חפש
מה זה גוגל קארדבורד ?

גוגל קארדבורד, הנו פרויקט שגוגל השיקה באמצע שנת 2014. מה שמדהים הוא שמעטים שמעו על הפרויקט, נכון לתאריך 13.04.15, על אף שמדובר באחד הפרויקטים היצירתיים במיוחד של גוגל בשנים האחרונות. הפרויקט, הנו מוצר חוויתי אשר מעצים את חווית הגלישה, הצפייה והמשחקים הווירטואליים. ניתן לדמות זאת למשקפיים גדולים אשר מרכיבים על הראש ובתוכם אנו מניחים את מכשיר הנייד שלנו כך שאנו צופים בו בקירוב, באופן ברור יותר, דמו את עצמכם יושבים אל מול מסך גדול, שכל שאתם רואים זה אך ורק את המסך, בנוחות ומבלי לאמץ את העיניים. המוצר קליל ונוח וכמעט שלא מרגישים אותו, כמעט כמו להרכיב משקפיים אשר בהם רואים את מסך הטלפון בגדול, בקירוב ובתלת מימד. נשמע מדהים נכון? אז זהו, שזו באמת חוויה מדהימה.
אז איך זה התחיל? גוגל פתחה בפני המפתחים שלה את הרעיון בנושא משקפי מציאות וירטואלית והיה חשוב לה ליצור מוצר מדהים וחוויתי בעלות נוחה לכל כיס.
למי שעוד לא התעדכן, שנת 2016 הולכת להיות שנה מאוד מעניינת בתחום הגאדג'טים הלבישים. מוצרים כגון: משקפי המציאות המדומה של ישראל Caesar-VR, משקפי המציאות מדומה של פרויקט אוקולוס שנרכש על ידי פייסבוק, משקפי המציאות המדומה של סמסונג "סמסונג גיר וי אר",
hololens
 משקפי המציאות הרבודה של מיקרוסופט, ויש עוד הרבה...

הגוגל קארדבורד מציעה תכנים אין סופיים של משחקים, גלישה באינטרנט, גלישה קולית, צפייה בסרטים והאזנה למוסיקה והכל בחווית תלת מימד 360 מדהימה!!!
הגוגל קארדבורד מתחלק לשני תחומים: האחד הינו תחום פיתוח האפליקציות עבור הגוגל קארדבורד. התחום השני הינו יצירת משקפי מציאות מדומה ביצירה חופשית. מה הכוונה ? הכוונה היא שכל אדם יכול לבנות לעצמו את המשקפיים כראות עינו, על ידי מפרט באתר גוגל העולמי, באתר תמצאו את המידות, החלקים והמפרט הנדרש.
ישנן הרבה דוגמאות ברשת לגוגל קארדבורד שבנו אנשים. יש אנשים שבנו מתבנית ביצים, ברזל, פלסטיק, פחית, נייר, מקלות של ארטיק וכדומה... ובשילוב עם עדשות, מגנט, חתיכת רוכסן, וו, לולאה וגומייה יש לכם סוג של גוגל קארדבורד. גוגל קארדבורד מעניק סוג של חווית מציאות מדומה, ותצוגה סטריאוסקופית של 360 מעלות.

גוגל קארדבורד מאפשרות לאדם לראות את המציאות כמציאות נפרדת ובמימד מקביל שבו השמע והתמונה מציאותיות לא פחות מהמציאות עצמה. המשחקים מהממים ביופיים והמשחקים מגוונים.
הצפייה בתכנים כגון יוטיוב, הופכת לחוויה מטריפת חושים. הטיול בגוגל ארץ דומה לטיול בפארק, ניתן לבקר במקומות כגון: ארמון וורסאי בטיול מודרך, או לבקר בטוסקנה, ובלחיצת כפתור אחת להשקיף על כדור הארץ מלמעלה בספינת חלל.
נכון לרגע זה, יש מאות אפליקציות להורדה וזה קרה תוך חודשים ספורים בלבד.
אני זוכר שלפני מספר חודשים היו כמה אפליקציות ספורות בלבד, המפתחים הבינו את מה שמעריצי הטכנולוגיה הבינו מזמן, שאנו נמצאים בחוד החנית של מהפכה של ממש, ומה שנשאר זה רק לראות דו משמעי מה צופן לנו העתיד.