רשמים ראשונים בנושא מציאות מדומה מכנס המפתחים השנתי של גוגל 2016
גוגל מציגה בימים האחרונים את החידושים שלה בכנס השנתי  I/O
בכנס , גוגל הציגה תכוניות על נייר למשקפי מציאות מדומה חדשים, גוגל החליטה לבנות משקפי מציאות מדומה ,עקב ההצלחה האדירה של משקפי הקרטון גוגל קארדבורד שהושקו בשנת 2014.
המשקפיים החדשים של גוגל,פותחו כחלק ממערכת ההפעלה החדשה של משקפי המציאות המדומה שגוגל מפתחת, העונה לשם  Daydream initiative או בתרגום לעברית "חלום בהקיץ".
גוגל מתכוונת שמערכת ההפעלה החדשה שלה , תעבוד על רוב הפלטפורמות בשוק הסמארטפונים, הלא, כיום חוץ מאפל ומיקרוסופט המקרטעת בתחום ,גוגל שולטת ביד רמה ,את אנדרואיד כבר כולנו מכירים, במהלך הנוכחי גוגל הפתיעה כשסיפרה על הג'ויסטיק החדש ,שאמור להציג טכנולוגיה חדשה למשתמשי המציאות מדומה.
לפי מה שניתן לראות בתערוכה בתרשימים של גוגל, ניתן להבין שמדובר במשקפי פלסטיק משודרגים מפלסטיק, הסמארטפון מתלבש מקדימה ומשמש גם כמסך, למרות שמועות שרצו ברשת לגביי שני סוגי משקפיים חדשים מבית גוגל, האחד כולל מסך ומחשב והשני לסמארטפון, גוגל לא אמרה כלום בנושא בכנס המפתחים שלה.

מה שמבינים בינתיים זה שמדובר במוצר מאוד דומה לסמסונג גיר וי אר שיצא לפני שנה, ההבדל המשמעותי ביותר ,זה הג'ויסטיק הקטן שגוגל הציגו לצידו.
בנוסף, ניתן לראות משהו שנראה כמשטח מגע בצד העליון של המשקפיים, כפתור ווליום וכפתור חזור, הג'ויסטיק נראה כמו הג'ויסטיק של אוקולוס.
בהדגמה של גוגל, ראו אדם מנפנף בידיו כאילו משליך בומרנג, ניתן לראות גם קרן לייזר שיוצאת מהג'ויסטיק המסקרן הזה.
גוגל גם מספרת, שבמשקפי המציאות המדומה שלה ,יהיו סנסורים רגישים לתנועה, בדומה לטכנולוגיה של
אוקולוס ו htc vive, בנוסף, גוגל מספרת על חיישני תנועה חיצונים במכשיר ולא פנימיים, גוגל מבטיחה שהשילוב בין הג'ויסטיק לבין המשקף יהיה בסנכרון מושלם להנאה מרבית.
חשוב לציין שגם החברות htcSamsunglgHuawei ואחרים כבר ציינו שישתמשו במערכת החדשה של גוגל.
גוגל הבהירה כבר ממזמן ,שמשקפי המציאות המדומה שלה יהיו מבוססי סמארטפון ולא משקף קומפלט, זאת שיטה שמבטיחה השתלטות על שוק ה-  VR  לטענתם, גישה זו היא גישה הפוכה לגמרי מהשיטה בה נוקטת פייסבוק, פייסבוק מאמינה, במשקף אוטנומי בשילוב של משקף ומחשב.
נורא מחמיא לי לדעת שגוגל נוקטת בגישה שאני מחזיק בה גם כבר ממזמן, גוגל מבטיחה שהסמארטפונים בעתיד יהיו חזקים יותר, מהירים יותר והמשחקים יהיו מדהימים.
למרות שבמשקפי הגוגל קארדבורד, גוגל לא הייתה בררנית, משקפי המציאות המדומה החדשות יעבדו רק על טלפונים ספציפיים וידרשו חלקים מיוחדים בסמארטפון, כמו מסך באיכות גבוה וסנסורים מהדור החדש.
גוגל מספרת ,שהיא עובדת עם כמה חברות גדולות , ביצור של סמארטפונים שהמערכת הפעלה daydream תהיה חלק מהם, הראשון שבהם יגיע בסתיו.
בצד הפיתוח ,גוגל עובדת אם חברות כמו Qualcomm, MediaTek, and Imagination TechnologiesarmHTC, ZTE, Huawei, Asus, Xiaomi, Alcatel, LG, daydream.
על מנת לפתח תכנים למערכת שלהם, גוגל משתפת פעולה עם HBO Ubisoft, and the NBA.
כמו שניתן לראות, גוגל לא מספקת יותר מדי מידע לגביי הפרוייקט כולו ולכן אנחנו לא יודעים הרבה כרגע, אחת השאלות הכי מסקרנות הוא המחיר, כנראה המחיר ינוע סביב המחיר של הסמסונג גיר וי אר או לחילופין בין המחיר של קארדבורד לאוקולוס.
לסיכום, למרות ההבטחות, גוגל לא משחררת יותר מדי מידע, אבל היא בהחלט מתכננת שהמערכת תעבוד רק על מערכות אנדרואיד, מרוץ החימוש למשקפי מציאות מדומה מבוססי daydream החל.

 
פלייסטישן 5 מה אנחנו יודעים ?