098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com
נכתב על ידי עמית קיסר

מציאות מדומה הופכת להיות חלק מרכזי בחיינו החל מתעשיית האדריכלות, תעשיית האירועים, תעשיית המשחקים, תעשיית ההדרכות ועוד ועוד ולמרות שהטכנולוגיה הזו קיימת כבר שנים רבות, רבים מאיתנו לא לקחנו את הזמן להבין היטב את פעולתה וההשלכות הגדולות שיהיו לה עלינו בשנים הקרובות בכל המובנים והרבדים של חיינו. להלן ארבעה ספרים שאני עמית קיסר ממליץ בחום לכל מי שמעוניין ללמוד יותר על מציאות מדומה (VR) באופן כללי.
 

1.  The VR Book: Human-Centered Design for Virtual Reality

ספר המציאות מדומה: עיצוב ממוקד לאדם למציאות מדומה

מאת בלייק ג'יי הארי

הכותרת מעט מטעה. הספר לא מדבר על ההיסטוריה של המציאות מדומה, הספר מדבר על המציאות מדומה והעתיד שלנו בתוכו, אומנם יש בספר קצת מידע על ההיסטוריה של אוקולוס וכיצד פייסבוק הצמיחה מחדש את המציאות מדומה על ידי רכישתה של חברת אוקולוס בתחילת דרכה, אבל אין ספק שהספר הזה חשוב מאוד לכל מי שנכנס לתחום המציאות המדומה והרבודה של ימינו.

אני מקווה שתיהנו מהספרים האלה כמוני! כדי לכם להירשם לניוזלאטר שלנו לחדשות ועדכונים וגם לעקוב אחרי החדשות והעדכונים שלנו גם בלינקדאין, בפייסבוק, טוויטר ויוטיוב.

מאת ג'ייסון ג'רלד

תחשבו על זה כספר הלימוד שלכם על UI/UX כמעצבי העתיד במציאות מדומה. לספר הזה יש את הערך ההיסטורי הרב ביותר בתחום המציאות מדומה שראיתי עד היום עם הרבה מידע ברור ותמונות שיעזרו לכם להכנס לעולם המציאות מדומה בצורה הטובה ביותר. זוהי תהיה הטבילה הראשונה הכי טובה שלכם לעולם המציאות מדומה. אם יש בכם את התשוקה למציאות מדומה זה הספר בשבילכם, לא רק שתבינו מה זה מציאות מדומה ברמה העמוקה ביותר, אלא גם תרכשו את הכלים הטובים ביותר בצעדיםן הראשונים שלכם במטריקס האמיתי.
 

2.  The Fourth Transformation: How Augmented Reality & Artificial Intelligence Will Change Everything

השינוי הרביעי: כיצד המציאות המוגברת והבינה המלאכותית ישנו הכל

מאת רוברט סקובל ושל ישראל

קראתי את הספר הזה עוד בשנת 2016. הקריאה הייתה קלה, כייפית ומהירה שעזרה לי להבין את האבולוציה של המציאות המדומה והרבודה ואת האירועים המעצבים המרכזיים שקרו במהלך העשורים האחרונים והיה ממש מרגש להבין איך התפתחה הטכנולוגיה ומה היו סיבות והתוצאות שהביא את הטכנולוגיה עד לנקודה הנוכחית. בספר זה למדתי הרבה על הדרך בה נעבור מבני אדם פיזים לבני אדם מטאפיזים.
 

3.  Future Presence: How Virtual Reality Is Changing Human Connection, Intimacy, and the Limits of Ordinary Life

נוכחות עתידית: כיצד המציאות הווירטואלית משנה את הקשר האנושי, האינטימיות והגבולות של החיים הרגילים
 

מאת פיטר רובין

הספר של פיטר רובין כתוב היטב ומרתק להפתיע עבור ספרות עיונית. רובין מציב כמה תחזיות מסקרנות על איך מציאות מדומה עשויה לשנות את החיים כפי שאנו מכירים אותם.

הספר בוחן את המציאות מדומה מתוך עיני התקשורת על ידי כך שהוא מתמקד יותר בכיצד מציאות מדומה תשנה את מערכת היחסים שלנו זה עם זה. הספר מעלה את השאלה "מהי נוכחות?" בהתחשב ברמת החיבור והאינטראקציה החדשה הנראית בעולם הווירטואלי החדש. עבורנו כמעצבי העתיד האנושי במציאות המדומה, הספר מציע נקודות מבט מאירות עיניים כיצד אנו יכולים ליצור חוויות  אמינות יותר על מנת באמת להתחבר לקהל שלנו.
 

4.  The History of the Future: Oculus, Facebook, and the Revolution That Swept Virtual Reality

ההיסטוריה של העתיד: אוקולוס, פייסבוק והמהפכה שסחפה את המציאות הווירטואלית