098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

כולנו חווינו, במציאות מדומה, רגעים של חוסר נוחות. כשמדובר ב- Vive הרגעים האלה קשורים ברובם לסרט הראש של המשקפיים. הוא צמוד מדי או רופף מדי או ממקם את המשקפיים נמוך מדי על הפנים שלי. לא יכולתי להרכיב את זה אף פעם כדי לשחק בנוחות במשך זמן ארוך. שים את רצועת האודיו של Vive Deluxe Audio Strap, שיש לה מבנה מתוכנן הרבה יותר, כפתור להכוונה וסאונד מובנה. בשביל לשים את הרצועה של אודיו דלוקס למבחן אמיתי, החלטתי לכתוב את טור הדעה הזה כשאני מרכיב את המשקפיים עם הרצועה מחוברת.

נוחות
 
אחת הביקורות הגדולות על המשקפיים המקוריים של Vive היא שאם אתה רוצה להשתמש בהם לתקופה ממושכת, זה הופך להיות פחות ופחות נוח במשך הזמן. ככל שאתה נמצא יותר במציאות מדומה, כך החסרונות של המשקפיים יפריעו לך יותר. עם Vive Deluxe Audio Strap המקטעים הארוכים יותר של זמן משחק במציאות מדומה, הופכים למהנים יותר.
 
העיצוב החדש מציע מסגרת נוקשה ומרופדת שמשתלבת מאחורי הראש של המשתמש, עם אוזניות מובנות שאפשר לכוון. רצועת האודיו חזקה מספיק על מנת להוסיף תמיכה בלי להיות נוקשה מדי. החלק החיצוני הנוקשה לוקח חלק משמעותי מהמשקל מהפנים של המשתמש ומפזר אותו על שטח המסגרת. המידה מתכווננת בקלות על ידי סיבוב של החוגה בחלק האחורי של המשקפיים. גובה המסך יכול להתכוונן באופן דומה לרצועת הראש המקורית של Vive על ידי קיצור של החלק העליון של רצועת ההתאמה והזזה של מסך המשקפיים לגובה נוח.
המשקפיים (שעכשיו מחוברות למסגרת של מכשיר הראש) מסתובבות ונעצרות באופן נוח מעל האוזן של המשתמש ויכולות להיות מכווננות למעלה או למטה וכן קדימה ואחורה, על מנת להתאים לגדלים ומיקומים שונים של האוזן.
עם המסגרת הקשיחה, מצאתי את עצמי חווה הרבה פחות אי נוחות מאשר עם הרצועה הרגילה. בשל הקלות שבה אפשר לכוון עם כפתור ההצרה מאחור, הרגשתי בהתחלה את הצורך להצמיד את זה לפנים שלי. אולם לאחר מכן ראיתי שצמוד יותר זה לאו דווקא טוב יותר, ושיש איזון טוב שהוא מאוד נוח. אחרי שמצאתי את הנקודה הזו, לא הייתי צריך לכוון את זה יותר.
שיפור משמעותי אחר ביחס לרצועה המקורית של Vive היא שאין יותר כבלים וחוטים תלויים מהמשקפיים. האוזניות שברצועה החדשה נוחות ולעולם לא ייפלו או יתנתקו מהאוזניים במהלך משחק (מה שקרה לי כל הזמן כאשר שיחקתי, הזזתי את הידיים ובאופן לא מתוכנן משכתי את הכבל של האוזניות). האוזניות יושבות באופן נוח על אוזן המשתמש במקום ההכרח להכניס אוזניות לפנים האוזן בכל פעם שמשחקים (כמו ב- Vive stock earbuds).
 
זה גם מקל על שינוי משתמשים לתוך ומתוך המשקפיים. במקום להניח את השלטים, להסיר את האוזניות ואז להסיר את המשקפיים, ולאחר מכן לעשות הכל שוב בסדר הפוך לשחקן הבא, פה ניתן להפוך את האוזנייה הפנימית, להסיר את המשקפיים מהראש ולהעביר אותן לשחקן הבא.
 
 
אודיו
 
איכות השמע של האוזניות המחוברות היא מרשימה. ביליתי קצת זמן בהקשבה ל-EDM, הפסקול של The Force Awakens, ולפסקול של Skyrim. זה שלט בבס עמוק ובטונים גבוהים בקלות. הסאונד היה נקי ותפס את כל הדקויות של כל קטע מוזיקלי. במציאות מדומה, בין אם אתה מקשיב לציוץ של ציפורים במרחק או לבס הנמוך שמלווה את Space Pirat, 2016 האוזניות של Vive Deluxe Audio Strap תופסות את הכל. אמנם לא עשיתי מבחן אודיו רציני, אבל לכל הפחות בהשוואה לדוגמה לאוזניות הרגילות של אייפון, האוזניות המובנות מספקות אודיו טוב הרבה יותר בכל מדד.
איכות הבנייה
 
בהשוואה לרצועת השמע המקורית שמגיעה עם Vive, דלוקס אודיו הוא צעד משמעותי קדימה מבחינת האיכות. רק מהסתכלות על הרצועה שנראית כמו בייקון דקיק, יש לי צמרמורות, כשאני נזכר בכל הפעמים שהייתי צריך להפסיק את המשחק בכלל שהאוזניות משכו את הראש שלי למטה באופן לא נוח. HTC כנראה לקחו את מה שעבד בגישה של רצועת השמע של Oculus והתאימו אותה לרצועה החדשה של Vive.
 
רצועת הדלוקס אודיו היא די פשוטה להרכבה. זה מצריך הפרדה פשוטה של החלק הצדדי של הרצועה והכנסה של החלק החדש. זה לא אמור לקחת יותר מחמש דקות. ברגע שהכל מוכן לתפעול, מאוד קל לכוונן את זה. החוגה של ההכוונה בחלק האחורי פשוטה לסיבוב ובנויה באופן עמיד. היא לא זזה בקלות ולא מתכווננת כאשר המשתמש לא רוצה בכך.
 
נקודות הציר, במקום שבו האוזניות מתחברות, חזקות ומקובעות במקום על ידי הקלקה. יש להם גמישות מסוימת ונראה שהם נבנו באופן שיאפשר להם עמידות. כאשר אתה מסיים עם המשקפיים, אפשר להזיז החוצה את האוזניות על מנת להקל את ההרכבה של המשקפיים בפעם הבאה.
 
האוזניות מחוברות כעת לחלק הקדמי של הרצועה והכבל שבדרך כלל נמצא בחלק העליון של הראש שלך, מופנה כעת לצד. הכבל מקובע לחלק האחורי של המשקפיים בעזרת חוט קשירה. זו הייתה בחירה עיצובית מעניינת ואני לא בטוח מדוע HTC לא פשוט בנו רצועת קשירה למשקפיים במקום לבקש מהמשתמש לקבע את זה עם מה שנראה שחוט דקיק. זו הבעיה היחידה שהייתה לי עם הבנייה של הרצועה. בסך הכל, זה בנוי באופן עמיד ונראה שזה יכול להיות עמיד בפני משחקי מציאות מדומה סוערים.
 
סיכום
 
קשה יהיה ללכת אחורה לרצועה הרגילה אחרי שימוש ב Vive Deluxe Audio Strap. זה עולה על האחרים בכל מדד אפשרי: נוחות, קלות השימוש ואיכות בנייה. התחושה היא ש- HTC עשו זאת נכון הפעם והשקיעו מחשבה רבה בעיצוב. המחיר של המכשיר הוא $100. האם זה שווה את זה? כן - אם אתה משתמש ב- Vive יותר מפעם או פעמיים בחודש - זה בהחלט שווה את הקנייה, במיוחד כאשר אתה לוקח בחשבון שאתה לא רק מקבל חווית מציאות מדומה נוחה יותר, אלא גם זוג אוזניות איכותי למשחקי המציאות המדומה שלך. עם הרצועה החדשה של Vive Deluxe אני מצפה להשתמש יותר ב- Vive שלי, יותר מבעבר.
אולי גם יעניין אותכם: