לא סתם מוכרים, מומחים. התקשרו עכשיו 09-8320333
חפש

משחקים של שחקן יחיד יכולים להיות חווית מציאות מדומה מרתקת בפני עצמה, אבל כאשר המשימה מסתיימת וכל האויבים חוסלו, אתה צריך לדעת שכאשר אתה לוחץ על הכפתור של "מספר שחקנים", המפתחים של המשחקים פיתחו את המשחק עם מספר השחקנים הגבוה ביותר האפשרי, כדי להבטיח חוויה בריאה וחיובית המבוססת על מספר שחקנים. במאמר זה נדון במשחקים שיאפשרו לכם לשחק יחד - דרך Oculus Rift ו- HTC Vive ולעתים גם PlayStation VR.

 

כל משחקי המציאות המדומה שמבוססים על מספר שחקנים, גם אם כוללים את שלושת החברות הגדולות, הם עדיין קהילה קטנה יחסית בהשוואה למרחב הווירטואלי של משחקי מחשב. לכן בזמן שמשחקי שחקנים מרובים לא מציפים את השוק כמו שאנחנו רגילים בתחום של המסך השטוח, עדיין אפשר למצוא קבוצה של אנשים, שנאבקים ומתאמצים כדי למלא את הצורך במשחקים אלה. נעבור על המשחקים הטובים ביותר של Rift, Vive ו- PSVR. בהמשך, אחרי רשימת חמשת המובילים, תוכלו לראות הסבר מפורט יותר עם פרטים על PSVR (רמז: אין הרבה…)

חמשת המשחקים רבי המשתתפים המובילים של PSVR, Vive, Rift

המשחקים מרובי השחקנים הטובים ביותר

 

5 - המשחק של Arizona Sunshine על ידי Rift ו- Vive ובשחקן יחיד ב- PSVR:

המשחק Arizona Sunshine הוא משחק בגוף ראשון של מחסל זומבים שנותן לך לשחק דרך משימה מסעירה בשיתוף של שניים - ארבעה שחקנים. אבל בשביל משחק מהנה באופן יוצא דופן, משחק כזה הוא מסובך מאוד לפיצוח בהתחלה. משחק רב שחקנים הוא קל כאשר אתה מתמודד עם הגרסה של Steam, אבל המשחק של VOIP לא זמין לפלטפורמות שונות כולל הגרסה ל Rift בלבד שניתן לקנות בחנויות של Ocolus. אפשר להתחבר לשחקן שאיתך על ידי שימוש באפליקציה של VOIP כמו Mumble או Team Speak. לרוע המזל, הגרסה של PSVR היא מבודדת ולא מאפשרת משחק משותף עם Rift או Vive.

4 - המשחק של Rec Room על ידי Rift ו- Vive:

אפליקציות חברתיות הן דרך מהנה לדבר ולתקשר עם אנשים במציאות מדומה, אבל אם אין לך משהו כיף לעשות כשאתה נמצא שם, ההתלהבות דועכת מהר. המשחק נגד הכבידה Rec Room הוא דרך מעולה לחוות משחקים פשוטים כמו פיינטבול או מחניים וכמובן המשימות של המשחק שבהן אתה נלחם בעזרת כלי נשק מימי הביניים כנגד מפלצות בתוך מבנה קריקטוריסטי של תיכון מימי הביניים, וכל זה כאשר במקביל אתה יכול לדבר בצ'אט עם אנשים מכל העולם, או רק עם החברים שלך. כבר הזכרנו שזה בחינם? כן, גם אנחנו מתקשים להאמין.

3 - מסע בין כוכבים:  Bridge Crew על ידי PRVS, Vive, Rift:

אתה לא מוכרח להיות מעריץ של מסע בין כוכבים כדי להבין למה לשבת במוקד של ספינת חלל, כשאתה פוגע באופן אקטיבי בספינות אויב, זו דרך מרתקת "לבזבז" אחר צהריים או ערב. עם האפשרות של משחק בארבעה שחקנים, אתה יכול לצלוח את ששת משימות התקיפה של המשחק, או לחלופין לחוות מספר בלתי נגמר של משימות מתוכננות כחלק מהכוחות של משחקים אחרים של Oculus Rift או HTC Vive ואף PSVR. מה שנוצר על ידי חברת Red Storm Entertainment של Ubisoft, המשחק Star Trek: Bridge Crew בהחלט שווה אפילו רק כדי לומר שהיית במקום שבו אף אדם לא היה לפניך. תצטרף עכשיו כשהרבה אנשים מתלהבים ושותפים למשחק.

2 - משחק Raw Data על ידי Rift ו- Vive:

משחק Raw Data הוא משחק לחימה בגוף ראשון שנוצר על ידי Survios ונמצא כעת בהשקה ראשונה. המשחק הוא אחד המשחקים המהירים והמרגשים שנוצר עבור HTC Vive ו- Oculus Touch נכון לעכשיו. הוא רחוק מלהיות משחק יריות פשוט, והוא מביא לך קשת מרשימה ורחבה של יכולות וכלים, ונותן לך להרגיש שאתה בסכנה אמיתית. אם אתה יכול לשלוט היטב בשלטים, אתה תרגיש כאילו אתה אדם על אנושי. תמיכה ל- PSVR תושק בספטמבר.

1 - משחק EVE: Valkyrie על ידי PRVS, Vive, Rift:

המשחק של CCP בסגנון משחק מכונה של לחימה, לא נעצר בגלל המורכבות בשטח שלו כמו Elite Dangerous מ-2014, והוא מתמקד יותר בלזרוק אותך היישר לקרבות מפתיעים בחלל, כאלה שראית במדע בדיוני כמו מלחמת הכוכבים. CCP מעדכנים באופן קבוע את המשחק, מאז שהוא יצא ב- HTC Vive ב- 2016, כך שנוספו אלמנטים טובים כמו Carrier Assault, Wormholes ועכשיו גם הגרסה שנקראת Ground Rush.

למרות שטכנית הם תומכים בחיישני תנועה, גם HOTAS וגם gamepad מתאימים יותר למשחק Valkyrie, מה שמתגלה כאחד המשחקים שפשוט ביותר להיכנס אליהם במהירות, לתוך סצינות לחימה אינטנסיביות. אנחנו צריכים גם להזכיר שיש בעיה קטנה כאשר מעצבים קרבות למכשירים שונים: אי אפשר. הרבה אנשים חשבו בטעות שזה אפשרי כאשר CCP אמרו בדף המידע שלהם ש"לטייס תהיה אפשרות להזמין עד ארבעה חברים להיות חלק מהמחלקה. חברי המחלקה הנוספים יהיו מאויישים משחקנים שמשחקים ב Oculus בבית, אנשים שמשחקים ב PlayStation ואנשים ברשימת Steam".  מה ש- CCP נמנעו מלהזכיר זה שאין אפשרות להוסיף שחקן מרשימה אחרת של חברים. אבל אם יש לך Rift או Vive, ואתה קונה Steam, אתה יכול לשלוט במחלקה שלך.

 

בסיס המשחק ובעיות של משחק חוצה מכשירים:

חוץ מהמשחקים של EVE: Valkyrie ושל Star Trek: Bridge Crew יש רק עוד שני משחקים חוצי פלטפורמות של מספר שחקנים שיכולים להיות מופעלים כרגע בשל שלושת החברות העיקריות, והם של חברת Ubisoft. המשחקים : Werewolves Within ו- Eagle Flight. אם להזכיר אנקדוטה אישית, לשני המשחקים היו קשיים בשימור מספר שחקנים קבוע. זה לא אומר שלא כיף לשחק בהם, אבל הם לגמרי ננטשו על ידי חברת Ubisoft. המשחק של Werewolves Within עודכן לאחרונה בינואר 2017, והעדכון האחרון של Eagle Flight היה אפילו לפני שהוא יצא רשמית. שום תוכן נוסף, מפות, עדכון או מענה לביקורות המשחקים לא נעשה או התווסף. זה לא מפתיע שאנשים התחילו להתעייף ועברו לדשאים הירוקים יותר מסביב.

לעומת זאת, Vive ו- Rift הם כמו תאומים זהים במה שקשור לתחום המציאות המדומה. עם HTC Vive ו- ReVive באמתחתם, היפוטתית, כל המשחקים מרובי השחקנים של Oculus Rift הם בפועל חוצי מכשירים. ומאחר שרוב המשחקים, אם לא כולם, של SteamVR מאפשרים טכנולוגיה של Oculus Touch, הבעלים של Rift צריכים רק שליש מחיישני התנועה כדי לחקות את המעקב תנועה המרשים של Vive ולעשות שימוש במשחקים בגודל של חדר מלא שעוצבו במקור ל Vive.  למעשה משחקים חוצי מכשירים בין Rift ו- Vive הם בבסיס לא בעייתיים אם אתה מקדיש את הכסף והמחשבה שלך לעניין. עם Echo Arena on the horizon המכשיר של ReVive ושל משתמשי Rift, יכולים לבטל את הדירוג הנמוך ביותר.


עם שחקנים חדשים בזירה מגיעה גם האפשרות של גילוי מחדש של משחקים ישנים שישבו על המדפים במשך חודשים, כך שאין לדעת לאן המשחקים מרובי השחקנים יגיעו כאשר המחירים ירדו משמעותית, כמו שקרהעם Oculus Rift + Touch sale כך שבאופן מתוחכם יתווספו תוספות חדשות לטעמים הישנים של המציאות המדומה.

שלום, נשמח לקבל את הערכתכם לכתבה ולכותבים שלנו באמצעות לחיצה קטנה על כפתור הלייק! תודה
VIVE TRACKER פלא גדול
מה זה ALICE VR ?
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו.
אולי גם יעניין אותכם:
המאמר מתורגם במילים שלי מאנגלית: עמית קיסר, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.