098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

מה ההבדל בין HoloLens,Meta 2 & Magic Leap?

מציאות רבודה (AR) זולגת לזרם המרכזי בעולם. הכל הודות באופן חלקי, ל-ARKit  ול-ARCore  שפרצו השנה. פרסומם הפך את הסמארטפונים העכשווים, בבעלותם של מיליוני משתמשי אפל ואנדרויד, למכשירים בעלי יכולות AR. בתוך מספר שבועות קצר, כמה מהאפליקציות המדוברות ביותר בחנות היישומים של אפל היו אפליקציות AR.
בזמן שישנם בוודאות כמה סיבות טובות בעבור AR נייד,  המציאות העתידית נמצאת ב-AR  שמתלבש על הראש. לצערנו, אנחנו לא נראה את זה קורה עד שמכשירי ה-AR  יסירו כ- 70% מהמסה הנוכחית שלהם. לכן בנקודה זאת, אנו נצטרך להמתין שיצרני החומרה וחוק מור, יעשו את העבודה שלהם ונמשיך ולסייע במיזעור הטכנולוגיה הדרושה ל- AR HDMs שישפיעו כמצופה. בינתיים יש לנו סוגים אחרים של ערכות AR  שמורכבות על הראש, ואולי אי אפשר להשתמש איתם כשאנחנו בחוץ, אבל הם מציעים חלק מהפונקציונאליות שמשתמשים רוצים. עם כל זאת, מאחר שרוב המכשירים האלה מטרגטים בעיקר מפתחי תוכנה (במאמץ לזרוע את אפליקציית AR למשתמשי קצה), למכשירים חסרה עדיין פיסה טובה מהתוכנה שתהפוך אותה לפופולרית למשתמשי מיינסטרים. אז אם אתה מאלה שמאמצים רעיונות מוקדם – אבל לא מפתחי תוכנה -  אנו עלולים להתבלבל מעט בבחירת מערכת ראש AR שתתאים לך.
אחרי שכל זה נלקח בחשבון, אנחנו ננתח את ההבדלים המשמעותיים בין רוב ערכות הראש המוכרות שיש בשוק: מייקרוסופט HoloLens, ה-Meta 2, וה-Magic Leap 2: בחירת היצרן
HoloLens
מייקרוסופט HoloLens, ללא ספק ערכת הראש למציאות רבודה ,בעלת הפרופיל הגבוה ביותר בשוק. הסטטוס הגבוה קשור כנראה למאמצי השיווק של מייקרוסופט, או שזה קשור לעובדה הפשוטה שאין בשוק עוד ערכה שמשתווה מבחינת סט המאפיינים (נקודה שחלק מהאנשים עלול להתווכח עליה). בלי קשר, מייקרוסופט לקחה צעד ענק לתוך העולם של מיחשוב מרחבי עם HoloLens, והיא מותירה לכולם נעליים גדולות להכנס אליהן.
בתור ערכה עצמאית שמתלבשת על הראש, ה- Hololens היא הערכה הראשונה בה המחשב מקרין תמונות שנראות מציאותיות. בעזרת אוסף של חיישנים ומצלמות, ה-HoloLens סורקת את המרחב מסביב למשתמש ללא הרף ומעדכנת רשת תלת מימדית של האזור מה שמכונה מפה מרחבית. 
המפה המרחבית מאפשרת ל-HoloLens לתקשר עם העולם בדרכים שלא נראו לפני. אובייקטים וירטואלים יכולים להתנגש  ברשת הזאת בצורה שנדמה שהאובייקט קפץ מהספה או משולחן העבודה של המשתמש.
יישום נוסף של המפה המרחבית הוא קליטה.לדוגמא, אם מיפיתם את הבית שלכם נכון, ואתם מקפיצים כדור וירטואלי מהקיר, הוא יכול להתגלגל ולהעלם לתוך המטבח, כמו במציאות (IRL). 
מקור הקלט העקרי עבור ה-HoloLens  הוא מחווה ושליטה קולית. בעוד שניתן להשתמש במספר התקני בלוטות' כמו מקלדות, עכבר ושלטים למשחקים בערכת הראש, ל-HoloLens יש ממשק שונה לחלוטין ממה שהורגלנו מעולם המסכים השטוחים.
על אף שבליבתו יש מערכת הפעלה Windows 10, ממשק המשתמש מאפשר לאייקונים שנראים כמו חלונות להיות ממוקמים בכל מקום מסביב למרחב התלת ממדי. אז כפי ששומרים את האייקון של המשחק של PlayerUnkown BattleGround  בפינה הימנית העליונה של שולחן עבודה טיפוסי, עם HoloLens לדוגמא, אפשר לשמור את האייקון של-Word מרחף מעל שולחן האוכל שלכם.
*אל תפספסו: משחק הרשת רב המשתתפים הראשון של HoloLens מאפשר לכם להלחם נגד משתתפים מכל העולם בעזרת מכוניות וירטואליות.
החומרה שמניעה את המכשיר כוללת 3 מעבדים: CPU  ו- GPU , שניהם מדווחים  כמעבדי אטום של אינטל, בנוסף  מעבד מותאם אשר תוכנן להתמודד עם קלט מערך החיישנים שנקרא HPU  (יחידת עיבוד הולוגרפית). ערכת הראש מכילה זכרון   RAM של GB2 ו-GB64 של אחסון.
תלונה נפוצה (למרות שאפשר לטעון שלא מוצדקת) הוא שדה הראיה (FOV) המוגבל של ה-HoloLens. בעוד שהקצוות במבט ראשון נראים חתוכים, לאחר שימוש ממושך בדרך כלל המשתמש יסתגל. אך בעוד שבעיית ה-FOV פוחתת, לאחר שימוש ממושך מרגישים את המשקל של ערכת הראש.
מעבר לטביעת הרגל המוגבלת של המכשיר בהקשר  מוחלט של דוחות מכירות, מיקרוסופט השיגה דבר אחד במהירות אופנתית: בנייתה המוצלחת של מערכת אקולוגית שנקראת Windows Mixed Reality. הגרסא המיוחדת של Windows 10 תוכננה לשלב בין חווית VR ל- AR עם Windows 10 כמערכת הפעלה. עם השחרור של-HoloLens מלפני שנתיים, אוסף של פתרונות תוכנה מהוקצעים עשו את דרכם לחנויות של Windows. בעוד שלמיקרוסופט יש יתרון על המתחרים כל עוד הטרנד הזה ממשיך, מעניין לראות מי יאמץ ומי לא יאמץ את הפלטפורמה הממוחשבת הזאת. 
Meta 2
Meta, חברה שממוקמת בעמק הסיליקון, הפציעה ב-2013 על גבי ההצלחה של הקמפיין של Kickstarter. אחרי שהשיקו את הגרסא הראשונה של המוצר שלהם בסוף שנת 2014, ולאחר שהשיגו מימון, החברה הכריזה על גרסת ההמשך לערכת הראש, ה-Meta 2, בפברואר 2016. בחודשים האחרונים (סוף 2017), מפתחים החלו לקבל את המוצר.
לא כמו מיקרוסופט HoloLens או ה- Magic Leap One : גרסת היוצר, ה-Meta 2  היא ערכת ראש עם תחנת עגינה. זה אומר שצריך חיבור למחשב בכדי שהערכה תעבוד והיא נועדה לשימוש יחד עם תחנת עגינה, בלי היכולת להסתובב עם הערכה בסביבת העולם האמיתי.עוצבה במיומנות סביב הרעיון של החלפת מסכים דו ממדיים, ה-Meta 2 מתחברת לתוך יציאת הוידאו במחשב, עם חיישני קלט ועיבוד תמונה שמטופלים על ידי מעבדי חיבור המחשב.
לאחר השוק הראשוני מגודל המכשיר כשמלבישים אותה על הראש (זה גדול), מייד שמים לב לשדה הראייה העצום שהוא כנראה פי שלושה גדול יותר מה- HoloLens. ויש משהו נחמד מאוד בתמונה. אך לפעמים זה גם כן כבוי.
לא לפספס:  שמנו ידייים על ערכת הראש ה-Meta 2
על ידי שימוש במערכת חצי עגולה גדולה  עם חיבור אופטי (מה שמסביר את הגודל העצום של המכשיר),, מסתבר שהוא מפיק תמונה נקייה יותר מה-  HoloLens יחד עם ה-FOV  הרחב. בגלל הנקודה האחרונה, , כשאני משתמש ב-Meta 2  עבורי אני מוצא את עצמי נאבק למצוא פוקוס ולקבע אותו.
כמו ה- HoloLens, ה- Meta 2 מציע אוסף של חיישנים ואת היכולת ליצור מפה של הסביבה שמאפשרת אינטראקציה עם העולם האמיתי. זה כולל שימוש במחוות לשליטה בתוכנת ה-AR .בנוסף קיימת ב- Meta 2 אופציה למחווה של תפוס והחזק ,מה שמאפשר למשתמש להזיז חפצים וירטואלים בסביבה טבעית. בכל אופן,הפונקציונאליות של התפיסה הראשונית היא חסרת עקביות.
יש טיעון תקף סביב הרעיון שהמכשיר קשור בחוט,לכן אי אפשר להשוות את ה-Meta 2  ל-HoloLens  או ל-Magic Leap. אבל באופן מסויים, קטגורית המוצר מותרת בשל מספר נמוך של מכשירים בשוק. בזמן שהשוק מתמלא, המכשירים האלה יוכנסו למשבצת  משלהם בתת קטגוריה. במילים אחרות,נכון לעכשיו כל עוד יש ערכות ראש אלקטרוניות, הן ישוו. 
Magic Leap
למרות שנופח ללא הרף מזה כמה שנים החברה החדשה ביותר שמציגה בפנינו ערכת ראש AR היא, Magic Leap, עם ה- Magic Lepa one:  :גרסת היוצר. ערכת הראש הזאת טרם פורסמה, אם כך, בנקודה הזאת, במובן מסויים יש רק יותר הייפ. על זה נאמר, יש  נפילה כללית בכל מה שידוע לנו על החומרה נכון להיום. כאן ניקח את מה שאנחנו יודעים בכל הקשור למה שיש ל- Magic Leap להציע בהשוואה ל- HoloLens ול-Meta 2 ונשים את ההשוואה בהקשר הנכון.
במובנים מסויימים, ה- Magic Leap One הוא הגשר בין ה-HoloLens  וה- Meta 2. ערכת הראש שמחוברת לחוט באופן שונה מה-Meta 2. כבל מחבר את ה- HMD למחשב קטן שמורכב על הירך אשר מטפל בנתונים העיקריים ועיבוד  גרפי.דבר זה יכול לכבות חלק מהצרכנים (למרות שהקונסנזוס בסביבת המשרדים של Next Reality , הוא שהנושא לא אמור להוות מטרד).
הבחירה של החברה, בין המוח המחובר לחוט של ה- Magic Leap One   ושדות האור עבור אופטיקת עיניים קרובות, ערכת ראש קטנה יותר מה- HoloLens ומה- Meta 2. כתוצאה מכך, המכשיר נראה מצויין. לעומת גודלם של המכשירים של המתחרים  ה- Magic Leap קרוב בגודלו לזוג משקפיים. למרות זאת עבור חלק מהמשתמשים הבררנים, סביר להניח שהמכשיר רחוק עדיין במונחים של עיצוב ויזואלי.
לא לפספס: מנכ"ל Magic lepap  מגלה יישום חזותי למוצר ימים לפני השקתו בנאום שנערך ב-Bonkers  מדע בדיוני.
יחד עם גודלו הקטן של המכשיר מגיע ויתור גדול: נגישות לכל. שלא כמו ה-HoloLens  וה- Meta 2, ה- Magic Leap One לא מתאים את עצמו ישירות לאנשים שלובשים עדשות מתקנות. בעוד שזה לא אפשרי שהיחידה תתאים לעדשות עם מרשם שהמשתמש זקוק,גם ה- HoloLens וגם ה- Meta 2 מותירות שימוש במשקפיים ישירות מהקופסא. זה נראה כמו עניין חשוב מאחר וכ-75% מהאוכלוסיה הבוגרת בארה"ב משתמשים בעדשות מתקנות.
עומק השדות,יישום נוסף שמגיע כתוצאה מההחלטה של Magic Leap להשתמש בשדות אור לאופטיקה,  משהו שחסר נואשות  ב-HoloLens  וב-Meta 2. היכולת לטשטש ולשים פוקוס על אובייקטים וירטואלים יאפשר נוכחות יתר בעולמנו כאשר משתמשים במכשיר.
באופן כללי, נראה שאוסף החיישנים של ה-Magic Leap One הוא בר השוואה ל-HoloLens. המנכ"ל של Magic Leap, רוני אבוביץ', אמר שערכת הראש-Magic Leap One מכילה מעבד עבור החיישנים אשר כולל למידת מוכנה.
בעתיד הקרוב, חיישנים עם מעקב עיניים יהיו עוד סוג בולט של חיישן שיגרום לשינוי משמעותי במלחמות ה-AR הבאות. היכולת לשלוט על המכשיר שלך עם העיניים יהווה שינוי גדול לאלו שהתעייפו מהשימוש במשך שעות בידיים וזרועות על מנת שיוכלו לשלוט בממשק ה-AR  בעזרת מחוות.
אך אנחנו נאלץ להמתין עד שנעבור את כל השלבים ל- 2018, השנה בה ה-Magic Leap One: גרסת היוצר תצא לאור. בנקודה הזאת, נעדכן את הפוסט. עד אז, שימו עין על Next Reality ואנחנו נעדכן אתכם מה חדש במחלקת המכשירים המתפתחת של –AR.


תורגם על ידי, לארי סינגול, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.