098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

עדיין יש הרבה אנשים בציבור שלא יודעים מה זה מציאות מדומה או שממעיטים בערכה. כל זה קורה בגלל שמדובר בטכנולוגיה שניתן להבין רק שרואים אותה וחשים אותה, ולהרבה אנשים אין את הצורך או את התקציב בכדי לקנות את  הקונסולות של השחקנים הגדולים בשוק. ולכן הם חייבים להסתפק בפתרונות יותר זולים כגון: קארדבורד או ה- gear vr שנותנים חוויה פחות עמוקה של מציאות מדומה מזו שניתן למצוא אצל אוקולוס או  VIVE htc.
אז האם  vr playstation הולכים לשנות את כל זה?

כותב המאמר: רועי אלבז, ועדכון: לארי סינגול - מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל 2013.
 
 

אז במידה ולא הכרתם, הכירו את ה- playstation VR, התוסף לקונסולה המאוד פופולארית playstation 4 שאמור להביא מציאות מדומה ראויה לשמה באיכות קונסולה במחירים זולים יותר שיתאימו לקהל הרחב עם כמה שפחות התפשרויות על איכות.
המחיר של המשקף הוא רק 300 דולר בארצות הברית וכ- 2000 שקלים בישראל ובמהותו יש לו הרבה מאפיינים שעושים אותו הרבה יותר מושך להרבה אנשים.

אז בואו נתחיל ביתרון הברור, והוא, שבשביל להשתמש ב- playstation vr אתם לא צריכים מחשב יקר ועוצמתי אלא playstation 4 בלבד, הקונוסלה הפופאלרית ביותר של הדור הנוכחי שאני מניח שלהרבה מכם כבר יש אחת בבית, וגם יהיה זול יותר מאשר לקנות מחשב שיהיה יכול להריץ מציאות מדומה.
חוץ מזה ל- playstation vr יש יתרון די חשוב שהוא התמיכה של סוני וכל חברות הבת שלה, כבר עכשיו בחודשיו הראשונים למשקף יש מגוון של משחקים מרשימים שכבר יצאו או שנמצאים בדרך (אני מחכה במיוחד למשחק VR residnt evil החדש שנראה שחוזר למקורות האימה של הסדרה)  שיהיו אקסקלוסיבים לקונסולה ולא ימצאו את דרכם למחשב כנראה אי פעם.

וזה פחות או יותר היתרונות.. הם לא רבים, אבל מה שכן זה מאוד ברור שהם משמעותיים, ושבפועל הם יכולים להיות שינוי מרכזי עבור הרבה צרכנים.
אבל כמו כל מוצר יש ל- playstation vr כמה חסרונות ולצערי הראשון גם נובע מאחד היתרונות והוא שאולי המחיר הזול של ה- playstation vr רק מטעה, על מנת להשתמש ב- playstation vr צריך את מצלמת ה- playstation eye ולמשחקים מסוימים, את שלטי ה- playstation move (שהם כולם אקססוריז ישנים של ה- playstation 3 שלא נוצרו או הותאמו בשום צורה למציאות מדומה) מה שיכול להעלות את המחיר של 400 דולר בצורה משמעותית, למזלנו סוני כן מוכרים באנדל עם שלושת האביזרים והוא מעלה את המחיר הכולל ל-550 דולר (עדיין 50 דולר פחות מהאוקולוס, אבל עלייה משמעותית בכל מקרה).
ואם כבר דיברנו על האקססוריז, והצורה שבה הם לא מותאמים, זה מביא מספר בעיות..
ראשית ה- playstation eye לא יכולה לעקוב אחרי ה- playstation vr במהירות מספיק טובה ברוב המצבים, מה שיכול לגרום לתחושה של סחרורת ובחילות שאפשר לשייך למשקפיים אחרות בעלות קצב רענון נמוך כמו הקארדבורד. יש לזה פתרון די פשוט, שהוא לכבות את כל האורות כדי שיהיה אפשר לראות את האורות כמה שיותר, אבל זה לא מושלם לכולם.
ובנוגע לשלטי ה- playstation move, למרות שאין בהם ממש בעיה, הם הרבה פחות נוחים, ומציעים הרבה פחות חופש משלטים אחרים של מציאות מדומה ויכולים להציע תחושה הרבה פחות אימרסיבית.
עוד משהו שעלול להיות בעיה גדולה עבור שחקנים מסוימים, הוא שבניגוד לאוקולוס ו- VIVE htc, שמציעים שני מסכים ברזולוציה של 2160x1200, ה- playstation vr מציע רק מסך מפוצל אחד של 1920x1080. למרות שרוב האנשים אומרים שהחוויה עדיין נהדרת, בהשוואה זה יהיה ברור שאין ל- playstation vr ממש איפה להתחרות בהתחשב בקרבה של המסכים לעיניים של השחקנים.
והדבר האחרון שיש לי להגיד, זה שקונסולת ה- ps4 קצת מיושנת למשקפי מציאות מדומה ולכן זה לא זורם ממש חלק. על מנת להגיע למקסימום נצטרך לרכוש את האח הגדול והחדש שלה ה- playstation 4 pro. למרות שהמשחקים הראשונים שיצאו ל- playstation vr יצאו זמן קצר לפני יציאת ה- Playstation 4 pro ולכן הותאמו לעבוד על שני המכשירים (עם שינוים גרפים מסוימים ל- pro, שלא היו אפשריים על הקונסולה המקורית) ככל שהזמן יעבור, ה-playstation vr יהיה יותר פופולארי, ויצאו עליו יותר משחקים מלאים ושלמים, ה-playstation 4 שהייתה יחסית חלשה עוד בהשקה שלה תתחיל לצלוע מאחור, מה שממשיך ומעלה את המחיר של ה- playstation vr, אולי בכלל עדיף כבר במקום 3000 שקל על playstation 4 pro עדיף לכם להוציא עוד קצת כסף,  על מחשב, שיוכל להריץ את המציאות המדומה על המחשב האישי. וההפרשים הולכים וקטנים, וזה מה שגורם לי לחשוב שה-playstation vr הוא פחות רלוונטי  עבור אנשים מסוימים, והמוצר נראה טיפה חסר תועלת עבורי. (דעה אישית שלי, רועי אלבז, מציאות מדומה ישראל).

לסיכום, ה- playstation vr, הוא גישה טיפה שונה ממשקפי מציאת מדומה אחרות, וזה הופך אותו למוצר די מעניין, בין אם אתם אוהבים את היתרונות שלו או נרתעים מהחסרונות שלו, אין ספק שהוא עומד לעשות שינוי די גדול מבחינת הידע בציבור על מציאות מדומה כמו שה-gear vr עשה, והוא בהחלט ישנה דברים.
ואם אתם רוצים לדעת בדיוק עד כמה ה- playstation vr יכול להיות אימרסיבי, למרות תגית המחיר היחסית קטנה, תראו את הסרטון למעלה בדקה 3:39 ותזכרו, שזה עוד היה רק גרסת מפתחים.

כל העדכונים על משקפי המציאות מדומה החדשים של סוני SONY VR 2

כאשר מחזורי החיים PS4 ו- PS4 Pro מגיעים לסיומם באופן רשמי, וסוני מאשרים את תאריך השחרור של PS5 להיות 12 בנובמבר בארצות הברית ובמדינות נבחרות אחרות (וב -19 בנובמבר בכל מקום אחר), אנחנו לא יכולים שלא לתהות מה יש לסוני בחנות כיורש לפלייסטיישן VR. יכול להיות שזה PSVR 2? אילו תכונות הוא יכלול? ואילו משחקים נוכל לשחק בו?

סוני שחררה טכנית אוזניית PSVR שנייה עוד בשנת 2017: CUH-ZVR2 הוסיף HDR לעבור, אוזניות משולבות וכבל חיבור קטן יותר. אבל ה- PSVR 2.0 האמיתי יכול לכלול זינוק גדול בהרבה במפרט שיינצל את החומרה מהדור הבא של PS5 - הגברת הרזולוציה, איכות הפיקסלים וקצב הרענון.

השאלה העיקרית היא, האם הפלייסטיישן VR 2 פשוט ישפר את הוויזואליות של קודמו, או שהוא יוסיף תכונות כמו מעקב מבפנים או אפילו יעבור אלחוטי כדי להתחרות בטכנולוגיות הפרימיום שנמצאות בטווחים מ- Oculus (כמו Oculus Quest) ו- HTC?

יש לנו את השמועות האחרונות ומידע על גורמים בתעשייה על איך יכול להראות פלייסטיישן VR 2, תאריך השחרור האפשרי שלו, למה הוא יכול להיות מסוגל ועוד.

תגיע לעניין
מה זה? הגרסה הבאה של פלייסטיישן VR
מתי זה בחוץ? פוטנציאל 2022 ואילך
כמה זה יעלה? TBC - כנראה סביב מחיר ההשקה של PSVR 499 דולר
תאריך שחרור PSVR 2
כמעט בטוח ש- PSVR 2 יעבוד אך ורק עם פלייסטיישן 5 שיושק בנובמבר 2020. שום אוזניות חדשות לא נכללו בשקט בתיבה PS5, כך שזה בהחלט לא נראה את PSVR 2 עד סוף 2020 בשעה מוקדם מאוד (סביר יותר) לפחות 2021.

למעשה, ייתכן שנצטרך לחכות זמן רב עוד יותר עד שסוני תנסה שוב במציאות מדומה. מנכ"ל סוני אינטראקטיב בידור ג'ים ראיין אמר כי בעוד שפלייסטיישן עדיין מאמינה ב- VR, ייתכן שלא נראה אוזניות PSVR 2 במשך כמה שנים. "האם זה יהיה השנה? לא. זה יהיה בשנה הבאה? לא. אבל האם זה יבוא בשלב כלשהו? אנחנו מאמינים בזה," אמר ריאן.

אם סוני מקצה בעיקר את כוח האדם שלה לייצור PS5 (שנראה ככל הנראה בהתחשב בביקוש), אז ה- PSVR 2 עשוי להשיק הרבה יותר מאוחר מתאריך השחרור של הקונסולה - אולי אפילו שנים אחר כך. פלייסטיישן VR הושק שלוש שנים אחרי PS4, אחרי הכל. אך ההצלחה היחסית של PSVR פירושה שסוני ככל הנראה בוחנת את הפוטנציאל של אוזניות רעננות מהדור הבא.

בראיון ל"אנשי המשחקים של הוושינגטון פוסט ", Launcher, מנכ"ל פלייסטיישן, ג'ים ראיין, אמר כי בעוד" פלייסטיישן מאמינה ב- VR ", אנו נמצאים" יותר מכמה דקות מעתיד ה- VR ", והוא אינו חושב ש- VR להיות "מרכיב משמעותי בבידור אינטראקטיבי" עד אחרי 2021.

ראיין מעוניין להדגיש כי פלייסטיישן "מרוצה מאוד מכל הניסיון שצברנו עם פלייסטיישן VR" וכי היא מצפה "לראות לאן זה לוקח אותנו בעתיד." אז PSVR 2 לא יורד מהשולחן אבל דבריו מצביעים על כך שאנחנו עדיין רחוקים מלראות כל סוג של יורש לאוזניות PSVR המקוריות, ככל הנראה 2022 לכל היותר.

ג'ים ראיין אומר כי VR עדיין לא מוכח אך מסקרן

מנכ"ל פלייסטיישן, ג'ים ראיין, אמר (באמצעות UploadVR) כי VR הוא עדיין "מרחב לא מוכח" (אפילו כמה שנים במחזור החיים של PSVR), אך החברה עדיין "ממש מסוקרנת" לאן היא תגיע.

למרות שזה לא אישור של יורש לאוזניות PSVR, זה מראה עניין מתמשך מצד פלייסטיישן ב- VR לקונסולות שלה. ההסתכלות של ריאן על הטכנולוגיה נראית אופטימית כשהוסיף: "אני חושב שההבחנה בין חוויית משחק לבין חוויה שאינה משחקת שעד כה הייתה ממש ברורה, ממש בינארית ... אני חושב שהשורות האלה יתחילו להיטשטש יהיו לך חוויות VR עם סוג מסוים של מגע קל של אינטראקטיביות, אך עדיין מבחינה טכנית עשויים להיות משחקים. חלק מאלה יכולים להיות חוויות הבידור הטובות ביותר שתוכלו לחוות אי פעם, אבל הן יהיו פשוטות מאוד ליהנות. "

VR מקבל אזכור בחדר המשחקים של אסטרו

פלייסטיישן הייתה שקטה למדי בחזית ה- VR, מה עם השקת ה- PS5. עם זאת, התייחסות קטנה ל- PSVR בכותר ההשקה PS5 של חדר המשחקים של אסטרו מראה שהיא לא נשכחה לחלוטין.

הייתה לנו ההזדמנות ללכת על הידיים עם ה- PS5 ו- Playroom של אסטרו המהווה פלטפורמה המשתמשת במקומות אקזוטיים כדי להסתיר חפצים מקטלוג החומרה של פלייסטיישן. במהלך המשחק שלנו מצאנו בקר Aim של פלייסטיישן מוסתר בגדת השלג ברמה אחת. זו הנהון קטן, אך מנחם עבור אוהדי VR.

חשוב מכך לעתיד ה- VR, אם כי, הרושם הראשוני שלנו מ- PS5 הוא שמדובר בקונסולה חזקה באמת, המציעה קצב פריימים "סלעי" ו"חלק חמאה ". קפיצה בכוח זו מבשרת טובות לעתיד ה- VR ואנחנו יכולים רק לקוות שסוני תשתמש בחומרה מהדור הבא שלה כדי לתמוך יום אחד באוזניות VR משופרות חדשות עם משחק חלק ואיכותי יותר.

הפעלה מרחוק אלחוטית?
אוקולוס קווסט 2 המשקף הכי חם בעולם


אולי גם יעניין אותכם:

 
כתבות נוספות: