098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
מזל"ט ה- FPV החדש של DJI נבדק בשטח במציאות מדומה לתוך העולם האמיתי
ישנן אפשרויות רבות להטיס מזל"ט כשאתם משתמשים במשקפי מציאות מדומה או משקפי מציאות רבודה. על ידי שילוב של משקפי מצאות מדומה עם תוסף קישור וידאו במהירות גבוהה, DJI גישרו על בעיות ההפרעה בשידור חי, פיתרון משולב לחלוטין עם מזל"ט המסוגל לבצע ביצועים שללא משקפי מציאות מדומה לא היו מתאפשרים. עלויות: (החבילה המשולבת תעלה לכם 1,299 דולר, ערכת Fly More Kit 299 דולר, בקרי התנועה 199 דולר) התמזל מזלינו ויצא לנו גם לנסות את הרחפן החדש והתוכנה של DJI FPV במשך מספר שבועות ואלו ממצאינו.

ה- DJI FPV הוא תחנת כוח מבחינת ביצועים. המזל"ט יכול להגיע למהירויות של עד 87 קמ"ש במצב ידני מלא, על פי החברה הרחפן יכול לשוט באוויר במשך שישים דקות. זה בערך כמו הטסלה המהירה ביותר במצב המהיר ביותר שלה.

מה שבטוח, המזל"ט מתחיל במצב "רגיל" ומגיב לפקדים באופן זהה למעשה לכל מזל"ט אחר של DJI יש מערכות זיהוי מכשולים הפונה קדימה במצב רגיל. יש גם מצב "ספורט", המבטל איתור מכשולים ופועל כגשר בין רגיל וידני.

DJI השקיעה מאמצים רבים בקישוריות הווידיאו של המזל"ט. יש כפתור עצירת חירום, אשר שימושי לאחר השימוש במצבים המתקדמים. ה- FPV מתחבר למזל"ט באמצעות מערכת ה-DJI ויכול להגיע לטווח של עד 10 ק"מ ל- FPV יש גם מקלט ADS-B, כך שאם יש מטוס בקרבת מקום, תקבלו התראה במשקפי המציאות מדומה.

על אף שחבילת הסוללה גדולה, זמן הטיסה של המזל"ט עד 20 דקות הוא מעט פחות מזה של דגמים דומים ופחות חזקים בגלל מאפייני הביצועים הגבוהים שלו. המזל"ט שולח את המידע למשקפי המציאות מדומה. הרזולוציה נמוכה יותר מאשר במשקפי מציאות מדומה הפשוטות, מה שהופך את קריאת הסמלים על המסך לקשה מעט יותר, אך לא בלתי אפשרית. זה נהדר לראות שניתן לכוון את ה- IPD. עם זאת, מכיוון שאין שינוי במיקוד, יהיה עליכם לוודא שהמשקפיים שלכם נכנסים למשקפי המציאות מדומה במידה ואתם צריכים לראות טוב. שלי, למרבה המזל, כן.


כיצד להגדיר את DJI FPV למציאות מדומה

כל מי שהטיס מל"ט DJI בעבר מכיר את התהליך, מתחברים לאפליקציית DJI Fly (לא אפליקציית Go המשמשת את משפחת Mavic). משקפי המציאות מדומה (שמופעלות על ידי סוללה חיצונית המחוברת באמצעות כבל), השלט (שאינו זקוק לחיבור פיזי לשום דבר), והמזל"ט עצמו כלולים במקרה זה. אז הדיבורית האישית התחברה לטלפון שלך, Go Fly נבחרה (בהנחה שכל החלקים מצאו), והפעלנו את משקפי המציאות מדומה.

סוללת כבלים, הטלפון והשלט, כמובן. אז זה קצת יותר מסובך מלטוס עם שלט - במיוחד ברגע שמרכיבים את משקפי המציאות מדומה. לדוגמא, כאשר שמתי את הטלפון בכיס ושמתי את משקפי המציאות מדומה, העברתי בטעות את אפליקציית DJI Fly למצב הפעלה, אז הייתי צריך ללהטט בבת אחת כדי להחזיר אותה למצב Fly. מכיוון שתזדקקו לאדם שני שיפקח על מזל"ט בזמן שאתה טס, הם יכולים גם לעזור בניהול המכשירים.

ה- DJI FPV בנוי מחלקים כמו לגו, המהווה שיפור משמעותי ביחס לדגמי DJI הקודמים. ניתן לפרק אותו ולהחליף רכיבים בודדים במפתח המשושה שסופק. הבעלים ירכשו חלקי חילוף ישירות מ- DJI. זה חשוב במיוחד אם אתם מתכננים לתחרות מזל"טים או להשתמש באופן מלא ביכולות הביצועיות הגבוהות של הרחפן.


הטסת מזל"ט FPV של DJI מציאות מדומה

אם מעולם לא הטסתם מזל"ט FPV, תוכלו להוריד סימולטור טיסה מבוסס מציאות מדומה וכך תוכלו ללמוד, אני ממליץ על סימולטור הטיסה החדש של מיקרוסופט. ההטסה מתבצעת בעולם האמיתי ואתם טסים במציאות מדומה. אלא אם כן אתם רוצים לחכות בתור לאחד ממזל"טים החד-פעמיים החדשים, זה יכול להיות הכי קרוב שתגיעו לטיסה אישית. זה מאוד כיף, וקצת מוזר, לפחות במקרה שלי. אני מתרשם עוד יותר מרוכבי מזל"ט מקצועיים עכשיו שניסיתי כמה תמרונים פשוטים במצב בגוף ראשון. לפני המעבר למצבים המתקדמים יותר של המזל"ט, DJI ממליצים להטיס את הסימולטור החינמי שלהם לפני השימוש במציאות. אם אתם משועממים מהאפשרויות הנוכחיות שלכם בהטסת מזל"ט, זו דרך נהדרת לנסות משהו חדש.

הערות אזהרה לטייסי FPV בפעם הראשונה במציאות מדומה
יש כמה אזהרות שמגיעות עם הטסת מזל"ט FPV אם אתם עדיין לא מכירים. הראשון הוא שנדרשת מבחינה חוקית לשמור על המזל"ט שלכם כמו למשל בארה"ב ובמדינות רבות אחרות.

זה אומר שצריך אדם שני כשאתם מטיסים מזל"ט FPV. עכשיו, אני לא בטוח עד כמה אותו אדם יעקוב אחר מזל"ט שלכם אם תאיצו את הרחפן ליותר מ -80 קמ"ש, אבל ככל הנראה טיסה עם ביצועים גבוהים נעשית בנסיבות מיוחדות כמו מקומות מירוץ או מזל"טים שאושרו מראש.

שנית, אם אתם סובלים ממחלת תנועה מהמשקפי מציאות מדומה, הטסת מזל"ט FPV במציאות מדומה עלולה להיות בעייתית עבורך. אני לא בטוח אם הבעיה היא זמן השהיה (מעל 25ms, הרבה מחוץ לחלון הקסם במציאות מדומה של פחות מ- 15 ms) או העובדה שאתם בעצם עסוקים בראש איך מטיסים במציאות מדומה ובאפליקצייה בייחד. ככל הנראה שילוב בין השניים. 


המציאות המדומה של DJI FPV עדיין בפיתוח.
בתקופה שלפני שחרור הגרסה הרישמית השתמשנו ביישום בטא שהיה מוגבל למדי. למרות שלרחפן יש חריץ לכרטיס מיקרו SD, אין כרגע יכולת להקליט את תצוגת משקפי המציאות מדומה בוידאו. כתוצאה מכך, לא אוכל להראות לכם מה ראיתי תוך כדי טיסה. כמובן, שיש את האפשרות להקליט ישירות על המזל"ט, כך שתוכלו להראות לחברים את כישורי הטיסה המדהימים שלכם או הקריסות שלכם.

בנוסף, DJI חשפה בקר תנועה מגניב חדש ל- DJI FPV. זה בעצם בקר תלת מימדי שמאפשר למזל"ט לנוע כמו היד שלנו. DJI מתרגשת במיוחד מכיוון שהבקר החדש יפתח הזדמנויות לטייסי FPV חדשים שלא נוח להם עם ההטסה המסורתית עם שני מקלות. בקר התנועה החדש במציאות מדומה לרחפנים שלי לא הגיע בזמן לכתיבת הכתבה כך שאנחנו יכולים רק לנחש כמה זה נפלא.

האם DJI FPV הוא מזל"ט החלומות שלכם?
אם תמיד רציתם לנסות לטוס ב- FPV ולא היה לכם את הכסף, ה- DJI FPV במציאות מדומה הוא מקום נהדר להתחיל בו. (טיסת FPV פופולרית מאוד בקרב תלמידי תיכון, אך תקציבם בדרך כלל קטן בהרבה מחברות וארגונים, ולכן הם בונים בעצמם.) מזל"ט DJI FPV, מה יש בחבילה: שלט רחוק LCD, משקפי FPV V2, כבלים, מטענים, סוללות כלול במחיר של $1,299. ניתן גם לרכוש שתי סוללות נוספות ומעמד טעינה תמורת 299 דולר נוספים. עוד 199 דולר יקנו לכם את בקר התנועה החדש. בהתבסס על ניסיוני הקודם, אני ממליץ בחום לרכוש את הביטוח DJI Refresh.

לרכישה באמזון

לרכישה באיביי

האם יש לכם סיפור מגניב של מציאות מדומה? ספרו לנו על כך:
שלחו לי אימייל: caesaramit@gmail.com


כותב המאמר מומחה למציאות מדומה, מציאות רבודה ובינה מלאכותית, עמית קיסר, מציאות מדומה ישראל 2013.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.

אולי גם יעניין אתכם: 
 
כל האביזרים לחוויה מושלמת באוקולוס קווסט 2 שלכם