומה ישראל 2013.אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.