האפשרות לשחק במשחקי אקס בוקס ONE במסך ענק של מציאות מדומה, אשר יקר מאוד ורובנו לא יכולים להרשות לעצמנו, זה רעיון מעניין ופרקטי, אך כמובן החוויה אינה אותה חוויה כפי שמרגישים כאשר חובשים משקפי מציאות מדומה. למי שמחפש את חוויה המציאות המדומה ה"אמיתית", המסך אינו יתאים תמיד ולכן מיותר לדעתי, לכן שווה לחכות ולראות את project scorpio כשיצא.
לאלו שרוצים לנסות את החוויה, יכולים להוריד אפליקציה חדשה מחנות הבית של אוקולוס. המערכת מציעה מספר אפשרויות לחוות משחקים שונים וכן עמדות מתכווננות.
אף על פי כן, ככל שהפיצ'ר החדש מבית מיקרוסופט ייראה כגימיק לקהילת חובבי ה- VR, חברת מיקרוסופט עדיין מצליחה לספק את המחוייבות שלה ללקוחותיה והפיצ'ר רק מהווה קפיצת דרך משמעותית וחדה לתחום ה- VR בדרך אל המשקפים החדשים שלהם וקונסולת המשחקים 'project scorpio', אשר יושקו בשנה הבאה.

 
סופרהוט משחק שיכניס אותך למטריקס
גוגל ארץ מעולם לא היה אמיתי יותר
סוף סוף יש גם לאוקולוס שלטים 
אולי גם יעניין אותכם:

המחזיקים באקס בוקס ONE, יוכלו כעת לשחק בטכנולוגיית ה- VR דרך מחשב ה- PC.    ב- project scorpio

חברת מיקרוסופט החלה להשיק את ההבטחה הגדולה שלהם בתחום הקונסולה של ה-XBOX ONE, היכולת להזרים משחקים בצורת VR דרך משקפי מציאות מדומה אשר מחוברות למחשב עד להשקת הקונסולה והמשקף מציאות מדומה שלהם שעונה לשם project scorpio

מיקרוסופט כבר עושה צעדים משמעותיים כדי לחזק את עמדתה בטכנולוגיות immersive. החברה כבר יצאה בכמה הכרזות בנוגע לשיתופי פעולה לגבי ווינדוס 10 עם חברת VALVE ומתכננת בנוסף אפשרות למפתחים חיצוניים להיכנס ולהציע את פיתוחיהם.
מה שיותר מרגש, זה שמיקרוסופט הודיעה כי קונסולת המשחקים הבאה שלהם, שם קוד 'project scorpio', תיוצר עם תוכנה אשר תאפשר אפשרות למשחקי רשת של מציאות מדומה ברמה גבוהה מאוד ותושק בשנת 2017.

'project scorpio', הוא כמובן התשובה של מיקרוסופט לקונסולה החדשה של סוני 'MID CYCLE' אשר מתאימה לסוני 4 פרו, ומבטיחה גרסה חזקה יותר מקודמה ומספקת משקפי מציאות מדומה ובהם משחקים באיכות קרובה ביותר ל 4K וHDR  כפי שהובטח.
בינתיים, החברה הבטיחה וקיימה והיא נותנת את האפשרות לשחק במשחקים של האקס בוקס ONE בסטרימינג למחשב דרך משקפי מציאות מדומה. ההכרזה על המוצר החדש יצאה באירוע ההשקה של האוקולוס ריפט, כחלק משיתוף הפעולה בין שתי החברות כך שניתן יהיה לשחק את משחקי האקס בוקס ONE דרך כל משקפי האוקולוס ריפט. במעמד ההשקה, שתי החברות אפשרו למשתתפים לשחק במשקפי מציאות מדומה ולצפות במסך מציאות מדומה ענק וחדשני. חשוב להבהיר כי האפשרות לשחק במשחקי המציאות מדומה במשחקים כגון FORZA MOTORSPORT, יהיו אפשריות רק למחזיקי אוקולוס ריפט וכמובן, אקס בוקס ONE.