098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
המדריך המלא למשקפי מציאות מדומה בשנת 2020- כל מה שיש לדעת.

מהם משקפי מציאות מדומה ? מה ההבדל בין מציאות מדומה למציאות רבודה ? האם כל מוצרי המציאות המדומה מצריכים סמארטפון ? מה היא העלות של משקפי מציאות מדומה ? מה הם המוצרים הטובים ביותר למציאות מדומה ? כיצד ניתן לייצר משחקי מציאות מדומה או סרטוני 360 ?

בתקופת הקורונה התחיל מפץ בעולם משקפי המציאות מדומה, השוק התרחב בצורה משמעותית והשיח סביב משקפי מציאות מדומה, מיקס ריאליטי ומציאות רבודה עולה בכל תחום.

מה שחודש במוסך של פלמר (היזם של אוקולוס) שנרכשה על ידי פייסבוק, בנוסף תחום המציאות מדומה תורם לדחיפה של תחום המצלמות 360, העובדות בשטח מדברות בעד עצמן, נדמה שהטכנולוגיה והאפשרויות הטכנולוגיות שבצידה, התפתחו מהר יותר מההבנה של רוב האנשים את הנושא.

במאמר זה נסקור את כל הדברים שחשוב לכם להכיר בכללי, על מנת להבין את התחום ואת האפשרויות הרבות שהוא מעמיד לרשותנו. מעבר למאמר הזה אנו מפרסמים מאמרים וכתבות רבות שיעזרו לכם להשאר מעודכנים, גם בעמוד הפייסבוק שלנו, וגם בעמוד החדשות שלנו.

מה זה מציאות מדומה ?

המושג 'מציאות מדומה' נזרק די הרבה בתקופה האחרונה לאוויר  ולעיתים קרובות השימוש בו לא מדויק, ההגדרה למציאות מדומה היא מושג המתייחס למכשיר המסוגל לייצר עולם ממוחשב שלם הסובב אתכם וזאת בניגוד למציאות רבודה, במציאות רבודה מדובר בהוספת שכבות על העולם הפיסי שלכם.

דוגמא למשק מציאות משולבת משחק הפוקימון גו לדוגמה. ישנם מכשירים המסוגלים לשלב בין השניים, בשנת 2020 כבר יש דגמים רבים של סמארטפונים שתומכים במציאות מדומה ורבודה. 

כיצד הטכנולוגיה של המציאות מדומה עובדת לנו על המוח ?

מוחנו מעבד מסרים שמתקבלים מן העינים - ובעזרת רמזים ויזואליים והבדלים מינוריים בין התמונה שכל עין שולחת אנחנו מקבלים אפקט מייצר עולם תלת ממדי.

בכדי ליצור עולם ממוחשב שירגיש עבורכם ממש מוחשי ותלת ממדי, מכשירי המציאות מדומה צריכות לשתול "רמזים" במוח שלנו כאילו מדובר "במציאות".

משקפי מציאות מדומה טובות, עושות שימוש בשילוב עדשות בזוית שונה לכל עין וכך נוצר פיצול מסך חכם בכדי ליצור האפקט תלת ממדי "אמיתי".

עלייתן של משקפי המציאות המדומה והמציאות הרבודה

לפני שבע שנים, נער חביב העונה לשם פאלמר לאקי, שבעתיד נבין שהוא באמת מר מזל , מר מזל, התחיל לבנות משקפי מציאות מדומה במוסך הרכב של אבא שלו, פאלמר היה חולם ומגשים, הוא חלם על משחקים במציאות מדומה ועל עולם וירטואלי אין סופי, וזה הספיק לו, הוא כבר היה נורא עייף אז הוא הלך לישון.

אז זהו שלא! (בציניות) הוא אמר לעצמו במידה ואני בונה את זה זה קיים ו
אז הוא עשה מה שכל בחור צעיר בימינו כבר יודע שצריך לעשות, וזה לא ללכת לבנק.  הוא העלה את המשקפיים שלו לאתר גיוס המונים בשם אוקולוס. (חלון,צוהר,ועוד כמה פירושים כולל עין האלוהים, אולי בגלל זה בהתחלה הסמל של אוקולוס היה עין כזאת כחולה.לאחר קמפיין מימון ההמונים ב- Head Start פאלמר לאקי הצליח מעל למצופה וגייס הרבה מעבר לשני מליון דולר וזה היה הרבה יותר ממש שביקש, ברשתות החברתיות ובמדייה נישא קולם של מעל לתשעת אלפים תורמים לקמפיין המוצלח והשמועה מצאה את דרכה גם למשרדיהם של כל החברות הגדולות אשר הבינו את פני השוק, למעשה את הקאמבק הרישמי של משקפי המציאות מדומה החל מר לאקי בשנת 2012 ועל זה בהחלט שאפו.

משקפי המציאות מדומה של לאקי האוקולוס נרכשו זמן קצר לאחר הגיוס המוצלח במחיר של 2 מליארד דולר לחברת פייסבוק.

המשקפיים שחברת פייסבוק השיקה היו דגמי האוקולס DK1 אוקולוס DK2 לגרסאות מפתחים ולא לצרכן הרגיל. 

הדגם שיצא לאחר מכן היה עבור הצרכן הביתי oculus cv1 משקפי מציאות מדומה ש
מתחברות למחשב גיימינג ויועדו בעיקר לגיימרים רציניים).

גוגל המשיכה את חגיגת המציאות מדומה, שיווקה את משקפי הקרטון שלה אשר הפכו כל סמארטפון למכשיר המייצר סוג של מציאות מדומה ומאז אותן משקפיים פשוטות, כבר הספיקו לצאת עשרות מוצרים שונים לשוק שמסוגלים לתת חווית מציאות מדומה בסיסית.

צילום 360 מעלות

לצד עליית הפופולאריות של משקפי מציאות מדומה, עלה הצורך ליצור באופן נוח תוכן פרטי אשר מסוגל להשתמש בפלטפורמה הזו. מצלמות 360 החלו לצאת לשוק באיכויות מדהימות של 4K ואפילו 8K, מצלמות אלו קולטות ומתעדות, בעזרת צילום היקפי, את כל המתרחש סביבן.

בצפייה בסרטונים לאחר מכן במציאות מדומה ניתן לשחזר במדויק מאורעות בצורה שאין דומה לה. השימוש במצלמות 360 הוא פשוט והיישומים של הסרטונים האלו לצרכים פרטיים ומסחריים הם עצומים.

משפחות נוספות של מציאות מדומה

בימינו, כאשר שומעים על מציאות מדומה מקשרים באופן אוטומטי לשימוש בסמארטפונים לרוב ולמשחקים ברמת אפליקציות גוגל קארדבורד אך הדבר הוא רחוק מן המציאות ולאט לאט יותר ויותר מבינים מה זה באמת מציאות מדומה, אין יותר משקפי מציאות מדומה לסמארטפונים זה היה צעצוע מלא בקרינה.

מוצרי מציאות מדומה, בדומה לאוקלוס אס, מתחברים למחשב או לקונסולת משחקים ומשפרים בצורה משמעותית את חווית המשחק שלכם. ניתן למצוא אפילו משקפי מציאות מדומה שהם בעצמם קונסולה שלמה שכוללת כבר מסך ומחשב בתוך המשקפיים.

משקפי מציאות מדומה ניתן לחלק לכמה קבוצות:

משקפי מציאות מדומה למחשב, משקפי מציאות מדומה דיגיטלים לקונסולה. משקפי מציאות מדומה עצמאיים ללא צורך בסמארטפון או מחשב. 

מדוע מומלץ ג'ויסטיק בלוטוס נוסף למשקפי מציאות מדומה ?

לא צריך להיות גיימרים גדולים בשביל להבין את האפשרויות המשחקיות הנפתחות בפנייך כאשר אתם משולבים במציאות מדומה מדי פעם גם ג'ויסטיק וגם ברובים וחרבות. כבר יצאו לשוק משחקים רבים שמצריכים שימוש בג'ויסטיק בכדי ליהנות מהם באופן מלא, אף על פי שישנן משקפי מציאות מדומה מסוימות המגיעות עם מסך טאצ בצד, עדיין אין תחלופה טובה יותר מג'ויסטיק.

בחירת הג'ויסטיק יכולה להיות מעט בעייתית, בעיקר לאנשים אשר אינם משחקים הרבה או לא מכירים את תחום ציוד משחק. מצד אחד למרבית השלטים ובקרי השליטה יהיו את אותן האפשרויות ולעיתים קרובות הם גם ייראו די דומה ומצד שני טווח המחירים הוא גדול מאוד.

הדבר הראשון שמומלץ לוודא הוא שהשלט מתחבר באמצעות Bluetooth או חיבור אלחוטי אחר, חוטים יכולים לסרבל ולהפריע מאוד בעיקר כשמדובר במשחקי מציאות מדומה. מעבר לכך, חשוב לבדוק עם אילו משקפי מציאות מדומה, קונסולה או סמארטפנים מתחבר הג'ויסטיק , ג'ויסטיק שאינו מתאים למוצר שלך יכול לעבוד בצורה מאכזבת או לא לעבוד כלל.

חשוב לציין שגם באוקולוס ו HTC  מומלץ לחלק מהמשחקים ג'ויסטיק.

 

איזה שאלות אתם צריכים לשאול לפני שאתם קונים משקפי מציאות מדומה ?

רכישה של משקפי מציאות מדומה, שונה מאדם לאדם העסק יכול להיות די מבלבל, איזה דגמים יש ? מה המחירים ? מה ההבדלים בין משקפי המציאות מדומה למחשב לבין משקפי המציאות מדומה ללא המחשב ולבין הקונסולות השונות ?

מדוע ברצונכם במשקפי מציאות מדומה ?

זו השאלה הראשונה שתעזור לכם להחליט אילו משקפיים יהיו הנכונות ביותר עבורכם. האם ברצונכם לשחק בעזרת הסמטרטפון שלכם, קונסולת משחקים קיימת, מחשב אישי או לרכוש מערכת שלמה העומדת בפני עצמה ?

הגדרת השימוש עבור המשקפיים שתרצו תוכל לצמצם משמעותית את המבחר וטווח המחירים.

מובן שאנשים המשתמשים במשקפי מציאות מדומה למשחקים ברמה הגבוהה ביותר צריכים משקפיים המסוגלות לייצר את אשליית העולם המדומה בצורה הטובה יותר.

לשחקנים מתחילים ומתקדמים מומלץ לרכוש בכל מקרה בנוסף לערכת המשקפי מציאות מדומה גם ג'ויסטיק תואם או לפחות לוודא שמשקפיים יהיו מסוגלות להתחבר לג'ויסטיק בעתיד.

איזה סכום ברצונכם להשקיע ?

כמובן שסכום הכסף אשר יושקע מצדכם במשקפי מציאות מדומה תלוי לחלוטין בתקציב האישי שלכם, אבל למרבה המזל ניתן למצוא משקפי מציאות מדומה במחירים המתאימים לכל כיס.

כאשר מתכננים תקציב לרכישת משקפי מציאות מדומה, עדיף ומומלץ תמיד להשקיע מעט יותר כדי לקבל משקפי מציאות מדומה אשר ישמשו אותכם במציאות מדומה לשנים הבאות. 

האם ברצונכם ליצור תוכן ?

שאלה זו רלוונטית בעיקר לעסקים ולעיתים קרובות אם התשובה חיובית אז יש להשקיע לא מעט כסף והרבה יותר במצלמות 360, במתכנתים UNITY' UNREAL , במידה ואתם רוצים לצלם ולצפות לאחר מכן במציאות מדומה כתחביב מומלץ לקנות מצלמת 360 באיכות טובה, מצלמה טובה תקל עליכם בצורה משמעותית בעת יצירת התוכן על ידי תוכנות קלות לשימוש החובבני.

נכתב על ידי עמית קיסר
אוקולוס קווסט 2 המשקף הכי חם בעולם


אולי גם יעניין אותכם:

 
כתבות נוספות: