חפש

סמסונג תציג בקרוב מצלמת מציאות מדומה בשם Gear 360 שתשמש צרכנים ביתיים לתפיסת תמונות ווידאו ב-360 מעלות, כך עולה מדיווח אתר Sam Mobile.

על פי הדיווח, תוצג המצלמה החדשה לצד מכשירי הדגל Galaxy S7 במסיבת העיתונאים שתערוך החברה במסגרת תערוכת המובייל MWC בתאריך ה-21 בפברואר. מצלמת ה-Gear 360 (שם קוד: SM-C200) תשלב שתי מצלמות עם עדשות “עין הדג”, כל אחת מהן תאפשר בנפרד צילום ב-180 מעלות, כאשר יחדיו יאפשרו כיסוי של 360 מעלות.

ה-Gear 360 תאפשר לצלם ברזולוציה מירבית של 1920×3840 פיקסלים, כאשר כל עדשה בנפרד תפיק איכות צילום של 1920×1920. עוד נאמר לגבי המצלמה כי היא תגיע עם סוללה וזיכרון אחסון מובנים ותאפשר הזרמת וידאו בשידור חי היישר למכשיר סמארטפון נתמך. בשלב זה לא ידוע אם תתמוך המצלמה במכשירים הקיימים כיום בשוק ותומכים במשקפי המציאות המדומה של החברה, Gear VR, אולם על פי הדיווח תתמוך, לכל הפחות, בדגמי ה-Galaxy S7 שיוצגו בסוף החודש.
 

משקפי המציאות המדומה של סמסונג הושקו בדצמבר 2014 במחיר נמוך בהשוואה למשקפי פרימיום כמו אלו של חברת אוקולוס. המחיר הנמוך מאפשר לכל בעלי מכשירי הגלקסי התומכים של סמסונג להתחבר לחווית המציאות המדומה, ויש לצפות כי עם מצלמת ה-Gear 360 תנסה סמסונג לכבוש את שוק יצירת תכני ה-VR הביתיים באופן דומה.

מצלמת ה-Gear 360 ככל הנראה מהווה פיתוח המשך או מוצר צרכני ראשון עבור פרוייקט Beyond, עליו הכריזה סמסונג לפני כשנה. הפרוייקט הציג מערך של 16 מצלמות במבנה של 360 מעלות יחד עם מצלמה נוספת בראש המכשיר, אלו מאפשרות צילום היקפי שמטרתו להפיק חוויות מעצימות עבור משקפי המציאות המדומה Samsung Gear VR.הכתבה נלקחה מאתר www.gadgety.co.il וכל הזכויות שלהם!