חפש

 מצב חירום בכוננות איום גלובלי מיידי, האם וירוס הקורנה ישמיד את האנושות ? כן! מאת לארי סינגול 

נגיף הקורונה החדש, גרם לתחלואה בדלקת ריאות, בבני אדם, בעיר ווהאן אשר במחוז חוביי, במרכז סין.

כיצד נדבקים בנגיף הקורונה ? רוב החולים הראשונים באירוע עבדו או ביקרו בשוק בעלי חיים ופירות ים בווהאן הנגיף עבר מבעלי החיים לאדם, וכיום יש העברה מאדם לאדם, באופן דומה להדבקה בשפעת מהם סימני המחלה הנגרמת מנגיף הקורונה, זה על פי הסינים, האמת היא שאף אחד לא יודע בדיוק מה קרה בסין.

סימני המחלה הנגרמת מנגיף הקורונה דומים לאילו של שפעת: חום, שיעול, קוצר נשימה וקשיי נשימה למעשה, לא ניתן להבדיל בבדיקה קלינית בין הדבקה בנגיף הקורונה החדש לבין מחלות נשימתיות רבות אחרות.


במקרים חמורים, המחלה עלולה להוביל לדלקת ריאות קשה, לתסמונת נשימתית חמורה, לאי ספיקת כליות ואף למוות איך מאבחנים הדבקה בנגיף הקורונה אבחנת המחלה כוללת חשד לחשיפה ובדיקה של דגימת הפרשות ממערכת הנשימה במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות האם קיים טיפול למחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה אין טיפול ספציפי למחלת נגיף הקורונה החדש, בנוסף הנגיף עלול לעבור לאוויר, בנוסף שמועות על שפעת חזירים חדשה.
משרד הבריאות מפרסם הנחיות למערכת הבריאות ולציבור הרחב להתמודדות עם הגעה אפשרית של הנגיף לישראל.

מערכת הבריאות ערוכה לזהות מקרים חשודים, לבודד אותם, לאבחן אותם ולטפל בהם. ההמלצות של ארגון הבריאות העולמי להגנה ומניעה של הנגיף הטורף, היא לעשות הכל על מנת למנוע הדבקה. ומשרד הבריאות בישראל ממליץ על אותם עקרונות. ברשימה שלפניכם תראו את כל הציוד שממליץ ארגון הבריאות העולמי: לנקות ידיים לעתים קרובות על ידי שימוש בשפשוף ידני על בסיס אלכוהול או בסבון ומים. כאשר משתעלים ומתעטשים מכסים את הפה והאף במרפק או ברקמה מכופפת - זרקו כל רקמה מיד לאחר השימוש ושטפו ידיים מייד. הימנעו ממגע קרוב עם כל מי שיש לו חום ושיעול; אם יש לך חום, שיעול וקשיי נשימה פנו דחוף לטיפול רפואי מוקדם ושתפו את הרופאים המטפלים בהיסטוריה של נסיעות קודמות וכל מידע שיכול להועיל בטיפול. בעת ביקור בשווקים חיים באזורים בהם חווים מקרים של נגיפי קורונה , הימנעו ממגע בלתי מוגן ישיר עם בעלי חיים ומשטחים במגע עם בעלי חיים; יש להימנע מצריכה של מוצרים מן החי הגולמיים או לא מבושלים. יש לטפל בזהירות בבשר גולמי, בחלב או באברים מן החי, כדי למנוע זיהום צולב עם מזון לא מבושל, בהתאם לשיטות בטיחות טובות למזון. מפת ההדבקה העולמית של ארגון הבריאות העולמי, מפת ההדבקה בישראל.