חפש
השתמשנו בכל משקפי המציאות מדומה הקיימים, בשביל לבחור את הטוב ביותר עבורכם!
ישנה פריחה בתחום המציאות מדומה ב-2017, וכעת ישנו מגוון עצום של משקפי המציאות מדומה שמתוכן אפשר לבחור.
אבל איזה הוא המוצר הטוב ביותר שישנו? לדעתנו לרגע זה אוקולוס ריפט הגאוני, בשל השימוש שלו במעקב על פני אזור בגודל של חדר, מה שמאפשר למשחקים ולמשתמשים את החופש ללכת במרחב ולהיפגש עם עולם המציאות המדומה באופן שמעולם לא היה קודם לכן.
אבל ישנן גם אפשרויות נוספות. המנצח במכירות דצמבר היה Sony PlayStation VR, שמכר קרוב למיליון משקפי מציאות מדומה הודות למחיר הנמוך משמעותית שלו, וכמובן הודות לכך ש-PlayStation  היה מוכן מיידית להריץ את המשקפי 
המציאות מדומה של Sony.

מהם משקפי המציאות המדומה הטובות ביותר למחשב ולוח הבקרה ?
קבוצה זו של משקפי מציאות מדומה היא מה שסביבו יש את ההתעסקות הגדולה ביותר בשנתיים האחרונות. המכשירים של Oculus ושל HTC עובדים שניהם עם מחשב, המכשיר של PlayStation VR עובד עם PlayStation 4, כך שתצטרכו זאת קודם.
  1. HTC Vive
ה-  HTC Viveנעשה בהתאמה עם המשחקים של Valve ועובד עם מערכת המשחקים העצומה של Valve. HTC מכיל 70 חיישנים בכדי להציע מעקב ראש של 360 מעלות וקצב עדכון של 90Hz. כל אלה הם המפתח להפחתת זמן ההמתנה, שהוא הגורם לתחושה פיזית לא טובה בשל התנועה. למזלנו, זה לא היה המצב בבדיקה שלנו, מה שאנחנו לא יכולים להגיד על כל המכשירים האחרים.
מכשיר זה אינו מתחרה עם PS VR שאנשים כבר מכירים ואוהבים, אבל במונחים של ניסוי, יש הרבה מה לגלות. בכל אופן, המפתח להצלחה של HTC Vive הוא המעקב של המכשיר בחדר, מה שמאפשר לך לנוע עם משקפי המציאות מדומה. זה נעשה על ידי הצבה של חיישנים בבית שלך, אך האפקט שנוצר מעלה את זה לרמה אחרת.
במשך זמן רב, Vive היה בעמדה מובילה בקרב המשקפי מציאות מדומה אך לאחר השוואה מפורטת של המכשיר עם Oculus Rift ו- PS VR, הוא הועבר למקום שני בשל מספר סיבות. זה לא מפחית מהחוויות הקודמות שהיו לנו, והוא עדיין זכה בתואר של משקפי המציאות המדומה הטובות ביותר לשנת 2016. זה אפילו משתפר עם הציוד ההיקפי החדש של HTC, כולל TPCast כדי להשתמש במכשיר אלחוטית, וכולל חיישני מעקב חדשים, שיהפכו כמעט כל דבר לשלט.

 
  1. Sony PlayStation VR
PlayStation VR יהיה עבור רוב האנשים להדגמה הראשונה של מציאות מדומה "טובה". זה לא מושלם אבל עבור אנשים שמשחקים קבוע, זה בהחלט מכשיר 4PS מעולה. אין עוד אף מכשיר בקטגוריה הזו שהוא גם איכותי וגם ניתן להשגה כלכלית. לכן זה מה שקובע את הנקודה להשוואה. מאז ההשקה שלו, ישנו זרם קבוע של משחקים חדשים כולל Resident Evil 7.
עם המחיר הנמוך שלו והתאימות 4PS, יש ל-PlayStation VR את היכולת לגדול, אפילו אם בפן הטכני הוא לא עומד בסטנדרטים של המתחרים שלו. 
 
  1. Oculus Rift
מכשיר ה- Oculus Riftהוא הראשון שהתחיל את ההתרגשות. פותח על ידי פלמר לאקי, מומן על ידי Kickstarter ונקנה על ידי פייסבוק עבור 2 מיליארד דולר, מכשיר ה Rift מתחבר למחשב דרך DVI ו-USB ועוקב אחר תזוזות הראש שלך כדי להביא לך חויית D3 מדומה במסכי הסטריאו שלו.
גרסת הלקוח של Rift עושה שימוש ברזולוציית 1200 x 2160, עובדת עם 233 מיליון פיקסלים לשנייה וקצב עדכון של 90Hz. טכנולוגיית ההייטק של המכשיר, תואמת את קצב העדכון של HTC Vive, אך נמצאת מאחור אחרי PlayStation VR בתחום הזה. אולם, בהתחשב בגישה של המכשיר למחשב החדיש ביותר, הוא עושה שימוש בהרבה יותר פיקסלים מאשר משקפי המציאות מדומה של Sony.
שלטי המגע של  Oculus הגיעו בסוף 2016 ולפי המבחן שלנו, דחפו את Rift למעלה מהרשימה של משקפי המציאות המדומה. בפשטות, הפלטפורמה של Oculus Rift היא למעשה מוצר מוגמר שמצליח להביא למשתמש חווית מציאות מדומה כפי שהחברה הבטיחה מהתחלה. כעת המחיר הוא עדיין נושא כאוב, ולכן זה לא יהיה נגיש לכל אחד, אבל זה המכשיר מציאות מדומה הטוב ביותר שתוכל להשיג כעת. 
  1. Windows 10 VR (ייצא בקרוב)
אם אתם מעוניינים במכשירים של Rift ו-Vive, חשוב לציין את התכנית של מייקרוסופט למכשיר Windows 10 VR. היא כוללת בעיקר את משקפי המציאות מדומה של HP, Dell, Lenovo ו- Acer, שמגיעים במחיר נמוך יותר לבעלי מחשב PC.
המשקפי מציאות מדומה אמורות להיות במחיר מבצע במחצית השנייה של 2017. כמו כן, המכשיר אמור לעבוד עם מחשבים פשוטים יותר מאשר הדגם הראשון של משקפי המציאות מדומה.
כל מה שאנו יודעים כעת הוא שהמשקפי מציאות מדומה אמורות להיות מעוצבות כמו סרט ראש, הן יהיו בעלות שתי מצלמות עומק באזור הקידמי כדי לאפשר מעקב בקנה מידה של חדר, בלי שימוש בחיישנים נוספים, ושייתכן שתהיה אפשרות לאפליקציה שתהיה זמינה גם ב-Windows VR וגם ב-HoloLens. יכול להיות ששווה יהיה לחכות ולראות איך המכשירים האלה יעבדו בעתיד.
 
משקפי המציאות מדומה הטובות ביותר למכשיר הסלולרי
אלה משקפי המציאות מדומה הטובות ביותר שיכולות להתחבר לטלפון ולעבוד משם. הם באופן כללי אלחוטיים ולכן זהו סיפור אחר לגמרי מאשר המכשירים שלמעלה. צריך אבל לקחת בחשבון שמכשירים מסוימים עובדים עם טלפונים מסוימים בלבד.
  1. Samsung Gear VR
השנה הקודמת של Samsung Gear VR לא נראתה שונה בהרבה מהשנים שקדמו לה, אבל למעשה ישנם מספר שדרוגים שהופכים את המכשיר להיות שווה את ההשקעה. התבטלו עדשות הערפל הגדולות והלא נוחות הודות לפתחי אוורור ולמרחב גדול יותר בתוך המשקפי מציאות מדומה.
כמובן, חוויית הראייה בשימוש ב Gear VR תלויה באיזה מכשיר סמסונג משתמשים, אבל ישנם מספר שיפורים למשקפי מציאות מדומה עצמן, בלי קשר לאיזה מכשיר יש לך, בעיקר העובדה שסמסונג שינתה את זווית הראייה ל-101 מעלות (מ-96 מעלות שהיה קודם) והכהתה את הגוון של הצבעים על מנת להפחית את הברק וההשתקפות.
המחיר של ה- Gear VR האחרון עלה די משמעותית, אבל זה בהחלט שווה בזכות הג'ויסטיק החדש של סמסונג אבל בשביל שזה יעבוד תצטרכו את אחד מהמכשירים הבאים בשביל החיבור: Galaxy S7, S7 Edge, Note 5, S6, S6 Edge or S6 , Galaxy 8sEdge+ 
 
  1. Google Daydream View
סט משקפי המציאות מדומה הראשון שיצא על ידי הפלטפורמה של Google Daydream VR View, נחשף לראשונה ב 2016 O/I. גוגל טוענים שהתצוגה בהירה ב-30% משל המציאות מדומה לטלפון נייד שישנן בשוק, לא הוזכרו שמות אבל כנראה שכוונתם הייתה למכשיר החדש ביותר של סמסונג.
נכון לעכשיו, מכשיר זה ניתן להשוואה רק עם מעט מכשירים אחרים כולל המכשיר החדש של גוגל Pixel, אבל יש למה לצפות מ-Daydream-ready במהלך 2017. כתבנו בעבר ביקורת מלאה בעמוד החדשות על המשקפיים החדשים של גוגל, ואנחנו מוכרחים לומר משקפי 
המציאות מדומה עבדו בצורה טובה, החיסרון היחיד הוא הנוחות והחיתוך של האור שאינו מדויק מספיק.
עם זאת, עם אוסף מרשים של אפליקציות ומגוון של שלטי יד, כשמדובר בחוויית מציאות מדומה בטלפון הנייד, זו אחת האפשרויות הטובות ביותר. אתם יכולים לראות פרטים נוספים לגבי day dream בעמוד החדשות שלנו.

 
  1. Google Cardboard
גוגל הכריזה על מכשיר המציאות המדומה שלה מסוג Cardboard כבר ב- 2014 O/I. הפיכת טלפון חכם למשקפי מציאות מדומה והחוויה שהטכנולוגיה מספקת היא מדהימה וזה עובד ובעלות נמוכה בכדי לחוות מציאות מדומה ברמה גבווה יחסית.
אחרי הכל, הטלפון החכם שלך מכיל את כל החיישנים הנדרשים ומערכות המיקום כדי לעקוב אחרי תנועות הראש שלך. הם למעשה מהווים מכשיר מציאות מדומה לא רשמי, אך גוגל מוכרים עכשיו גם את הדבר האמיתי בחנויות. זה טוב יותר ממה שנראה לך... בכנות.
תקראו על האפליקציות והמשחקים הטובים ביותר של גוגל בתחום המציאות המדומה כאן (קצת משחקים טובים לקארדבורד)
 
 
משקפי 
המציאות מדומה\מעורבת\רבודה הטובות ביותר
להלן מספר אפשרויות במחירי מבצע שיתאימו למפתחים ומתכנתים אפילו יותר מאשר ללקוח המשחק הממוצע. חלקם, כמו HoloLens מפתחים מציאות מעורבת, בשונה ממציאות מדומה, ואחרים כמו Fove מביאים משהו אחר לשוק שלא תמצא בדור הנוכחי של המכשירים בתחום.
 
  1. Microsoft HoloLens
שלא כמו הדגם של המציאות המדומה, Microsoft HoloLens משלב דימוי והגברה של המציאות על מנת ליצור את אחד מהמוצרים השאפתניים ביותר שהומצאו אי פעם. אתם יכולים לקנות את המוצר עכשיו אם אתה בתחום פיתוח התכונה (ואם יש לכם הרבה כסף לשרוף). המכשיר משלב אלמנטים מהעולם האמיתי עם תמונות "הולוגרפיות" מדומות, זאת אומרת שאתה יכול להסתכל על העולם של מיינקראפט על שולחן המטבח שלך, או ללכת על מאדים בסלון של הבית שלך.
תוך שימוש בסגנון קינקט על מנת לזהות מחוות והוראות קול, יש לאוזניות שדה ראייה של 120 מעלות על ציר הרוחב והאורך, ויש להם את היכולת לזיהוי גבוה של מראה, אבל זה עדיין ברמה נמוכה ביחס למוצרים כמו Oculus ו-Vive. עם זאת, חשוב יותר שאין צורך בחיבור למחשב – מערכת שלמה של Windows 10 מותקנת בתוך משקפי 
המציאות מדומה שפועלות על בטריה.

 
  1. Fove 0
מכשיר ה-Fove 0 שונה מאחרים כמו Oculus Rift ו-PlayStation VR כיוון שהוא מציע מעקב עיני אינטרקטיבי. בתוך משקפי המציאות מדומה ישנו חיישן אינפרה-אדום שעוקב אחרי העיניים של מי שמרכיב את המכשיר. זה מאפשר גם שיטת שליטה חדשה ופיתוח קצה ביחס למתחרים כאשר מדובר בריאליות.
עם Fove, סימולציה של עומק שדה אפשרית, הודות למערכת שמזהה במדויק על מה המשתמש מסתכל, וכתוצאה מזה, הדימוי אמור להופיע באופן ריאלי יותר. העיצוב של Fove הוא תצוגה של 5.7 אינץ' (14.5 ס"מ), 1440p, מעל 100 מעלות של שדה ראייה, 70 פריימים לשנייה ומעקב עיני של 120 פריימים לשנייה.
עם העיצוב מחדש של המכשיר למפתחי תוכנה, הסירו את הסרגלים הגדולים מהצד וגם חלק גדול מהמשקל שלהן. החברה מבטיחה שהדגם החדש יציע גודל ומשקל נמוכים משמעותית, כמו גם ייצור יעיל וטוב יותר. אבל יכול להיות שתצטרכו לחכות – החברה טוענת שנכון לעכשיו אין תכנון לגרסה למשתמש הרגיל.
 
  1. Razer OSVR HDK 2
המכשיר של Razer OSVR אינו מתחרה באלה של Oculus Rift, PlayStation VS ו- Samsung Gear VR. במקום זאת, הוא מנסה להקל על החיים של המפתחים בכך שהוא מציע אפליקציות לחומרה של מציאות מדומה, ללא הגבלות טכניות (בחומרה או תוכנה) בדרך.
אתה יכול לבחור את המכשיר עכשיו: OSVR Hacker Developer Kit 2. התצוגה היא 2160 x 1200 dual OLED שמציבה את המכשיר הזה יחד עם כל השמות הגדולים. אולם, ישנן עדיין בעיות של נוחות שצריך לפתור. כמו שהשם מעיד, משקפי 
המציאות מדומה עדיין נשארות מקור פתוח (open source), מה שמאפשר לגורם שלישי לעשות מה שהם רוצים עם הפיתוח.
 

אז מה משקפי המציאות מדומה הטובות ביותר לשנת 2017 ?

שלום, נשמח לקבל את הערכתכם לכתבה ולכותבים שלנו באמצעות לחיצה קטנה על כפתור הלייק! תודה
אז איך יראה העתיד הקרוב ?
קבלו את הכיסא החדש של ROTO VR
אולי גם יעניין אותכם:
כותב המאמר: עמית קיסר, מאמר בלעדי לאתר מציאות מדומה ישראל.
 
 
איך כל המציאות מדומה הזאת התחילה ?