מציאות מדומה ישראל - מארק צוקרברג כנס מציאות מדומה
מצא

דעה: התמונה הזאת אומרת משהו מאוד רע על המציאות שלנו

מיליארדר עם כוח אדיר, צועד בגו זקוף עם חיוך של מנצח על הפנים, בזמן שהאנשים שבאו לשמוע את מוצא פיו נמצאים עם כיסוי עיניים, כאשר המכונות מזינות להם את המציאות הישר אל תוך המוח. אם זה היה קורה בסרט, היינו חושבים שזה לא אמין

לפני כשנתיים יצאה באנגליה מהדורה חדשה של ספר קלאסי שחגג 65 שנים. בהוצאה החדשה החליטו להדביק מדבקות שחורות על שם הספר והסופר. וכך, אם תיגשו למדף בספרייה לונדונית, לא תוכלו לדעת באיזה ספר מדובר, או מי כתב אותו – אלא אם תעזו לפתוח אותו ולהציץ פנימה. לא ברור אם מדובר בשיטת שיווק גאונית, או הומאז' לעלילה של הספר, ולעובדה שהוא נאסר לקריאה במשך השנים (ואף נשרף במקומות שונים בעולם). הספר הזה הוא "1984", הפנטזיה הדיסטופית המטרידה של ג'ורג' אורוול.

והנה, 32 שנים אחרי 1984, מארק צוקרברג מציב לנו מראה מול העיניים, בלי כוונה, ומראה לנו את המציאות הדיסטופית שאנחנו חיים בה. והתמונה הזאת חזקה מכל עמוד בספר, ויותר מכל פריים בסרט עלילתי. הסתכלו על התמונה הזאת. מיליארדר עם כוח אדיר, צועד בגו זקוף עם חיוך של מנצח על הפנים, בזמן שהאנשים שבאו לשמוע את מוצא פיו נמצאים עם כיסוי עיניים, כאשר המכונות מזינות להם את המציאות הישר אל תוך המוח. עוד רגע הוא יעמוד על הבמה – יהודי ג'ינג'י שמוצג על מסכי ענק – ויזכה למחיאות כפיים סוערות. בהמשך הערב הוא יעלה את התמונות מהאירוע לרשת החברתית בה נמצאים כולם, וכולם רואים בדיוק את מה שהוא ירצה – ועשרות אלפי מאמינים ישתחוו בפניו – או לפחות יעשו לו לייק.
הכתבה נלקחה מאתר www.walla.co.il וכל הזכויות שלהם!