098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

חברת VRisrael2013 עוסקת שנים בפיתוחים טכנולוגיים בתחום הלימוד והאימון במציאות מדומה ורבודה.
את הטכנולוגיה היא לוקחת לפרויקטים מגוונים ומרתקים ואנחנו יצאנו לשמוע כיצד אפשר ליישם את הטכנולוגיה כדי לשפר את יכולת הצלת חיי אדם במצבים מורכבים.

 

תרגול, תרגול, תרגול או איך מציאות מדומה עוזרת באימוני רפואת חירום והצלת חיי אדם?

לארגון מגן דוד אדום (מד”א) ישנם יותר מ-12 אלף מתנדבים ברחבי הארץ. תודות למתנדבים ולארגון ניצלו אנשים רבים. את המתנדבים והפעילים צריך להכשיר לעבודת השטח והאתגר הגדול ביותר הוא להצליח להביא למפגשים את כולם ולדאוג שכולם ילמדו.

 

כל מפגש לימודי מצריך מספר מדריכים שישתתפו במפגש ודורש מערך לוגיסטי, אדמיניסטרטיבי ומשמעות הדבר היא שיש צורך בהשקעת זמן, כסף ואנרגיה רבה כדי להצליח להכשיר את המתנדבים. התעסקות רבה בעניין, פוגעת במערך ההצלה. ובימי הקורונה ברור כי קשה עוד יותר להכשיר את המתנדבים וגם כשהרצון טוב הוא לבדו לא יכול להספיק.

 

אז מה עושה מציאות מדומה בעולם הצלת חיי אדם?

הטכנולוגיה הקיימת היום נראית לפעמים כלקוחה מסרט, אך היא הרבה יותר מתוחכמת מתמונה או סרטון ושימוש נכון מאפשר ללמד טכניקות מורכבות בתחום הצלת חיי אדם. ב-VRisrael2013 פיתחו תחרישי מציאות מדומה שמאפשרות למתנדבים להתנסות בדיוק במה שהם עומדים לחוות בחיי היום יום, כשיגיעו לשטח למשימות הצלה שונות. כחלק מהאימון המודרך לומד טיפול וחקירת הפצוע (אנמנזיה), מילוי מזרק והזרקת תרופות, שימוש נכון בתרופות, סדר פעולות חדירת וריד, אינטובציה, הפעלת המכשירים השונים – מוניטור, אקג, לוקאס ועוד.

 

הצוותים הרפואיים והמתנדבים יכולים להתנסות בכל מקום, ממש כמו בעולם האמיתי. הם שמים משקפי מציאות מדומה על העיניים – וישר נכנסים לאזור הטיפול עם פצועים מפוזרים בשטח והם צריכים להפעיל שיקול דעת, להגיע להחלטות ולטפל באירוע כולו.

 

“כל מי שניסה את התרחיש הבין מהר מאוד את היכולות ומהירות הלימוד שהוא מטמיע בחניכים” אומר יובל ערן מנהל הפרוייקט מטעם מד”א.

 

התגובות של החניכים בשטח טובות משציפינו, גם בלימוד מהיר וקל של פרוצדורות שלא הכירו לפני וגם בהתלהבות מהטכנולוגיה ומצורת הלימוד עצמה.

 

גם במציאות המדומה עליהם לתשאל את החולה, להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות בזמן אמת. כל פרוצדורה בשטח וכל שלבי הטיפול מקבלים התייחסות בעולם הווירטואלי. התרחישים מדמים את מה שקורה בפועל ולכן האימונים כוללים הרגשה אמיתית של טיפול – מטופל חיוור ומזיע, צועק, מראה איפה כואב לו ואפילו מתעלף (לא עלינו).

 

פרמדיקים ומודרכים שצריכים לדעת כיצד להפעיל א.ק.ג יוכלו לעשות זאת, להדפיס ולקרוא את הפלט. הם יוכלו לתת שוק חשמלי ועל פי שיקול דעתם לקרוא לעזרת פרמדיקים נוספים שנמצאים איתם בזירה הווירטואלית.
לפי הצורך, ניתן לייצר תרחישים והסתעפויות בתרחישים וזאת לפי המורכבות שמאפיינת את השטח בו הם פועלים.

 

להשתמש במציאות מדומה לצורך הכשרה

השימוש בטכנולוגיה אותה פיתחה VRisrael2013 מייעלת את פגישות ההדרכה, חוסכת זמן יקר ומונעת בזבוז משאבים. היא גם מאפשרת להשתמש במכשירים פיזיים שלא תמיד נמצאים בחדר ההדרכה. התרחישים שנוצרים במציאות הרבודה מאפשרת למתנדבים לטפל במקרים המדמים מצבי אמת. המדריכים יכולים להגיע בו זמנית ליותר מתנדבים ולהדריך אותם בלי להיות נוכחיים במקום באופן פיזי. התוצאה היא הכשרה של יותר אנשים, בפחות זמן והצלת חיי אדם. נכון להיום, כשהקורונה מונעת מפגשים פרונטליים ומקשה מאד על ההגעה למקום משותף, השימוש בטכנולוגיה הוא קריטי.

 

אי אפשר ואסור לזנוח את ההכשרה ואת התרגול וכאן הטכנולוגיה נכנסת לתמונה. למעשה, השימוש ב-VR מאפשר גם להכשיר יותר אנשים בו זמנית. בדרך זו אפשר לקלוט יותר מתנדבים וליצור מערך הצלה בתוך ארגונים כאשר כל אדם נוסף שמקבל הכשרה יכול להציל חיים והופך את הסביבה של כולנו לבטוחה יותר.

 

תרחישי אימון אלו נכנסים למקומות נוספים לטובת אימון והכשרה, דוגמת בית ספר לשוטרים שיכולים להכניס את המתלמדים לזירות אמת לטובת חקירת הזירה, האביזרים ולפענח את מה שקרה במקרה של שריפות או רציחות.

 

התיאורטי הופך למעשי ונותן למתלמדים “לעבוד” בשטח – בזירות אמיתיות.

 

מציאות רבודה – לימוד והדרכה בעזרת הפלאפון בסביבה קיימת

מציאות רבודה היא פיתוח שמאפשר לשלב רובד נוסף בעולם האמיתי. היא מונגשת וקלה מאוד לשימוש מאחר וניתן להשתמש בה בעזרת הפלאפונים שלנו מכל מקום, בכל זמן. כך אפשר ללמד, להדריך ולהסביר בקלות מספר רב של נושאים וחומרי לימוד.

 

“שוב, ימי הקורונה מאלצים תלמידים רבים לשבת בבית או ללמוד מרחוק וכאן אנו מפתחים מענה נגיש ללמוד השואה דרך הסמארטפונים. כמו כן ניתן להעביר חומרים רבים ללמוד אונליין חווייתי שמיצר ערך לתלמיד” מוסיף אדריכל רוזנצוייג אמיר מנהל הפרוייקט בחברה.

 

המציאות הרבודה מאפשרת לכל אחד “לארח” בסלון ביתו ניצולי שואה שיספרו על מה שעברו, ניתן להסתובב בעולם ולראות נופים שצולמו ונערכו מראש בטכנולוגיית 360 המאפשרת ממש להסתובב בשטח.

 

בעזרת אפליקציה ספציפית ואפילו בעזרת לינק בלבד ניתן לשלוח חומרי לימוד והדרכה ולתפעל את התלמידים בקלות מהצד השני. חברת VRisrael2013 מפתחת תרחישים, משחקים ופעילויות מגוונת במציאות מדומה ורבודה המשתלבים במערכי הדרכה קיימים של כל חברה או ארגון. בכך היא מובילה לחיסכון במשאבים היקרים ביותר של הארגון: זמן וכסף ובמקביל מייצרת חוייה למשתמשים.

 

תמונה מתוך התרחיש Medical -VR

 

החברה עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים וחברות מגוונות ובהם מד”א, משטרה, כיבוי אש ועוד ומספקת פתרונות טכנולוגיים מגוונים בתחומים שונים על פי דרישה.
אז אולי הגיע הזמן לחשוב קצת, איך הטכנולוגיה יכולה לעזור גם לכם.

 

​​​​​​​נושאים נוספים שאולי יעניינו אתכם:
 

מציאות מדומה ורבודה לרופאי שיניים

טיפול מרחוק על ידי טכנולוגית מציאות מדומה

איך מציאות מדומה יכולה לעזור לדכאון,חרדה והתמכרויות ?

שיקום במציאות מדומה


קבעו איתנו פגישת יעוץ כבר היום, או התקשרו עכשיו 09-8320333.