098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

התרשמות ראשונה מהאוזניות החדשות של אוקולוס
בכנס Connect 3, הציגה אוקולוס את אוזניות המציאות מדומה שלהם, האוזניות של אוקולוס הוצגו כאוזניות מבודדות רעשי רקע.
בתור אחד שכבר ניסה את האוזניות, אני כבר יכול לרמוז, עד כמה איכותיות הם (ספוילר: מאוד).
אוקולוס הודיעה על האוזניות החדשות כחלק משיטת המחירים ההגיונים של פייסבוק, האוזניות עולות רק 49 $ ובמחירים כל כך הגיוניים אין שום סיבה לא לרוץ ולקנות.

רובי מציאות מדומה
ראש בראש הדגמים המובילים
כל מה שצריך לדעת על מצלמות 360

אז בוא נעשה סקירה מהירה, לאחר מכן ניכנס לפרטים נוספים, כמו גם השוואה עם זוג אוזניות הרבה יותר יקר של  (IEMs). חשוב לי לציין שהרשמים לחלוטין סובייקטיביים, וזה חשוב כי כל אחד שומע בצורה קצת שונה.
אז האוזניות אוקולוס מבודדות רעש, מה שמוביל לא רק לחסימת ההסחות דעת מהעולם האמיתי, אלה שגם קל יותר לשמוע את קולות התוכן ב- VR, מה שנותן הרגשה ממש מצויינת של התחברות לממשק,
איכות הקול מעולה ולא ניתן להשוות את האוזניות לאוזניות סטנדרטיות, איכות הסאונד גבוהה ברמה שלא תבייש שמות מותגים מוכרים יותר בתחום הסאונד.
כשלובשים את האוזניות, אין לחץ על תנוך האוזן, האוזניות קלות מאוד להתקנה, אין לחץ בתעלת האוזן, ומקבלים ערך רב תמורת המחיר.

אומנם, לאנשים בסביבה שלכם יכול להיות קשה יותר לתקשר איתכם בזמן שאתם מחוברים למציאות המדומה, אבל זה בהחלט שווה לכם. 
השיפורים באיכות הקול ובידוד הרעש, הם באיכות הטובה ביותר בה נתקלתי עד היום ביחס למחיר,ובמחיר של 49$ כדי לכם לרוץ ולקנות.
היה די קל למצוא את המיקום האופטימלי עבור האוזניות, כי האוזניות של אוקולוס יושבות בול באוזן. המוצר מבחינתי עומד בסטאנדרטים גבוהים של אוזניות כגון:  (T400 הדגם T500), Spinfit (CP100), ו Meelectronics. בשימוש ביישומי VR, מוסיקה, וסרטים, זיהיתי כי יש לאוזניות IEMs חתימת קול מאוזנת בדומה לאוזניות איכות שיקרות הרבה יותר, ניתן לשנות לכוון ולהדגיש  טוב יותר את התדרים הגבוהים ונמוכים, כלומר, ניתן לשחק בצליל של שני האוזניות ופשוט לגרום לדברים להישמע טוב יותר לאוזניים שלי. לא בבת אחת הרגשתי מושלם אני מודה, אבל לאחר כיוון הסאונד שמתי לב כי הקולות היו מדויקים יותר כמו בחלל 3D, והמוזיקה יצאה יותר ברורה, יותר השפעה, ועם מרקם טוב יותר. 

ההבדל הגדול ביותר, היה תדרי הבאס והטרבל ששופרו מאוד.
בהעדר הציוד המתאים לעשות מדידה של המאפיינים הקוליים, אין לי מושג מה תגובת התדר ? אז אני לא יכנס לתחום הזה.
באוזניות המקוריות של אוקולוס יש עקומה דומה מאוד, אבל מרגיש קצת פחות חלק במכלול, במיוחד באזור מ 3-12 קילוהרץ, מעל ל- 5 kHz  שומעים קצת צליל "מלאכותי" או "מתכתי" יחסית יותר. עם זאת, ההבדל קטן מאוד, והיה קשה להבחין בשימוש רגיל.
בבדיקות שלי עם יישומי VR, אני בהחלט יכול לשמוע את ההבדל בין האוזניות הישנות שלי לאוזניות של אוקולוס. בחווית אוקולוס Dreamdeck למשל, הדינוזאור ממש מתקרב ומרעיד את האדמה תחתי, האוויר זורם ומלטף אותי, ויכולתי להרגיש את כיוון הסאונד ואת המרחק.

משהו אחר שניסיתי, היה לעצום עיניים, ופשוט בעקבות הקול התקדמתי לכיוון הדינוזאור היה קל לאתר אפילו את הנשימה שלו, הרוח שיחקה לי מאוזן ימין לשמאל וחוזר חלילה ממש כמו במציאות. התוצאות המרגשות, להרגיש ולחוש את מיקומם של צלילים בעיקר באמצעות תדרים גבוהים, הפכו כל משחק לריאליסטי ואמיתי במיוחד, למשל, כאשר ישבתי במטבח לצד האח בסלון הווירטואלי הלהבות היו נשמעות יותר עמומות ומרוחקות, כאשר התקרבתי זה היה נשמע הרבה יותר קרוב. 
לא רק זה, הם היו גם מסוגלות להציג צלילים קרובים יותר במדויק. במשחק הדגמה שניסיתי, מטיילים בעיירה ווירטואלית גדולה ושם יכולתי להרגיש קרוב, מטוס נייר שעף מאחורי וזה הרגיש כאילו זה עוד שנייה נוגע לי בראש, בעוד עם האוזניות הסטנדרטיות, זה היה כאילו מקור הקול היה לא ממוקם ולא הבנתי מהיכן הקול מגיע, 

אין ספק, שהאוזניות החדשות של אוקולוס, מגיעות לרמה של אוזניות שיש לי, שעולות 1200 דולר של חברה מוכרת.
כמעט בכל הניסויים שעשיתי בעיקר שירה, האוזניות של אוקולוס ייצגו קול עם טונציה מדויקת ביותר.
אוקולוס, כנראה השקיעו את כל היכולות הטכנולוגית שברשותם, על מנת שכל אדם יכול לרכוש את האוזניות החדשות שלהם במחיר סביר והוגן.
אני, בקלות יכול לשים את האוזניות החדשות של אוקולוס באותה שורה של האוזניות יוקרה שעולות 900 $ או יותר. מבחינתי זאת הפעם הראשונה שאני ממש גאה בחברת אוקולוס, בעזרת תקציב קטן יחסית בתחום הפיתוח והרבה השקעה, קיבלנו אוזניות ברמה גבווה במיוחד במחיר נמוך במיוחד.


אולי גם יעניין אתכם ישנם מגוון אביזרים נהדרים שתוכלו לקנות כדי להפוך את חווית המציאות מדומה שלכם לנוחה עוד יותר, סוחפת ועמידה לאורך זמן.


אולי גם יעניין אתכם בגלל הביקוש, התשובה המלאה, למה כולם רוצים משקפי מציאות מדומה קווסט 2


אולי גם יעניין אתכם הדור הבא משקפי המציאות מדומה סוני וי אר PSVR 2 שנחשפה על ידי סוני עבור קונסולת הפלייסטיישן 5 החדשה שלה, תהיה זמינה לקנייה בסוף שנת 2021.הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021.