חפש
כיצד להגן על עצמך מפני וירוס קורונה?
וירוס הקורונה הסלים מהיותו וירוס והפך לבהלה ברחבי העולם. ללא ריפוי באופק לזיהום בנגיף, אנשים חוששים להידבק. האופן בו הנגיף מתפשט הוא סיבה נוספת שאנשים יבהלו. שאנשים רבים שחלו בזיהום מתו היא גם סיבה נוספת שאנשים חוששים מהזיהום. זה כל כך נפוץ שאפילו נסיעה לחו"ל הוסבלה על ידי אנשים. חברות רבות גם הפסיקו את פקידותיהן לנסוע למדינות רבות בגלל חשש מהנגיף.

דרכים להגן על עצמך מפני הנגיף
עם הנגיף המתפשט לכל כך הרבה מדינות נראה שיש הרבה ספק במוחם של האנשים כיצד להגן על עצמם מפני הנגיף הקטלני. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להתרחק מאנשים שמראים סימפטומים כמו בעיות נשימה, שיעול והתעטשות. חום וקוצר נשימה הם הסימפטומים האחרים שנפגעו על ידי אנשים.
מדענים מאמינים כי מקור המחלה בבעלי חיים ואז התפשטה לבני אדם. לכן מומלץ לבשל כראוי בשר וביצים כדי להימנע מהתפשטות הנגיף לבני אדם. כדאי להימנע גם מביקור בשווקים בהם נמכרים בעלי חיים חיים ובשר נא. עליך לשטוף את הידיים לעתים קרובות עם סבון. עליך לכסות את הפה שלך כשאת מתעטשת. אם אתה חושד שנדבק מיד קבל לעצמך מסיכה.

הגן על עצמך עם מסכת הנשמה
זוהי אחת השיטות שהציעו גורמי הבריאות אם סביר להניח שאתה בקשר הדוק עם אנשים. מסיכת וירוס הקורונה למכירה זמינה במקומות רבים, כולל בחנויות מקוונות. הנשמה היא הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך אם אתה צפוי להיות בקרבת כל מי שנחשד נגוע בנגיף הקורונוי. ניתן להשתמש במסכה זו במשרדים בהם אתם נמצאים בקשר הדוק עם אחרים. הנגיף מתפשט מאדם לאדם רק אם שניהם נמצאים במרחק של 6 מטר.

מסכת הנגיף הקורונה מישראל היא מסיכת N95 שהיא הבטוחה ביותר במצבים כאלה. מסיכת ה- N95 מסננת חלקיקים כשאתם נושמים. היא יכולה לסנן כמעט את כל החלקיקים באוויר כולל חיידקים ווירוסים. זו הסיבה שמסכת מסיכת וירוס מסוג זה מוכרת טוב מאוד עכשיו. זה יכול להעניק לך הגנה מצוינת מפני הנגיף גם אם אתה עובד או מבלה באזורים שסביר שאנשים נגועים בנגיף.

הבנת המסכות ותכונותיהן
אנשים לא היו כל כך סקרנים לגבי מסכות. אולם הדלקת בנגיף ה Coronavir גרמה לאנשים לטרוף מסכות. איש אינו מעוניין להסתכן כאשר הזיהום מתפשט באוויר ויכול להיות קטלני אם לא מאובחנים ומטופלים בזמן. אבל לפני שאתה הולך לקנות לעצמך מסכה עדיף להבין באיזו מסכה יש להשתמש ומה היתרונות.
מהי מסכת N95?
אלה מסכות שיכולות לסנן חלקיקים קטנים מאוד באוויר מלהיכנס לאף ולפה בעת הנשימה. גורמי בריאות אינם ממליצים על מסכות אלה לשימוש רגיל. אבל אם אתה מתקרב לאנשים בהמון שיש סיכויים שאנשים נגועים יהיו נוכחים, עדיף לחבוש מסכה כזו. מסכות אלה נקראות נכון ככונן הנשמה לסינון N95 לסינון, ומסכות אלה הן אידיאליות להגנה מפני וירוס הקורונוי. מסכת וירוס הקורונה המיועדת למכירה מבוקשת מאוד.

מסכות אלה מסוגלות לסנן חלקיקים קטנים עד 03 מיקרון וזה אומר שכמעט כל מה שמזהם את האוויר שלך מסונן. זה גם ימנע את האנרגיה של אורגניזמים מזיקים כמו נגיפים וחיידקים. פירוש הדבר שגם אם אתה לא יודע באופן מודע קרוב למישהו שנדבק, אתה בטוח מלהידבק במחלה. מסיכת הנגיף הקורונה מישראל הפעילה מסנני פחמן בכדי למנוע חלקיקים אלה להיכנס.
ההבדל בין N95 למסכות כירורגיות
מסכות ה- N95 יכולות לסנן חלקיקים שמסכה כירורגית רגילה תאפשר לעבור. מסכות כירורגיות רק מונעות מהחלקיקים הגדולים להיכנס לפה ולאף. בעוד שמסיכות ה- N95 הדוקות על הפנים ואין דליפת אוויר בקצוות. המסכה הכירורגית רפויה בקצוות ואוויר לא מסונן יכול להיכנס דרך הפערים האלה.

מסיכת וירוס Coronavir מוכרת טוב מאוד עכשיו מכיוון שהיא מציעה הגנה טובה יותר מהמסכה הכירורגית. המסכה N95 אינה מיועדת לכולם. אנשים שכבר סובלים מקשיי נשימה אסור להם ללבוש זאת מכיוון שמעבר האוויר דרך המסנן הזה הוא פחות וזה יכול להקשות עוד יותר על הנשימה. האדם צריך לעבור בדיקת בריאות לפני שמשתמש במסכת הנשמה.

מסיכת הנגיף הקורונבי מישראל מגיעה עם שסתום נשיפה שמקל על נשיפה. זה גם יקל על זרימת האוויר בעת שאיפה. זה עשוי להתאים לאנשים המתקשים לנשום.
וירוס הקורונה לא הולך להיעלם בקרוב: המרכז לבקרת מחלות האמריקני העריך בסוף השבוע שהמגפה תימשך הרבה אחרי החורף הזה, למשך חודשים רבים, ככל הנראה עד שהחיסון יושלם. בינתיים נפוצות שמועות רבות על הווירוס, וארגון הבריאות העולמי החליט להפריך אותם ולפרסם את האמת שידועה עד כה.
 

1. האם מייבשי ידיים בשירותים הורגים את נגיף הקורונה?

 

 

לא, המייבשים אינם אפקטיביים נגד וירוס הקורונה החדש. כדי להתמגן, יש לשטוף את הידיים במשך 20 שניות לפחות במים וסבון, או באמצעות סבון המכיל אלכוהול מחטא.

 

 

2. האם אור אולטרא סגול משמיד את הנגיף?

 

נורות UV, המשמשות לחיטוי מיכשור רפואי או ידיים, אינן יעילות נגד נגיף הקורונה, ואף עלולות לגרום לגירוי העור.

 

3. עד כמה יעילים מדי חום אינפרא אדומים באיתור נדבקים?

 

מדי חום אינפרא אדומים יעילים באיתור חולים שפיתחו חום גבוה. עם זאת, בחלק גדול מהמקרים הנדבקים אינם מראים כל תסמין, כולל חום. לרוב, תקופת הדגירה נמשכת יומיים עד 10 ימים לפני שהנשאים מפתחים חום גבוה, כך שאת רוב הנדבקים כלל לא ניתן לאתר באמצעות מדידת חום.

 

4. האם בטוח לקבל מכתב או חבילה מסין?

 

כן, זה בטוח. אנשים שמקבלים חבילות או מכתבים מסין, אינם נמצאים בסיכון גבוה ללקות בווירוס הקורונה. מניתוח הממצאים עד כה, הנגיף אינו שורד זמן רב על משטחים כמו מכתבים או חבילות.

 

5. האם חיות מחמד יכולות להדביק בווירוס הקורונה?

 

על פי הידוע עד כה, אין עדות לכך שחיות מחמד כמו כלבים וחתולים נדבקים בווירוס הקורונה. עם זאת, תמיד כדאי לשטוף ידיים במים וסבון לאחר כל מגע עם חיות, במיוחד כדי למנוע הדבקה בחיידקים שכיחים צואתיים כמו אי קולי וסלמונלה שידוע שעוברים מבעלי חיים לבני אדם.

 

6. האם חיסונים נגד דלקת ריאות מגינים גם בפני וירוס הקורונה?

 

 

לא. חיסונים נגד דלקת ריאות, מגינים בפני החיידק פנאומוקוק ובפני החיידק המופילוס אינפלואנזה B, ואינם מגינים בפני וירוס הקורונה. נכון להיום, אין כל חיסון המגן בפני הווירוס. עם זאת, מספר חברות החלו בעבודה לפיתוח חיסון, אולם עבודתם צפויה להסתיים רק בעוד כשנה וחצי. 

 

7. האם שטיפת אף בתרסיסים, שטיפת הפה במי פה או מריחת קרמים חוסמים את חדירת הנגיף לגוף?

 

שטיפת אף בתרסיסים המכילים מי מלח, עשויים להקל במעט על הצטננות הנגרמת מווירוסים, אולם היא אינה מונעת הדבקה מווירוס הקורונה.למרות שמי פה עשויים להשמיד חיידקים בחלל הפה, אין להם כל השפעה על נגיף הקורונה. גם מריחת קרמים לא תחסום את הנגיף החודר דרך ריריות העיניים, האף או הפה.

 


8. האם נגיף הקורונה מדביק פחות תינוקות וילדים?

בני אדם בכל הגילאים עלולים להידבק בנגיף הקורונה. עם זאת, בסיכון גבוה יותר נמצאים אלה הסובלים מבעיות רפואיות (אסתמה, סוכרת, מחלות לב ומחלות חסר חיסוני). מסיבה לא ברורה, ולמרבה המזל, הווירוס פוגע פחות בתינוקות וילדים.

 

9. האם כדאי לקחת אנטיביוטיקה כדי למנוע הדבקה?

 

אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים, ואין לה כל השפעה על וירוסים, ובהם גם הקורונה.

 

10. האם יש תרופה אחרת שמונעת הדבקה או מטפלת בנגיף?

 

נכון להיום, אין כל טיפול תרופתי המונע או מטפל במחלה. עם זאת נערכים מספר ניסויים בסין על תרופות אנטי ויראליות שונות, ובהן תרופות נגד נגיף ה-HIV. בינתיים, לא פורסמו תוצאות ממחקרים אלו.