098320333
הודעה חשובה לכל לקוחותינו הנפלאים :)
עקב שדרוג למערכת חדשנית ומדהימה, האתר עובר שדרוג.
ביינתים אתם יכולים לבקר באתר העסקי שלנו: www.vr-glassese.co.il
או באתר החדשות הבין לאומי לדוברי אנגלית: www.caesarvr.com

אז איך האוקולוס קווסט - oculus quest באמת, אני יכול לסכם את הנושא בקלות ולהגיד שזה הדבר החם הבא בדוק ושזה משנה משחק רציני, עד לפני שנה וחצי אוקולוס הייתה עוד מדשדשת מאחור אחרי HTC והיום אני כבר דואג ל- HTC כי הם בבעיה, המחיר שלהם גבוה מול הדגמים של אוקולוס שעושים בערך את אותו דבר.

 

הקופסה של האוקולוס קווסט ממש דומה לקופסא של האוקולוס S, מאוד יפה והפתיחה קלה, בפנים מצאתי שני שלטים שני סוללות ומשקפי מציאות מדומה אוקולוס קווסט חדשים מבית אוקולוס.

 

כשפתחתי את הקופסה היית המום, שני שלטים ומשקפיים שנכנסים לתוך תיק גב קטן, לא חוטים ולא סנסורים , לא סמארטפון ולא מחשב, לא כבלים, לא צריך להוריד תוכנה, ממש מדהים ומוכן לשימוש. (ידעתי את כל זה מלפני אבל לראות את זה, זה אחרת לגמרי)

 

הדבר היחידי בעצם שעושים בהתחלה זה להוריד את האפליקציה של אוקולוס בחנות של גוגל play או ב- app store, לאחר שהורדנו את האפלקציה oculus, אנחנו נפתח חשבון באוקולוס, יש אפשרות להרשם לתוכנה של אוקולוס דרך חשבון הפייסבוק שלכם, שזה הכי קל או פשוט לפתוח חשבון רגיל.

לאחר שנרשמנו לחשבון אוקולוס במסארטפון , אנחנו מדליקים את ה- אוקולוס קווסט - oculus quest ועוברים צעד צעד באפליקציה של ה- oculus quest בסמארפון ,על מנת להגדיר את ה- oculus quest לחיבור אינטרנט ועדכונים שהמכשיר מקבל, כשהתכנה מסיימת את ההתקנה,, יש הדרכה קצרה והזהרות שימוש.

 

 

למי שכבר יש את האוקולוס גו - oculus go יזהה מיד את סגנון התקנה, מדובר בהתקנה מאוד דומה לשל האוקולוס גו, כשההתקנה תסתיים כולל העדכונים של המכשיר, האפליקציה של אוקולוס תגיד לכם להמשיך בתוך ה- אוקולוס קווסט - oculus quest עצמו.

 

בתוך משקפי המציאות מדומה אנחנו נגדיר את החדר, זאת אומרת נסרוק את החדר על מנת שהמשקפיים ידעו איפה אנחנו במרחב ובסוף נעבור גם הדרכה על ידי יצור חמוד, שאפילו רוקד איתנו וזה מרגיש אמתי, פתיחה ממש מדהימה שבה גם האוקולוס quest מראה את יכולותיו.

 

 

משקפי האוקולוס קווסט עושות שימוש בארבע מצלמות מעקב במרחב על מנת לדעת את המיקום שלי בסביבה התלת ממדית, בבית הסריקה של חלל החדר מהמשקפיים עובדת מצויין, לגביי בחוץ ? אוקולוס חד משמעית אוסרת על שימוש של האוקולוס גו והאוקולוס קווסט בשמש אז אני גם לא אנסה, אבל בלילה זה כבר משהו אחר, אפשר לצאת לבד או אם חברים לפרדס או למגרש ליד הבית ובאופן כללי המרחב שלכם אין סופי, (רק יש עוד איזה עדכון קטן שפייסבוק צריכה לעשות).

(בקרוב אני מעלה סרטונים ותמונות נוספות)

 

 

 

הנוחות של האוקולוס קווסט עוד יותר טובה משל האוקולוס S (זה כמו עם ולהרגיש בלי) והסריקה של החלל ב- OCULUS QUEST, היא ממש כמו באוקולוס S,  פשוט מציירים היכן ניתן לזוז בחדר או בחוץ,  לאחר מכן שמים את הג'ויסטיקים על הרצפה והמשקפיים מבינות שזה הקרקע שלי, לאחר מכן בוחרים את מה הקדימה שלנו וכדומה ומגיעים למסך הבית החדש של האוקולוס קווסט , היה מדהים לראות את האיכות תמונה והתכנה שזורמת יחסית חלק, מדהים שאת כל זה השיגו ממעבד ישן יחסית, גלקסי 9, אבל התוצאה מדהימה.  

 

 

אוקולוס עבדה בשיתוף פעולה מול המפתחים על מנת להוריד את הגרפיקה במשחקים במקומות שלא כל כך מורגשים ובנוסף עשו התאמה לתוכנה עצמה לעבוד טוב באוקולוס קווסט כך שהכל רץ חלק, חשוב לי לציין שעוד לא ישבתי מספיק על האוקולוס קווסט, כך שהכתבה עוד תתעדכן.

 

כמו באוקולוס אס, גם באוקולוס קווסט אנחנו רואים תפריטים צבעונים על העולם האמתי באפור, מה שנותן תחושה של מציאות רבודה אבל למעשה זה מיקס ריאליטי, שזה לא פחות מגניב.

 

 

לסיכום עד עכשיו, למי זה טוב ? לכולם אבל ממש! מילדים ועד מבוגרים יש ממש מספיק תכנים לכל המשפחה וזה לא כל כך יקר כך שלא רחוק היום שבו לכל אדם יהיה משקפיים, אבל נכון לעכשיו האוקולוס קווסט זה קונסולה למציאות מדומה, והיא עובדת מצויין, מדובר בכל זאת בדגם ראשון, את האוקולוס אס יקנו גיימרים שרוצים את כל המשחקים ושחשוב להם כל פרט ופרט ואני ואנשים כמוני יהיה את שני הדגמים, אחד לבית ואחד שאני אקח לחברים ולטיולים.

 

ב -21.5 ניתן יהיה לרכוש את משקפי המציאות מדומה אוקולוס קווסט באתרים נבחרים בעולם וכמובן שאצלינו בישראל, נכון לרגע זה כל האתרים ב- pre order כולל אנחנו בארץ

 

הכתבה נכתבה על ידי עמית קיסר מומחה למציאות מדומה, רבודה ובינה מלאכותית 2021, כתב ספר על חווייתו עם מציאות מדומה, אינטליגנציה מוגברת ומלאכותית.

אולי גם יעניין אתכם: מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין משקפי מציאות מדומה למציאות רבודה ?

אולי גם יעניין אתכם: מציאות מדומה מההתחלה ועד היום, למי שפספס.

אולי גם יעניין אותכם: