לא סתם מוכרים, מומחים. התקשרו עכשיו 09-8320333
חפש
המציאות מדומה ורבודה אבל... 
החנות פיזית והמעבדה למוצרי VR/AR הראשונה בישראל משנת 2013.

המעבדה ללקוחותינו בלבד.

כאחד המאמצים הראשונים של תקן העקיבהSteam VR  של Valve, הן משקף ה-5K והן משקף ה-8K יתחברו לתחנות העקיבה ולבקרי התנועה של Vive – למרות שכמה דרגות מימון מספקות את תחנות הבסיס ובקרי התנועה של Pimax.

כל הגורמים הללו יובילו ללא ספק להצלחה כוללת של מסע המימון, אשר עדיין מתנהל בחוזקה כ-3 שבועות לפני סיומו.

Pimax מאתגרת אביזרי "הדור הבא" עבור משקף המציאות המדומה 8K

בצד הפחות חיובי, הקלט המעשי עבור משקף ה-8K הינו 1440X2560 בלבד בכל עין, המוגבר לרמה של 3840X2160 בכל עין, כך שהתוצאה אינה כושר ההפרדה המלא. החברה בכל אופן מציעה גרסת משקף אשר מבטלת את המגבר המשולב ומגיעה לכושר ההפרדה המלא של התצוגה, אך היא ממליצה לכל הפחות להשתמש במגבר GTX 1080 Ti להנעה. בנוסף, קיים החשש כיצד ניתן לממש במשקף את שדה הראיה של 200 מעלות, כאשר נורם מ-Tested טוען לאור ההתנסות המעשית שלו כי הוא חש ש-Pimax מותחים באופן ניכר את שדה הראיה כך שיתאים – דבר שאינו באמת נכסף עבור העירנות ההיקפית או האפיפות (immersion).

גיוס המימון של משקף Pimax  ב- Kickstarter מתקרב למימון של 2.5$M, ונותרו עוד שלושה שבועות

 
 

חברת Pimax, יצרנית משקפי המציאות המדומה שבסיסה בסין, הידועה בזכות משקפי ה-4K, יצאה לאחרונה אל אתר המימון Kickstarter עם ההתקנים החדשים ביותר, משקפי המציאות המדומה Pimax 8K ו-5K. עם מעבר המטרה הראשונית של גיוס 200K$ לאחר מספר שעות, Pimax נמצאת במסלול לחצות מימון בסך 2.5M$ ונותרו מספר ימים ימים למסע הגיוס מהציבור.

שלום, נשמח לקבל את הערכתכם לכתבה ולכותבים שלנו באמצעות לחיצה קטנה על כפתור הלייק! תודה
MIX REALITY יהרוג את הסמארטפון
מה זה GRAV LAB ?
הצמיד MYO שליטה מהשרירים
אולי גם יעניין אותכם:
תורגם על ידי, עמית קיסר, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.
 
 

עדכון (10.10.2017): גיוס המימון של Pimax ב- Kickstarter, עומד כרגע על 728% מהמטרה המקורית של 200K$. אבן הדרך החדשה משחררת מטרת פרק זמן נוספת אשר מבטיחה מאוורר קירור עבור המשקף ותוספת אופציונאלית של תוספת עדשות מרשם. פרק הזמן של המטרה הבאה נקבע ל-2M$ והחברה מבקשת מהתומכים דעות לגבי העדפות תגמולים. המאמר מתחת עודכן עם המספרים האחרונים.

מאמר מקורי (25/7/2017): למרות השם הדומה, משקפי Pimax אינם באמת בעלי רזולוציה של 8K או 5K, בעוד שהם מציגים בהתאמה לוחות LCD כפולים בגודל 3840X2160 ולוחות OLED  בגודל 2560X1440. ברם אולם, ערכי כושר ההפרדה של התצוגה הינם גבוהים יותר מהמשקפים התקניים של Oculus Rift ושל HTC Vive, המייצרים את ההתלהבות.

אפשר לטעון שהמשיכה הגדולה ביותר הינה הטענה לגבי שדה הראיה (FOV) בגודל 200 מעלות, אשר הוכח הן כמרשים והן כיעיל למודעות היקפית בהתנסות שלנו עם אב טיפוס מוקדם.

 

למרות החששות, נראה כי Pimax סוחטים כל דבר מהמעבדים הגרפיים העכשוויים וטכנולגיות התצוגה, וזאת הסיבה מדוע החברה משתמשת בטכניקות תוכנה בשם "Brainwarp" המשאירות את התמונה על גבי צג אחד בכל פעם, בתדירות של 150/180 פעמים בשניה. Pimax טוענת שהמשתמשים "מבחינים בשדה מלא של 8K בתדר של 150/180 הרץ, בעל קצב חלונית (frame) גבוה", ושזה "מאיץ את קצב הריענון, מפחית השהיה ומקטין את הלחץ על המעבד, למטרת הגעה לערך ה-K8".

"אנו כה מתכבדים להיות בנוכחות של קהילת מציאות מדומה מלאת תשוקה" אומרת החברה. "דבר זה גורם לנו להיות בטוחים יותר בכך שאנו חותרים לאותן המטרות".

עם אבן הדרך בגובה 2.5 מיליון דולר, המערכה מגיעה לפרק זמן נוסף: מאוורר קירור עבור המשקף ותוספת אופציונאלית של תוספת עדשות מרשם. מטרות קודמות שישתחררו בנקודת המיליון דולר ובנקודת חצי מליון הדולר כוללות בסיס משקף משופר וכרית פנים נוספת, בהתאמה.