098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

ההתמכרות למשחקי מחשב כפי שכבר אמרנו, זאת בעיה מוכרת, למשל, בתמונה למעלה ניתן לראות אישה מבוגרת שהתמכרה לחיים שלה במשחק second life משחק המונים אינטרנטי שמאכלס עולם וירטואלי שלם שבו משחקים, חיים, ועובדים, כן! עובדים שם אנשים מרחבי העולם.
מה הכוונה לעבוד אתם שואלים ? אז קודם כל, חשוב להסביר שהעולם במשחק second life הוא עולם שלם ואין סופי, בניגוד לכדור הארץ שהוא כוכב אם כמות מוגבלת של מקום, העולם הווירטואלי הוא עולם אין סופי.


במשחקים כמו second life, אפשר לטייל באין סוף יבשות, לצאת להפלגה, לטוס ממקום למקום ולרכוש מוצרים, כגון: בגדים לדמות שלכם, מתנות לחברים במשחק, ריהוט לבית שלכם במשחק ואפילו לקנות נדלן דיגיטלי, תוכלו לרכוש ארמון ווירטואלי במידה ותרצו, לעולם המשחק יש אפילו כסף משלו ועל מנת לרכוש כסף לעולם המשחק, צריך להמיר כסף מהעולם האמתי, לכסף של עולם המשחק.


אנשים שחיים בתוך המשחק, צריכים שירות ולכן צריך שיהיו אנשים שעובדים בתוך עולם המשחק, אז איך זה קורה ? נאמר שאני קונה חנות בגדים בעולם המשחק,אני קונה את הנכס ממש כמו במציאות, אני בוחר שם לחנות, מעצב את החנות, יוצר את הבגדים ומציע אותם לתושבי עולם המשחק.


יש הרבה מאוד אנשים שחיים מעבודה בעולם הווירטואלי ותתפלאו, יש הרבה אנשים שהתעשרו מאוד בזכות העסקים שלהם בעולם המשחק.
לא מזמן, שחקן במשחק רכש שטח אדמה ובנה עליו טירה בעלות של 5 מליון דולר אמתי, אולי בעתיד, הילדים שלנו ממש יתאכזבו שלא רכשנו שטחים ווירטואליים, ממש כמו שהיום חלקנו לפעמיים מאוכזבים שההורים שלנו לא קנו נדלן בזול לפני 40 שנה בארץ.


כיום, מליוני אנשים חיים ב- second life, חלק מהם מתחתנים שם וחיים שם במשרה מלאה. אני מדביק לכם סרטון יוטיוב של חתונה אמתית שהתקיימה ב- second life, מדובר באנשים אמתיים שהתאהבו בדמויות הווירטואליות אחד של השני.


 

איך יראה העולם דרך משקפי המציאות המדומה והרבודה וכמובן טכנולוגיית הבינה המלאכותית ולמה גרם משבר הקורונה ?

קפיצה קטנה בדמיון לעתיד:

השנה 2027, אין פקקים, אני יושב ברכב האוטונמי שלוקח אותי לים, השמיים מלאים ברחפנים ומטוסים ללט טייס שלוקחים חבילות ממקום למקום ומשאיות רובוטיות ממלאות את הכבישים, משאיות אמזון, איביי,גוגל,פייסבוק ועוד...

ברחובות שבהם אני עובר די ריק מאז שכ- 50% מאכלוסיית העולם המפותח עברו לחיות ולעבוד במציאות מדומה ומשולבת, נגיף הקורונה הגיע ודחף את התחום שגם ככה היה בהתפתחות מואצת בשנת 2020. 

עוזרת הבינה המלאכותית שלי (סירי,גוגל,אפל וכדומה) יושבת לצידי כאולוגרמה ומציגה לי את חדשות היום, בחדשות אני רואה בשידור חי את הריאליטי של אלון מאסק על התפתחות המושבה במאדים ואז בדיוק נכנסת לי שיחה.

אבא, כן, והבת שלי מופיעה במושב הנהג כאולוגרמה, זאת הבת שלי שמתקשרת מבית הספר, למעשה היא בבית ונפגשת רק למפגשים חברתיים. 

בשנת 2027 אין כסף כמו שהכרתם אותו, הכל נמדד בכמה אתם נותנים לחברה וכך אתם מתוגמלים, ככל שאתם יותר נותנים לאחרים יש לכם יותר לעצמכם, פוליטיקאים כבר לא מנהלים את העולם והכל נשלט על ידי אינטליגנציה מלאכותית שעברה את רמת האדם החכם ביותר, הכל באוטומציה ובני האדם עובדים במציאות המדומה בעבודות שנבנו בצורה וירטואלית על מנת להעסיק את המין האנושי.

חברות מסחריות גדולות פתרו את מחסור העבודה בעולם על ידי יצור עבודות וירטואליות ולא שמחשבים לא יכולים לעשות את זה, פשוט בני אדם מסויימים חייבים לעבוד.

אומנם עוד אין שלום עולמי, אבל יש אינטרס עולמי ששומר על היציבות, תקופת העודף אינפומציה והשקרים חלפה מהעולם, בעזרת תוכנות
AI מתקדמות יש לנו סדר בכל ה- BIG DATA והבלאגן, מחשבים קוואנטים כל כך יעלים שהם פותרים לנו בעיות בקצב שטובי המוחות יושבים  וחושבים על שאלות חדשות, רובנו הלכנו לאיבוד בעולם האמיתי ועברנו למה שנוח לנו במציאות המדומה.

לא מדובר במשקפיים ואביזרים מדובר בהתקן שמכניס אותנו למצב מטריקס מרצון, אחלה רעיון למטריקס 4, פשוט רצינו להיות סוללות.

בדיוק הגעתי לים, הכיסא יוצא והופך לסגווי שממשיך איתי עד החוף, שם אני חולץ את נעלי הנייק שלי שדומות ממש לנעלים מחזרה לעתיד אחד לאחד, רחפן מרחף אחרי והעוזרת הקולית מקליטה, מתעדת וכל מה שהגדרתי לה לעשות.

ציפתי
לסינגולריות הטכנולוגית מאז שאני זוכר את עצמי, אבל עכשיו שזה עלול לקרות כל יום, אני קצת מפחד, נגיף הקורונה האיץ את כל התהלכים שבמילא היו במהירות מסחררת.


אהבתם ? אז תעשו לנו לייק ושיתוף.

שמי לארי סינגול ואני חי בעתיד מאז שאני ילד, כיום אני חוזר להווה על מנת לשנות את העתיד.


ועכשיו חוזרים מהעתיד...... לשנת 2020.

מה קורה נכון לרגע זה בעולם מקביל של מציאות רבודה ומשתלבת  בעידן הקורונה , 09-06-2020 ? איך זה ישפיע על המין האנושי כחברה ? מה צופה לנו העתיד ? האם קיים סיכון למין האנושי ? ואולי זה הצעד הבא באבולוציה שלנו כבני אדם להִתְמַמְשֵׁק למכונה ? בדיוק בנושאים אלו אעסוק בסדרת הכתבות החדשה שלי, שמי לארי סינגול ממציאות מדומה ישראל 2013 ואני מזמין אתכם יחד איתי לחור הארנב הלבן לראות לאן אליס הלכה ? there is no spoon.

היה לי קשה מאוד להחליט מהיכן להתחיל אז התחלתי מאיפה שאני חי בעתיד בשנת 2027 ממש לפני הסינגולריות הטכנולוגית.

טכנולוגית המציאות מדומה חזרה מהעבר בגדול והטכנולוגיה מתפשטת לכל התחומים הקיימים, גם "הבני דודים", המציאות הרבודה, המציאות המשולבת, והמיקס ריאלטי , כולם תופסים תאוצה ומסמנים את עידן טכנולוגית  ה- VR\AR\MR\XR\MORE R מדובר באחת הטכנולוגיות המשמעותית ביותר שידענו עד היום, מדובר בטכנולוגיה שתזעזע את הבנת המציאות שלנו מהיסוד.

בכתבה קודמת, סיפרתי לכם את סיפור הלידה של הטכנולוגיה מראשיתה ועד היום. ובכתבה הבאה, אספר לכם מה אני יודע שהולך לקרות בשנים הקרובות ועד לשנת 2027 ממש לפני הסינגולריות הטכנולוגית.
 


בואו נעבור מהר על כמה פרטים בנושא הטכנולוגיות הקיימות בתחום המציאות מדומה והמציאות הרבודה נתחיל בחברת מיקרוסופט, שעובדת במרץ על משקפי המציאות מדומה שלה הולולנס 2 לחברות , מדובר בדגם שני של החברה. מדובר בטכנולוגיה שנראית כאילו יצאה מסרט מדע בדיוני, משקפי המציאות רבודה של מיקרוסופט הולולנס או באנגלית HoloLens  , יהיו הראשונות שנדבר עליהם כי באמת מדובר בחברה וותיקה בתחום.


אבל לפני שנתחיל לדבר על משקפי המציאות רבודה של מיקרוסופט ועל עוד חברה ששמה מג'יק ליפ , אני רוצה להמחיש לכם את הטכנולוגיה החדשה, בואו נצפה בכמה סרטונים קצרים.

המשקפיים שאתם רואים בסרטונים, הם משקפי מציאות רבודה או בקצרה (ar) ובניגוד למשקפי מציאות מדומה, ניתן לראות את המציאות בשילוב הולוגרמות.

המשקפיים החדשים של מיקרוסופט, הולולנס, הם משקפים שכבר קיימות היום, אך נכון לרגע זה, מיקרוסופט מיעדת את משקפי המציאות רבודה שלה למפתחים ולעסקים. עלות משקפי המציאות רבודה של מיקרוסופט נכון לרגע זה, 30\01\2020
עומד על 22.000 שקלים, במידה ובכלל תמצאו אחד למכירה.

הערה: כמו שאנחנו יודעים כבר מניסיון חיים, כל מוצר חדש עולה יקר ובמשך הזמן המחיר יורד לאט לאט, עד שהמחיר מתאים לכל כיס.

שימו לב, שבמשקפי מציאות רבודה של מיקרוסופט, אין כבלים והמשקפיים יותר קטנות ממשקפי מציאות מדומה, כך שבתום השימוש אפשר פשוט לתלות אותם על החולצה.

המפתחים של מיקרוסופט, עובדים על כמה פרוייקטים מאוד מאוד מענינים כבר שנים רבות בתחום המציאות המשולבת. לדוגמה:

כשאתם מטיילים בכל מקום בעולם, תוכלו לבקש כבר היום 
מאלקסה של אמזון, סיסטנט של גוגל או כל AI אחר שקיים בדגם המשקפיים שלכם,  תוכלו לשאול על מקום מסויים ומיד המשקפיים יתנו לכם הסבר מפורט על המקום, כולל את העוזרת AI שלכם, כולל תצוגה וירטואלית של מה שאתם רואים, כולל הנפשה והולוגרמות. זה הופך את המציאות לסוג של חלום חי ובמידה וזה לא מספיק, משקפי המציאות הרבודה של מיקרוסופט, הולולנס והמתחרים, יוכלו לשגר אותכם לעבר לרגע שבו בנו את העיר או המבנה שבו אתם צופים ממש כמו חזרה בזמן.
 

כפי שאתם בטח מבינים עד עכשיו, אתם בכלל לא תהיו חייבים לצאת מהבית, העולם יהיה אצלכם בבית, ופה הייתי רוצה להגיד משהו פילוסופי.

אחת השאלות הגדולות באסטרונומיה כיום, זה איפה כולם ? איפה כל החייזרים ?החישוב לא קל, אבל הגיוני, במידה ויש כל כך הרבה כוכבים ביקום וכל כך הרבה תרבויות מפותחות ביקום, ויש גם את  
נוסחת דרייק, ששואלת את הנתון מבחינה מתמטית, איפה כולם ? ואחת התשובות לשאלה הקשה הזאת היא, שברגע שתרבות מסוימת מפתחת מציאות מדומה, אין לה יותר צורך ללכת לשום מקום באמת, יצאתי קצת מההקשר ונחזור לזה בהמשך.

חוזרים לנושא משקפי המציאות המשולבת של magic leapו-  HOLOLENS 2, תחשבו שאתם נוהגים באוטו ומרכיבים משקפי מציאות מעורבת, תוכלו לראות וויז וגם את הכביש בצורה בטוחה, תחשבו שכל המכשירים הפיזיים נעלמים, אין צורך בטלוויזיה, מחשב, סמארטפון או שום דבר פיזי על מנת לתקשר, לצפות, או לצרוך. (side affact כל הכבלים המעצבנים והמכשירים הפיזיים, לא יהיה בהם צורך יותר)

למעשה, כבר היום אני רואה את היום שלאחר הסמארטפונים והטלוויזיות, כפי שכבר אמרתי החזון של מיקרסופט , magic leap והמתחרות האחרות בתחום, מבטל לחלוטין את הצורך במכשירים פיזים, כל העולם יהיה שולחן העבודה שלנו ועל ידי שליטה קולית, מחוות ו - AI, נשלוט בעולם ה- AR כאלוהים.

בסרטון האישה מדגימה דרך משקפי ה- AR של מיקרוסופט, הולולנס 2 את האני השני שלה במציאות משולבת, בשפה מקצועית -
AVATAR שלה.

כשחושבים על זה, חדר ההולוגרמות של מסע בין כוכבים התעורר לחיים, רק תחשבו על השימושים האין סופיים שהטכנולוגיה הזאת תספק.
אין ספק שחברות הטכנולוגיה כבר החליטו איך יראה העתיד. חברות כמו גוגל,מיקרוסופט, סוני, סמסונג, HTC , magic leap, פייסבוק ועד רבים עובדים ללא הפסקה, בפיתוח מציאות מקבילה ואין סופית, שבה כל אחד יכול להיות גיבור על.


אז לסיכום הכתבה: חשוב לזכור שלא רחוק היום שמכוניות ינהגו את עצמן ורחפנים ישמשו ככלי תחבורה ליגיטמי וככלי משלוחים, ממש כמו המכוניות שכבר נוהגות לבד הרבה יותר טוב מבני אדם ולמרות שהעתיד נראה כמו מדע בדיוני, אין מדע בדיוני! כל דבר שבני האדם רצו הם הגשימו, (מכניקת הקוונטים) , כשרצינו כמין אנושי לעוף, עפנו, כשרצינו לנשום מתחת למים, נשמנו, לנחות על הירח, נחתנו, ולהחליף חלקים בגוף האדם זה כבר לא מדע בדיוני.

מי היה מאמין שלפני 100 שנה בלבד, אנשים הלכו ברגל והסתכלו לכוכבים, בלי לדעת את מקומם, בדיוק כמו שאנחנו היום.
 

על מה שדיברנו עד עכשיו היה רק קצה הקרחון זאת רק ההתחלה, כי בעוד זמן מאוד קרוב, קצב הפיתוחים יגדל ויעלה עד לקצב לא הגיוני ואז............     אינטליגנציה מלאכותית. לא רחוק היום שבו נוכל לסרוק את המוח של האנושות כולה לתוך מכונה ולעשות עוד הרבה דברים מדהימים (אין מילים שמתאימות לתאר את זה באמת) האם זהו השלב הבא באבולוציה שלנו ?, חשבתם שעתיד המציאות מדומה נמצא במשקפים ? על כל זה נדבר בכתבה הבאה.

בכתבה הבאה נדבר על שוק משקפי המציאות המדומה, הרבודה והמשולבת ונמשיך לעקוב אחרי הארנב הלבן, נראה לאן זה ייקח אותנו ואולי נמצא את ניאו.
 

כמו שהטכנולוגיה החדשה תתרום למין האנושי, היא עלולה גם לגרום לתופעות לוואי, האנושות צריכה להיות מוכנה להתמכרות של המשתמשים לטכנולוגיה החדשה.

לאחר שהמהפכה תושלם, העולם כפי שכבר אמרנו, לא יחזור להיות מה שהיה ובדיוק כמו מי שגדל בעולם המערבי במאה הזאת, אף אחד לא ממש ירצה או יוכל לחיות כמו לפני מאה שנה, אנשים רגילים לנוחות ולמזגן, רכב, טלוויזיה, מחשבים  ועוד...


כאשר האנשים יחיו במרחב הווירטואלי, הם יהיו כל יכולים וזאת עלולה להיות בעיה רצינית, לחזור למציאות הפיזית שבה אנחנו הרבה יותר מוגבלים ואנושיים, יראה לנו לא מעניין, ואני דעה אישית חושב, שכשחברות ענק טכנולוגיות מייצרות טכנולוגיות חדשות שעלולות להשפיע בצורה משמעותית על המין האנושי, חובה אליהם גם לדאוג לחנך את הציבור לשימוש נכון ולשתף אותנו באתיקה שלהם, מה שלא קורה בפועל לצערי.


את התוצאות ההרסניות שיש למשחקי מחשב על חלק מהאנשים ניתן לראות כבר היום, בסין כיום נפתחים יותר ויותר מכוני גמילה לאנשים שמכורים למשחקי מחשב וגם בעולם המערבי אפשר לראות תוצאות דומות. 

איך העתיד שלנו יראה ואיך טכנולוגית המציאות מדומה והמשולבת תשנה את חיינו ? כמו שסיימתי בפרק הקודם , זאת רק ההתחלה, בואו נמשיך ונמשיך לעקוב אחרי הארנב הלבן, נראה לאן זה ייקח אותנו.

אז כפי שאתם רואים, גם להתחתן ולהיות צעירים אפשר במציאות מדומה ומשולבת, הרעיון במשחקים מהסוג הזה, שאתם יכולים לבחור מי אתם. גבר, אישה, רב מיני, חייה, או כל יצור שתרצו.


אדם נכה, יכול ללכת בעולם המציאות המדומה ואדם שרוצה להיות גיבור על, יהיה גיבור על בעולם המשחק. אדם מבוגר שרוצה להיות צעיר במשחק יהיה צעיר במשחק ובחור צעיר לבן יכול להיות אישה שחורה צעירה ויפה וכך בעולם משחק ווירטואלי שיש בו אין סוף אפשרויות, מליוני אנשים חיים ועובדים, חלקם מתמכרים.


כמובן שעדיין לא מדובר בעולם ממשי של ממש, אבל זה הולך להשתנות בקרוב, טכנולוגית המציאות מדומה, המשולבת והרבודה, הולכים לשנות את המציאות.


ברגע שנוכל ממש לחיות בעולמות אחרים שאנחנו אוהבים, הרבה אנשים יעדיפו את העולם הווירטואלי על המציאות הרגילה ולחלק מהאנשים תהיה בעיה של התמכרות, לדוגמה: בסרט המחליפים, שעלילתו מתרחשת בעתיד הלא רחוק, המין האנושי בחר לחיות במציאות המדומה ורק חלק קטן מאוד מהאנשים יוצא למלחמה לשחרר את המין האנושי שלא רוצה בכלל להשתחרר.

מציאות מדומה ורבודה
 
אישה מבוגרת משחקת ב- second life
 
מה זה מציאות מדומה ?
star trak vr - צאו למסע בן כוכבים
אולי גם יעניין אתכם:
הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021, כתב ספר על חווייתו עם מציאות מדומה, אינטליגנציה מוגברת ומלאכותית.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.
להערכתי ולהערכת מומחים אחרים בתחום המחשוב והתכנה, אנו מתקרבים בצעדי ענק לקראת הסינגולריות הטכנולוגית שנדבר אליה בהרחבה בכתבות הבאות, לסיכום בקצרה, מדובר ביום שבו נוכל לייצר מחשב חכם כמו בן אדם ואז ניתן לאותו מחשב לבנות לבד מחשב יותר חכם וכן הלאה. עד שהחכמה האנושית תהיה ברמה של נמלה אל מול מחשבי העתיד. אתם בטח שואלים? למה אף אחד לא יודע מה יקרה בסינגולריות? זאת הסיבה שבחרו את השם סינגולריות על שם הסינגולריות בחורים שחורים, אף אחד לא יודע מה קורה בדיוק שנכנסים לחור שחור. אז או שנהייה אלוהים או שנחדל להתקיים (כנראה בצורה הנוכחית בכל אופן) סביר להניח שזה גדול מדי בשבילנו להבין, כי אנחנו למעשה פחות מנמלה, יחסית למחשב על שכזה שמרכז בתוכו את כל הידע האנושי. אני לא יכול לדמיין מה המחשב יחשוב עלינו או על כל דבר אחר.
חשוב להבין ונדבר על זה בהמשך הכתבה שנדבר על העתיד הלא רחוק שנים בודדות, מציאות מדומה אמתית לא מבוססת משקפים, יש גבול לכמות החושים שאפשר להכניס בטכנולוגיה כזאת פרימיטיבית, בהמשך נדבר בהרחבה על Neuralink של אילון מאסק ומה זה באמת מציאות מדומה. תוך שנים בודדות, החנויות הפיזיות יכחדו כמעט לחלוטין. בעתיד הלא רחוק, אנו נרכוש הכל בעולם המציאות מדומה, משולבת, רבודה שלנו. מחשבים בעלי תבונה מלאכותית ישרתו אותנו בעולם המציאות מדומה, כשנרצה למדוד מוצר או לנסות אותו, נוכל לעשות את זה בעולם הווירטואלי. כשנרצה להזמין משהו מחנות דיגיטלית, רחפנים פשוט ישלחו לנו את זה באותו הרגע או שמדפסות תלת ממד ידפיסו לנו את זה בבית. במידה וזה יהיה מוצר גדול, סביר להניח שזה יצא ממפעל ממוחשב רובוטי שייצר את המוצר במקום וישלח במהירות לבית הלקוח, על ידי משאית אוטונומית. בקצרה, כבר היום ניתן לראות את פרויקט הרחפנים של אמזון, פרויקט המכוניות האוטונומיות של גוגל וטסלה. ניתן לראות בתמונה למטה תמונות של הפרויקטים.