חפש

הפיצוץ הקמבריוני של המציאות רבודה מתחיל ?

oculus go כל מה שרציתם לדעת
הסדרה העולם המטורף כל מה שגיימינג
oculus santa cruz בקרוב ?
אולי גם יעניין אותכם:
נכתב על ידי, לארי סינגול, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.
 
 
בהחלט כן!
את הכתבה הזאת אני מדגיש לאחד התחומים המרתקים ביותר בעולם הטכנולוגיה, מציאות רבודה או AR.
אז מה זה AR בקצרה ? AR זה טכנולוגיה שמלבישה אולוגרמות על "המציאות" לדוגמא: במקום לקנות טלויזיה בעוד כמה שנים אנחנו נקנה סקין של טלויזיה, הטלויזיה תהיה איתנו או קבועה היכן שנרצה, אבל במקום לרשום 1000 מילים או 10000 נתחיל בסרטון שמתאר את החוויה דרך העיניים של משקפי המציאות רבודה של מיקרוסופט הולולנס.
אז לאחר שצפיתם בסרטון הבנתם את הפוטנציאל האדיר וזה רק חלק קטן מאוד מהאפשרויות שהעולם של המציאות רבודה פותח בפנינו.
החברה הוותיקה ביותר בתחום כיום היא מיקרוסופט שעובדת כבר כמעט חמש שנים על משקפי המציאות רבודה שלהם הולולנס.
בשנים האחרונות כבר יכולנו לשמוע על דגמים של משקפי מציאות רבודה נוספים שנכנסו לתחום, משקפי AR כגון: meta 1, meta2, ועוד 2 שלוש חברות בודדות, אבל כולם בכל זאת, אולי מסקרנות כולם 
נשאו עיניהם לחברת magic leap המיסתורית.
עכשיו לאחר השקת גירסת המפתחים של magic leap one אפשר להבין שמדובר במוצר מאוד דומה למשקפי המציאות רבודה של מיקרוסופט הולולנס, אבל לדעתי מדובר בצעד שאפתני להכנס לנעליים הגדולות של מיקרוסופט ולניסיון הרב שיש לה בתחום המציאות רבודה.
מצד שני בחברת MAGIC LEAP הושקעו יותר מ- 2 מליארד דולרים בתקופה קצרה יחסית של פחות מחמש שנים והמוצר ש- MAGIC LEAP הציגו בהחלט מוצר שאפשר להתייחס אליו ברצינות. לאחר החשיפה שיש שיגידו מתישה של משקפי המציאות רבודה של MAGIC LEAP, עכשיו כולם שוב נושאים עיניהם, אבל הפעם לחברת אפל שמתכננת גם היא הפתעה בתחום.
אז, כמו שאמרתי בתחילת הכתבה מדובר בלא פחות מ
הפיצוץ הקמבריוני של המציאות רבודה, כמו הפיצוץ שהתרחש בעולם החיי בעבר המאוד רחוק, כך נראה עכשיו יותר ויותר דגמי משקפי מציאות רבודה.
אין ספק לחלוטין שתוך כמה שנים לא יהיה צורך בסמארט פון יותר ואנחנו נעבור למציאות מעורבת רוב הזמן, למציאות מדומה לפעמים, ולפעמים נבקר "במציאות הרגילה."

הדבקתי לכם סרטון שמראה לכם את תחילת חור הארנב...