098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

Valve - SteamVR Home Beta השדרוג המתבקש הגיע!

VIVE TRACKER פלא גדול
מה זה ALICE VR ?
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו.
לפני מספר חודשים, החברה הותיקה נינטנדו הוציאה את הקונסולה החדשה שלה, הNintendo Switch, והמטרות של נינטנדו הן ברורות, לשמור את המעריצים שהם הרוויחו עם הwii, ובאותו זמן להחזיר אליהם את הגיימרים שהם איבדו עם בתקופת הwii u, ובינתיים נראה כאילו נינטנדו נמצאים בדרך הנכונה, הSwitch, היא קונסולה ניידית בעלת הכוח של קונסולה ביתית ונינטנדו כבר הצליחו לעשות דברים מרשימים איתה, כמו המשחק החדש של הסדרה הותיקה The Legend of Zelda, או גרסא מתקרבת של סקיריים, שניהם רצים בכל מקום שתרצו, על המסך של הSwitch, ללא שום עזרה נוספת.
אך לאחרונה צצו ספקולציות ברשת ששואלות האם לנינטנדו יש תוכנית גדולה יותר עם הSwitch, להפוך אותו לקונסולה הראשונה שלהם שעובדת במציאות מדומה, על ידי שחרור משקפי מציאות מדומה בסטייל גוגל קארדבורד, שאליהם תכניסו את הקונסולה עם המסך שלה ותוכלו לשחק עם האפקט התלת מימדי. וכמו כל ספקולציה, יש לנו עובדות שמצביעות לחיוב, ועובדות שמצביעות לשלילה
למה כן?
בעקרון, נראה כאילו כל העובדות מצביעות שלנינטנדו יש איזשהי תוכנית שזה יקרה בסופו של דבר, הרי נדמה כאילו הקונסולה נבנתה למציאות מדומה בסטייל של גוגל קארדבורד. לחלק המרכזי של הקונסולה, המסך יש את כל חיישני התנועה המתקדמים שאפשר למצוא בכל פלאפון, ויש לה את היכולת המלאה לעקוב על תנועות הראש שלנו באותה צורה שהתרגלנו אליה עם קארדבורד.
בנוסף השלטים של הקונסולה יוצרים כמה קווים מקבילים עם אלו של הhtc vive או oculus, שני שלטים שנפרדים, שאתה מחזיק אחד בכל יד, עם חיישני תנועה שמאפשרים לך להזיז אותם כפי שאתה רוצה במשחק, ואפילו יותר מעניין, יש להם מנוע רטט עוצמתי בשם HD Rumble, מנוע מדויק כל כך שאתה יכול להחזיק כוס במשחק ולדעת כמה קוביות קרח יש בה, דבר שאפילו למרות זיהוי התנועה הכנראה נמוך שיהיה להם ביחס לאלו של htc, יוכל לגרום לשלטים האלה להיות הרבה יותר אימרסיבים במשחקים במציאות מדומה.
עוד סיבה שהציעו קשורה לdock של הקונסולה, חתיכת פלסטיק המחברת את הקונסולה לטלויזיה, כי לפני שהקונסולה נחשפה, רוב השמועות הצביעו לכך שבdock יהיו מרכיבים משודרגים שיעלו את איכות הקונסולה כשהיא מחוברת לטלויזיה (כמו כרטיס מסך מוקדש עוצמתי, או קירור טוב יותר) אך כשנינטנדו חשפו את הקונסולה גילינו שהdock לא עושה יותר מלשמש כנקודת מעבר לכבלים, אך מה אם הסיבה שנינטנדו עשתה את השינוי הזה היא כדי שהם יוכלו להכניס חלקים משודרגים וחזקים יותר, או מערכות קירור עוצמתיות יותר, למשקפי מציאות מדומה, כדי לתמוך בכוח הגרפי היחסית חלש שלה בהתחשב במחשבים שקיימים בימינו ואפילו הps4 והxbox one.
ואחרונה, כי זה יוצר הגיון, כל גיימר כרגע לפחות מתעניין בתחום הגדל של מציאות מדומה שמדברים איתנו עליו כל שנה בe3, וכל בן אדם היה שמח לשחק בגרסאות חזקות, עצמתיות אבל יותר חשוב, מעניינות יותר של זלדה או סקיירים, ולא כולם יכולים להכפיל את המחיר של הפליסטיישן שלהם במשקפי מציאות מדומה, אבל הswitch נראה כמו בחירה מושלמת, הוא כבר קונסולה זולה יותר מפרויקט סקורפיו של אקסבוקס או הps4 pro, ומשקפי מציאות מדומה מהסוג הזה יכולות להיות הרבה יותר זולות מאלו של סוני או מיקרוסופט וכך לא רק לפתוח את הדלת להרבה יותר גיימרים להתחיל לשחק במציאות מדומה, אלא גם כתמריץ מעולה לגרום לגיימרים שעדיין אין להם switch, לתת לקונסולה החדשה של נינטנדו צאנס
למה לא?
הסיבה הגדולה ללמה לא, המסך. המסך של הswitch רץ רק ב720p, שעבור הרבה מסכים בימינו זו נחשבת כרזולוציה די נמוכה, אבל עבור מסך במציאות מדומה זו תחתית חדשה, כשאפילו המסכים הזולים ביותר של vr באים ברזולוציה של 1920x1080 לפחות, בצד החיובי, צצו כבר סרטונים באינטרנט של אנשים שמחברים את הswitch שלהם למשקפי קארדבורד מותאמות לטאבלטים, ולפי מה שהם אומרים למרות שאפשר לשים לב לפיקסלים והאיכות לא מדהימה, זה משהו שאפשר להסתדר איתו, ובתור משקפי מציאות מדומה שיפנו כמה שיותר לקהל הרחב בתור משקפיים ראשונות, זה די הגיוני להאמין שנינטנדו יתמקדו יותר במשחקים ופחות באיכות הגבוה ביותר, כפי שידוע שהם עושים עם כל קונסולה שלהם.
עוד סיבה זו החומרה החלשה יחסית של הswitch, ולמרות שבסיבות ללמה כן הבאתי רעיון שאולי סותר את זה, כרגע הכל בגדר ספקולציות, ולפי המידע ששוחרר כרגע על ידי נינטנדו, הקונסולה לא מתקרבת לעוצמה שרוב התעשייה מגדירה בתור העוצמה הנחוצה לvr אבל כמו בסעיף הקודם, אפשרי שנינטנדו יתמקדו יותר בלהביא את המשחקים הקיימים שלהם למציאות מדומה, ופחות ליצור עולמות סופר ריאליסטים ומדויקים עם מנועי הפיזיקה החדשים ביותר, פשוט להציג את זלדה כשתי תמונות טיפה שונות ולהשתמש בראש שלך כדי להזיז את המצלמה יהיה מספיק להרבה אנשים, במיוטחד ככניסה ראשונה למציאות מדומה ביתית ברמת הקונסולות.
למה זה חשוב?
המשחקים של נינטנדו הם משחקים פשוטים וצבעוניים שכל בן אדם יכול להתאהב בהם והם אף פעם לא דרשו יותר מדי מבחינת החומרה על מנת לפעול הswitch כבר פוגשת את כל הציפיות מכירה של נינטנדו ומתבררת כהצלחה מסחרית וביקורתית גדולה עבור החברה. להוציא משקפי מציאות מדומה שיראו לך את המשחקים של הswitch בתלת מימד אפילו אם טיפה גימיקי, יהיה מאוד זול וקל לעשות ויוכל לפתוח vr אמיתי ואיכותי לכולם, ולנינטנדו יש הרבה דוגמאות לעבוד איתם, הקארדבורד של גוגל יהיה הכי זול ופשוט אבל הם גם יכולים ללכת בכיוון של הgear vr, עם משקפים שיציעו שיפורים קלים לקונסולה כמו נגיד להפוך את העיכוב של חיישני התנועה למינימלי ובקלות להפוך קונסולה שהיא כבר מאוד מגוונת, לאחת שיכולה לעשות כמעט כל מה שגיימר צריך
האם ומתי זה יקרה?
האם אני חושב שזה יקרה? כן. גם אם נינטנדו לא יעשו את זה, מישהו יעשה את זה, דרך האפליקציה של יוטיוב לswitch אנשים כבר רואים סרטוני vr דרך הקונסולות שלהם וזה רק עניין של זמן עד שמישהו יפרוץ את הקונסולה, יגרום לה להראות כל תמונה פעמיים ובבקשה, vr, אבל אני חושב שנינטנדו יכולים לעשות את זה הרבה יותר איכותי ומעניין עם משחקים שנוצרו בדיוק בשביל זה, כאלו שמנצלים את השלטים ואת כל תנועות הראש (דמיינו מטרויד או star-fox) ולהראות לעולם למה vr זה שווה את זה.
מתי? לא השנה, או לפחות לא בe3. הswitch היא קונסולה חדשה וכרגע יש לה רק 2 משחקים גדולים ומעניינים, נינטנדו לא עומדים להכריז לה הרחבה השבוע. כנס e3 של נינטנדו יתמקד בעיקר בהרחבת הספרייה והמשחקים של הswitch, ובתקווה הם יעבדו חזק עד שנה הבאה, ויחזרו לכנס ש2018 עם משהו שבאמת יגנוב את ההצגה
מה שבטוח הוא שעדדין לא שמענו הכל מנינטנדו בכל מה שקשור למציאות מדומה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי גם יעניין אותכם:
כותב המאמר: רועי אלבז, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.