098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
נכתב על ידי עמית קיסר

חברת HTC הפתיעה שהכריזה באופן רשמי על ה-Vive Flow VR, משקפי מציאות מדומה חדשים לשוק הביתי. מדובר במשקפיים קלים יותר מהדגמים הקודמים של החברה, המשקפיים החדשים שוקלים רק 189 גרם לעומת 500 גרם ששוקולות האוקולוס קווסט 2 של החברה המתחרה אוקולוס שבבעלות פייסבוק.

Vive Flow VR משלב שני מסכים ברזולוציה של 1.6K כל אחד, וקצב רענון של 75 הרץ. שדה הראייה עומד על 100 מעלות. ומערכת השבבים XR1 של קוואלקום (Qualcomm). הן מגיעות עם 64 ג׳יגה-בייט אחסון לאפליקציות ומשחקים ולא ניתן להגדיל את הנפח נכון לרגע זה.

מה שמעניין זה שחברת HTC החליטה למכור במחיר את המשקפיים ללא השלט היעודי ובמקום זאת אתם תהיו צריכים להוריד את האפליקציה של המשקף החדש לסמארטפון שלכם.
משקפי Vive Flow מסוגלים לזהות תנועות במרחב באמצעות צמד מצלמות בדומה למשקפי האוקולוס קווסט 2 ובהמשך מבטיחים בחברה שהמשקפי Vive Flowיתמכו גם בזיהוי ידיים אצבעות ועיניים אם כי לא מייד בעת ההשקה.
מחיר ה-Vive Flow VR עומד על 499 דולרים, לא כולל ערכת הסוללות שתעלה 79 דולרים נוספים ומספקת כחמש שעות שימוש (באופן עקרוני ניתן לרכוש כל סוללה חיצונית בקיבולת של 10,000 מיליאמפר/שעה ומעלה, ולא חייבים להשתמש בזו של HTC). ההזמנות המוקדמות בארה״ב כבר נפתחו, והמוצר יגיע למדפים בנובמבר.

לסיכום:

תאריך שחרור HTC Vive Flow
Vive Flow VR יגיע למדפים בנובמבר

מחיר HTC Vive Flow
499 $ 

תכונות ומפרט HTC Vive Flow
HTC Vive Flow מופעל על ידי מעבד ה- Qualcomm XR1 מהדור האחרון. ה- Oculus Quest 2 משתמש במעבד ה- Qualcomm XR2 בהשוואה. מדובר בחסרון משמעותי במשקפי מציאות מדומה חדשות אך בהתחשב בכך שמשקפי המציאות המדומה החדשות של VIVE אינן מיועדת למשחקים לא נראה שתהיה בעיהאבל עדיין זה מעלה את השאלה למה המחיר היקר ? 
בהשוואה למשקפי המציאות מדומה של פייסבוק ה- Oculus Quest 2 ששוקלות 532 גרם המשקל של משקפי ה-  Vive Flow הוא רק 189 גרם. 

באשר למסכים במשקפיים החדשים  HTC Vive Flow מתהדרות ברזולוציה של 1.6K לכל עין והמסך מתרענן ב 75 fps, וזה בסדר לצריכת תוכן. ל- Vive Flow יש גם שדה ראייה של 100 מעלות.

ה- Vive Flow מצויד באופטיקה "פנקייק", דקה יותר מאשר עדשות המציאות מדומה הסטנדרטיות. עדשות הדיופטר המתכווננות של Vive Flow יכולות לאפשר למשתמשים לתקן את הראייה בתוך המשקפיים בקלות, תוך ויתור על הצורך במשקפיים.

למשקפי ה- Vive Flow עדשות חיצוניות ענקיות שנראות כמו עיני זבוב ומותקנות בהן שני מצלמות מעקב מרחבי ומאוורר על מנת לנדף אוויר חם החוצה. 

לגבי חיי הסוללה, אין. באופן מוזר, ל- Vive Flow אין סוללה על ובמקום זאת יש להפעיל את המשקפיים באמצעות טלפון אנדרואיד או מקור כוח חיצוני, מה שאומר ש- Vive Flow מבחינה טכנית שלא מדובר במשקפי מציאות מדומה עצמאיות לחלוטין.

הדעה שלנו
כפי שכבר אמרנו בכתבה מכיוון שמשקפי ה- Vive Flow אינם מכשיר גיימינג, הם לא כוללת בקרים ומדובר בקונספט מחודש למשהו שהכרנו בעבר בדומה למשקפי מציאות מדומה מקרטון לסמארטפונים , אומנם מדובר במשקפיים קלים וקומפקטים אבל חברת LG ניסתה את זה בעבר וכשלה כישלון חרוץ.

האם תרצו לשלם 500 $ עבור משקפי מציאות מדומה שיכולות לשמש רק לתקשורת ומדיטציה ? ואולי בכלל צריך להשוות את  Vive Flow למשקפיים החכמות של פייסבוק וריי בנד ולא לאוקולוס קווסט 2 ? נשמח לתגובות שלכם :)

נושאים נוספים שיעניינו אתם:
1. משקפי מציאות מדומה מסקנות לשנת 2021
2. קבלו את המקור הקליני בחינם למציאות מדומה
3. מה זה מציאות מורחבת XR?
4. אם פוגשת את ביתה שנפטרה במחשבות המומחה
5. איך לומדים שפות וכישורים חדשים במציאות מדומה?
6. ספרים שאתם חייבים לקרוא על מציאות מדומה
7. 20 משחקי מציאות מדומה לשנת 2021
8. איך עמית קיסר רואה את העתיד הקרוב במציאות מדומה עבודה?
9. HTC משיקה משקפי AR ראשונות​​​​​​​
10. כיצד מציאות מדומה מגדירה מחדש אימון מיומנויות רכות


חזרה לעמוד החדשות הראשי​


רוצים לקבל את כל החדשות ולהיות מעודכנים הירשמו עכשיו לניוזלאטר שלנו: